Вс. Июл 14th, 2024

Зміст статті:

При будівництві, як приватних, так і багатоповерхових будинків особливою популярністю користується заливка підлоги бетонним розчином. Таке покриття відрізняється зносостійкістю, практичністю і довговічністю. Сучасні виробники пропонують величезний вибір готових сумішей і фінішних покриттів для укладання бетонної стяжки підлоги. Однак найбільшою затребуваністю користується бетон, приготований самостійно. Щоб забезпечити високі експлуатаційні переваги, важливо ретельно дотримуватися технологію укладання БСГ.

Підготовчі роботи

Перш ніж заливати бетон, необхідно ретельно підготувати майданчик, очистити її від сміття, вирівняти поверхню, а також розрахувати необхідну кількість розчину. Необхідний обсяг суміші залежить від параметрів приміщення, а також висоти стяжки. Наприклад, якщо потрібно залити підлогу в приміщенні 5х5 м висотою шару 10 см, буде потрібно 2,5 куб.м БСГ (враховуючи площу приміщення 25 кв. м, помножену на бажану висоту підлоги).

Перед заливкою стяжки, необхідно облаштувати якісну подушку. Найчастіше в якості підкладки використовується керамзит або кварцовий пісок. Якщо висота приміщення дозволяє, даний шар може досягати 15 см.в окремих випадках під пісок або керамзит укладається поліетилен в якості гідроізоляційного матеріалу. Також допускається укладання гідроізоляції безпосередньо під бетонною стяжкою.

Заливка бетонної стяжки

Процес заливки-важливий етап, від якого залежить результат будівельних робіт. В першу чергу, необхідно приготувати якісний розчин. Для цього будуть потрібні такі компоненти:

  • цемент з маркуванням не менше М150;
  • кар’єрний пісок;
  • щебінь середньої фракції;
  • вода.

Щоб забезпечити довговічність і витривалість підлогового покриття до зносу слід її посилити за допомогою арматурної сітки. Для житлових будинків відмінно підійде продукція з осередками 5-10 см.

Після влаштування піщаної подушки, ізоляції, арматурної сітки, починається процес заливки підлоги. Бетон заливається рівномірним шаром, при необхідності поверхню вирівнюється кельмою або правилом. Щоб простежити за рівномірністю товщини бетонної стяжки рекомендується встановити маяки-металеві стрижні або профіль, встановлений на відстані 10-15 см один від одного. Металовироби монтуються на гіпсовому розчині, що дозволяє видалити їх із застиглої стяжки без зайвих труднощів.

Остаточні роботи

Після заливки підлогу залишають мінімум на тиждень. При цьому, поверхню необхідно змочувати водою (особливо в жарку погоду) і накривати поліетиленом, щоб уникнути розтріскування. Коли розчин підсохне, можна виймати маяки (отвори закладаються ідентичною по марці бетонною сумішшю). Після повного висихання бетонної стяжки (не менше 28 днів), приміщення можна здавати в експлуатацію.

У нашій компанії ви можете замовити бетон, а також перевірити якість бетону у нашій лабораторії. Ми маємо в своєму розпорядженні мережею бетонних заводів і доставляємо матеріали на об’єкт в найкращі терміни. Наявність власного автопарку дозволяє витримувати низькі ціни на доставку.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *