Вс. Июл 14th, 2024

Зараз є багато варіантів з утеплення підлог цивільного і промислового призначення.

Як матеріали можна використовувати керамзитобетон, полістиролбетон і товарні бетонні суміші.

Якщо будуть застосовуватися додаткові водяні або електричні системи опалення в приватному секторі або в промислових будівлях, тоді потрібно використовувати бетон. У квартирах багатоповерхових будівель застосовується зазвичай полістиролбетон або керамзитобетон.

Керамзитобетон: екологічний матеріал для шумоізоляції та теплоізоляції квартир і будинків

Переваги керамзитобетону для утеплення підлоги:

 • Незаймистість матеріалу. Керамзит повністю негорючий, його використовують для вогнезахисту.
 • Екологічність. Матеріал повністю безпечний для здоров’я.
 • Шумоізоляція. Відмінно поглинає звукові хвилі, тому часто використовується у квартирах багатоповерхових будинків.
 • Керамзит стійкий до кислотного середовища.
 • З його допомогою можна засипати вузькі та важкодоступні ділянки підлоги.

Мінуси при утепленні підлоги керамзитом:

 1. Для якісної теплоізоляції потрібно засипати товстий шар матеріалу.
 2. Якщо під час укладання керамзитобетону він буде механічно пошкоджений (має відколи, тріщини), тоді його теплоізоляційні якості погіршуватимуться.
 3. Не можна використовувати при утепленні приміщень, у яких багато вологи. Керамзитобетон швидко вбирає в себе воду, стає важким і деформує всю конструкцію.

Розчини бетонних сумішей на базі керамзитового наповнювача мають показник теплопровідності 0,7-0,16 Вт/м. Це означає, що холод матеріал проводить у 3 рази гірше, ніж цегла. Чим нижчий показник теплопровідності матеріалу, тим вищі його теплоізоляційні якості. Керамзитобетон можна використовувати для утеплення підлог у квартирі та в приватному будинку.

Керамзитобетоном можна утеплювати дерев’яну і бетонну підлогу:

 • квартири;
 • котеджі;
 • лазні;
 • балкони.

Найчастіше керамзит використовують для утеплення підлоги квартир на перших поверхах, під якими знаходиться підвал.

Для виконання робіт з утеплення підлоги рекомендується використовувати марку керамзитобетону М100. Крім отримання теплої підлоги, бетон на керамзиті значно підвищує рівень шумоізоляції. Звуки з квартир, які знаходяться під вами, не будуть чутні.

Для утеплення підлог потрібно змішати сухий керамзит із бетоном у пропорції 5 до 1. Потім суміш заливається на підлогу, шар має бути близько 2 см.

Полістиролбетон: утеплення підлоги у квартирах у висотних будівлях у регіоні з будь-яким кліматом

Цей матеріал належить до легких типів бетонних розчинів. Він має пористу структуру, завдяки якій знижується вага матеріалу. Такий бетон не дає великого навантаження на несучі конструкції. Саме тому його називають «легким».

Структура утворюється завдяки одночасному використанню цементу і частинок полістиролу. Полістирол — це твердий, безбарвний склоподібний матеріал. Він перешкоджає втраті тепла в готовій суміші. Має стійкість до процесу гниття, до утворення грибка, до впливу агресивного середовища. У нього також є мінуси — недовговічність і пожежонебезпека.

Поєднання бетону і полістиролу дає змогу отримати міцну конструкцію підлоги з високим рівнем теплоізоляції. Показник теплопровідності — 0,055-0,145 Вт/м. Це означає, що полістиролбетон буде краще захищати приміщення від холоду, порівняно з кезамзитобетоном. Матеріал можна використовувати для утеплення підлоги в будинку і в квартирі, для балконів і лоджій.

Переваги матеріалу:

 • Стійкість до утворення тріщин і до температурних деформацій;
 • Високий рівень звукоізоляції — стяжка на 50 мм має звукопоглинальну межу 15 Дб;
 • Ідеально підходить для утеплення приміщень, де є висока вологість. Використовується в місцевостях із різкими температурними перепадами;
 • Готова конструкція має невелику вагу, тому цей матеріал часто використовують в утепленні підлог для квартир, що знаходяться у висотних будівлях.

Мінус тільки один — матеріал можна використовувати в закритих житлових і громадських приміщеннях.

Матеріал має відмінну морозостійкість. Також відзначається хороший показник звукопоглинання.

Для формування теплої підлоги з полістиролбетону потрібно заливати поверхню розчином щільністю від 200 до 300 кілограмів на кубічний метр. Для отримання якісного розчину бетону з використанням полістиролу важливо вибирати високоякісний цемент. Перевірити якість цементу можна за кілька хвилин: потрібно взяти кілька грудочок і спробувати їх розчавити пальцями. Якщо під час натискання грудочка буде м’ятися і легко розпадатися, отже, матеріал якісний. Якщо під час натискання потрібно докладати великих зусиль і на пальцях залишаються тверді частинки, значить цемент зіпсований.

Товарні бетонні суміші: міцна і довговічна підлога на балконі або в житловому будинку

Переваги утеплення підлоги бетоном:

 1. Формується міцна і довговічна основа.
 2. У матеріалі натуральні компоненти, тому він є екологічно безпечним.
 3. У структуру бетону не можуть проникнути бактерії та мікроорганізми.
 4. Це негорючий матеріал, пожежобезпечний.
 5. Бетон стійкий до впливу хімічних речовин і вологи.

Мінуси такого утеплення:

 1. Підлога буде тактильно відчуватися холодною і важкою.
 2. Потрібне додаткове покриття, оскільки підлога матиме неестетичний вигляд.
 3. Також потрібне шліфування і герметизація швів.

Найчастіше застосовується в приміщеннях з високим рівнем вологи, для балконів і будь-яких інших житлових будинків.

Для утеплення підлоги бетоном рекомендується використовувати марки бетонних сумішей не нижче М150 для цивільного сектора, не нижче М300 для промислових об’єктів. Якщо брати марки нижче, то у них буде гірша міцність, теплоізоляція і звукоізоляція.

Використання бетону М300

Необхідно додавати в бетонний розчин різні пластифікатори, які дають змогу отримати необхідні показники морозостійкості та вологостійкості. Пластифікатори — це добавки, які підвищують пластичність, рухливість і плинність бетонної суміші. Вони збільшують стійкість бетону до тріщин і деформацій.

Безпосередньо заливка бетону дає змогу вирівняти основу підлоги, створюючи необхідну поверхню для процесу тепловіддачі та її рівномірного розподілу під час встановлення теплих підлог і нагрівальних систем. Також товарний бетон забезпечує:

 • сувору фіксацію водопровідних труб;
 • їхній захист від механічного впливу.

Заливка підлоги бетоном

Монтаж електрообігрівальних установок для підігріву бетонної підлоги повинні здійснювати тільки професіонали, як і у випадку із застосуванням водяних опалювальних систем.

При використанні пінополістиролу потрібно викласти шар теплоізоляційного матеріалу на підлогу, зафіксувавши кожну окрему плиту дюбелями. Після цього виконується стяжка з бетонного розчину відповідної марки.

Поверхневі теплоізоляційні матеріали використовуються для поліпшення теплоізоляції вже готових бетонних підлог. Вони застосовуються, якщо не використовується система теплої підлоги і нагрівальних систем, щоб у приміщенні краще зберігалося тепло. Утеплювальний матеріал укладається безпосередньо на поверхню бетону.

Для цього можуть використовуватися два варіанти:

 • Облаштування обрешітки з дерева, в яку укладають скловату, мінеральну вату, утеплювачі на основі пінопласту у вигляді готових плит тощо. Після цього решетування закривається облицювальним матеріалом.
 • Розкочування утеплювачів у вигляді рулонів безпосередньо на поверхню бетону. Після чого також укладається облицювальний матеріал.

Як утеплити підлогу бетоном

Є безліч способів утеплення підлоги бетоном. Для цього випускаються найрізноманітніші бетонні суміші. Серед найбільш використовуваних варіантів виділяються:

 1. Керамзитобетон. Для виконання робіт вибирають марку М100.
 2. Полістиролбетон. Матеріал має відмінний показник морозостійкості та шумоізоляції.
 3. Товарні бетонні суміші. Використовують марки бетону М150-М300 і вище. Необхідно також застосовувати додаткові утеплювальні елементи.

Замовте просто зараз якісний бетон для утеплення підлог за найвигіднішою ціною. Ми привеземо матеріал у будь-якій кількості відразу на ваш будівельний майданчик.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *