Вс. Июл 14th, 2024
водонепронекний бетон

Переваги водонепроникного бетону очевидні — матеріал має високі гідроізоляційні властивості. Тому виготовлені з нього конструкції можуть тривалий час знаходитися в ґрунті або під відкритим небом.

Водонепроникність — одна з найважливіших характеристик бетону. Під водонепроникністю розуміється здатність матеріалу не вбирати вологу в умовах прямого контакту з водою.

Водонепроникний бетон стійкий до проникнення води вглиб бетонної конструкції завдяки відсутності пор і капілярів. Але будь-який бетон має обов’язкові конструктивні та деформаційні шви, крім того у фундаменті передбачені різні отвори, призначені для введення комунікацій.

Головною причиною руйнування бетону є волога. Тому склад змішується так, щоб стало можливо отримати потрібний рівень опору воді. Однак таке рішення має не тільки плюси, але й мінуси.

Маркування бетону за водонепроникністю

вологостійкість бетонуКлас водонепроникності бетону позначається буквеним значенням «W» та цифровим показником від 2 до 20. Індекс «W» і числове значення вказують на здатність бетону володіти гідроізоляційними властивостями. Деякі класи бетону за водонепроникністю включають:

 • Найнижчий рівень водонепроникності W2. Вимагає додаткових заходів для гідроізоляції або використання в сухих приміщеннях.
 • Середній рівень захисту від вологи W4. Може вимагати додаткових заходів в окремих випадках. Використовується в конструкціях, де вимоги до водонепроникності є помірними або де немає значного контакту з вологістю.
 • W6 — широко використовується у приватному, цивільному та промисловому будівництві. Вказує на те, що бетон не пропускає воду під тиском 6 атмосфер, маючи водопоглинання від 4,2% до 4,7%.
 • W8 використовується в разі високих вимог до водонепроникності. Має здатність ввібрати води до 4,2% від власного обсягу матеріалу.
 • W10 і вище використовуються для гідротехнічних споруд, мостів, тунелів та інших спеціалізованих об’єктів.

Чим більше пористий бетон, тим вища ймовірність проникнення води всередину. Також важливим є показник морозостійкості, оскільки замерзла вода може руйнувати структуру бетону.

Важливо враховувати водонепроникність бетону при будівництві, особливо в умовах екстремальних температур та вологості, для забезпечення тривалої та надійної експлуатації конструкцій.

підвищення водопроникності бетону

Від чого залежить водонепроникність бетону

Гідроізоляційні властивості готової бетонної конструкції дійсно залежать від різних факторів. Ось деякі з них:

 • Марка в’яжучого матеріалу (цементу). Якість та марка портландцементу впливають на гідроізоляційні властивості бетону. Вища якість цементу та вища марка в’яжучого матеріалу можуть покращити водонепроникність бетону.
 • Якість та «свіжість» цементу. Використання високоякісного та свіжого цементу є важливим фактором для досягнення максимальних гідроізоляційних властивостей. Старий або низькоякісний цемент може призвести до зменшення якості бетону.
 • Дотримання технології під час висихання бетонної конструкції. Розуміння і дотримання правил висихання бетонної конструкції грає важливу роль у попередженні мікротріщин та забезпеченні її цілісності.
 • Пористість бетону. Менша пористість бетону може зменшити ймовірність проникнення води всередину структури, покращуючи гідроізоляційні властивості.

Чітке дотримання технології приготування бетонної суміші, використання високоякісних матеріалів та заходів для зменшення пористості може значно поліпшити гідроізоляційні характеристики бетонних конструкцій.

Добавки для покращення водонепроникності

Додавки, які поліпшують гідроізоляційні властивості бетону — важливий елемент для забезпечення тривалої та ефективної роботи бетонних конструкцій. Ось деякі з таких добавок:

 • Гідрофобізуючі добавки. Ці добавки можуть підвищувати водонепроникність бетону. Вони частково морозостійкі та можуть покращувати щільність і міцність бетону. Проте слід враховувати недоліки, такі як зниження теплоізоляційних властивостей, обмеження використання в холодну пору року та вплив на термін висихання бетонної суміші.
 • Поліпропіленове фіброволокно. Це універсальні армуючі добавки з первинного полімеру, які створюють об’ємну матричну структуру в бетонній суміші. Вони можуть покращувати не лише гідроізоляційні властивості, але й інші характеристики бетону, включаючи міцність та стійкість.

Вибір певної додаткової речовини залежить від конкретних умов будівництва, потреб конкретного проекту та кліматичних умов в місцевості, де здійснюється будівництво. Завжди слід використовувати додатки відомих та перевірених виробників для забезпечення якості та надійності.

Переваги водонепроникного бетону

У водонепроникного бетону є плюси, і вони очевидні. Основною перевагою є високі гідроізоляційні властивості. Завдяки цьому вироби, виготовлені з даного матеріалу, можуть тривалий час знаходитися в ґрунті або під відкритим небом. Деякі такі склади успішно використовуються як у місцях, де є змінний рівень води, так і під водою. Умовно показник водонепроникності позначається буквою «W» і виражається в числовому значенні від 2 до 20.

Ще одна перевага — стійкість до різких змін температури. Оскільки кількість вологи в складі матеріалу невелика, то вона не завдає шкоди структурі при температурних перепадах.

Недоліки матеріалу

І хоча водонепроникний бетон має ряд переваг, однак є у нього і недоліки. Щоб забезпечити високий рівень гідроізоляційних властивостей в складі матеріалу необхідна присутність спеціальних добавок, вартість яких досить висока. В результаті все це впливає на кінцеву ціну готового матеріалу. При цьому загальна маса спеціальних добавок повинна становити від 3% до 6% об’єму, інакше отримати водонепроникні властивості буде неможливо.

Ще одним недоліком є досить короткий проміжок часу, який потрібен для його схоплювання. Це істотно ускладнює транспортування матеріалу. Щоб знизити терміни доставки, необхідно вибрати постачальника, який знаходиться близько, що не завжди може гарантувати мінімальну вартість матеріалу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *