Чт. Апр 25th, 2024
час затвердіння бетону

Зміст статті:

Знаючи час, за яке застигає бетон, можна з максимальною точністю розпланувати інші будівельні процеси. Визначення періоду, протягом якого схоплюється бетонний розчин, залежить від безлічі факторів. Також існують способи, що дозволяють прискорити процес застигання БСГ.

Как долго застывает бетон?

Від чого залежить час застигання бетону?

Процес застигання бетонного розчину займає досить довгий час і залежить від таких факторів:

  • температура повітря;
  • вологість;
  • марка використаного цементу;
  • дотримання технології при заливці;
  • догляд за поверхнею після укладання.

При порушенні технологій виробництва, занадто жаркій або холодній погоді, процес затвердіння порушується, що може спричинити за собою негативні наслідки. Саме тому слід забезпечити правильність процесу висихання бетону. У нашій лабораторії ви можете замовити перевірку марки бетону.

Етапи застигання бетонного розчину

Слід звернути увагу, що бетон застигає досить довго, його затвердіння відбувається в кілька етапів:

  • полімеризація — реакція молекул цементу і води;
  • схоплювання — проміжний процес, швидкість якого визначається умовами навколишнього середовища і використовуваними компонентами, наприклад, при температурі 20 градусів марка розчину М200 почне схоплюватися тільки через 2 години;
  • затвердіння — на даній стадії відбувається цементна гідратація (випаровування зайвої води);
  • набір міцності — етап, протягом якого конструкція набирає максимальних міцнісних характеристик (відповідно до стандарту, триває не менше 28 днів).

Як наслідок, бетонний розчин повністю застигає протягом 4 тижнів. Введення конструкції в експлуатацію раніше цього часу може привести до деформації поверхні і виникнення тріщин.

Сезонні фактори

Слід зазначити, що погода істотно впливає на процес застигання бетону. Наприклад, в зимовий період рекомендується додавати до складу БСГ спеціальні протиморозні добавки – Антифризи, що запобігають кристалізації води. При підвищеній температурі повітря необхідно регулярно змочувати поверхню і накривати її поліетиленом, щоб уникнути надмірної гідратації, яка може привести до розтріскування конструкції.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *