Чт. Апр 25th, 2024
бетонна стяжка теплої підлоги

Зміст статті:

Тепла підлога-система опалювального обладнання, яка стає все більш популярною серед сучасних споживачів. Така конструкція дозволяє не тільки забезпечити комфортну температуру повітря в приміщенні, але і підвищити його ергономічність, нівелюючи необхідність установки громіздких радіаторів і батарей. Однак для забезпечення якісного функціонування подібної апаратури, слід облаштувати відповідну підставу, в якості якого найчастіше виступає бетонна стяжка підлоги.

Типи систем теплої підлоги

Перш ніж приступити до заливки бетонної стяжки, слід визначити тип встановлюється обігрівальної системи. На сьогоднішній день існують такі різновиди теплої підлоги:

  • водяний;
  • електричний.

Система теплої підлоги, що складається з труб з циркулюючої в них водою, працює за принципом звичайних батарей. Подібний варіант більш економний, ніж електрична різновид, проте підходить тільки для установки в приватних будинках. Недоліком таких аналогів вважається неможливість регуляції температури і підвищений ризик протікання.

Електрична тепла підлога-система зі спеціальних нагрівальних проводів або сітки. Відрізняється ергономічністю, практичністю і універсальністю установки. Зважаючи на свою безпеку набагато частіше використовується покупцями.

Как залить бетон под теплый пол?

Матеріали та інструменти

Для кращої фіксації і надійності, водяний і електричний тепла підлога заливається бетонною стяжкою. Щоб забезпечити теплопровідність матеріалу, рекомендується додавати до складу спеціальні домішки, що полегшують нагрівання конструкції з бетону. Крім іншого, для виконання робіт будуть потрібні такі матеріали та інструменти:

  • будівельний рівень;
  • маяк;
  • шпателі або правило для вирівнювання поверхні;
  • перфоратор або Бетономішалка для приготування суміші;
  • армуючі елементи;
  • рулонна фольга.

Процес заливки бетону

Початковим етапом заливки бетонного розчину вважається установка армуючої сітки і розставлення маяків. Після цього збирається система теплої підлоги, яка потім фіксується бетонною стяжкою. Оптимальна температура повітря — вище 5 градусів. Тепловий елемент опалювального обладнання повинен постійно перебувати під тиском (в іншому випадку бетонна конструкція може розкришитися).

Вводити приміщення в експлуатацію можна не раніше ніж через 28 днів. Саме за цей термін бетон набирає свої показники міцності і зносостійкості. У деяких випадках до складу розчину може додаватися спеціальна речовина, що прискорює висихання, завдяки чому експлуатувати кімнату можна вже через 10 днів. Температуру слід піднімати поступово до тих пір, поки не будуть досягнуті необхідні робочі характеристики.

Після засихання стяжки підлоги можна приступати до оздоблювальних робіт. Для облицювання слід віддавати перевагу ламінату або лінолеуму, так як кахельне покриття відрізняється низьким рівнем теплопровідності, негативно впливаючи на функціональність системи теплої підлоги.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *