Вс. Июл 14th, 2024
спосіб затирання бетонної підлоги

Зміст статті:

Одним з ключових етапів облаштування стяжки підлоги вважається процес затирання. Така обробка дозволяє досягти необхідних показників естетичності покриття, забезпечити потрібні технічні характеристики, підвищити стійкість до механічних навантажень, а значить, і довговічність бетону.

Особливості затирання бетонної поверхні

Затирають бетон вручну або за допомогою спеціальних машин, при чому останній спосіб вважається менш скрутним і більш ефективним. Розрізняють два методи видалення нерівностей:

  • груба затирка;
  • фінішна обробка.

Варто відзначити, що дані процеси виконуються поетапно, так як дозволяють досягти максимальних експлуатаційних властивостей горизонтального покриття. При виконанні затирочного етапу робіт в структуру втирається топінг на основі ущільнювачів, що підвищує естетичність і зносостійкість оброблюваного матеріалу. Розглянемо основні особливості згаданих методів затірки.

Два способа затирки бетона

Особливості грубої затірки

Процес грубої обробки поверхні підлогового покриття виконується після набору конструкцією початкової міцності (як правило, від 3 до 7 годин після монтажу стяжки). Для затирання покриття рекомендується використовувати спеціальні шліфувальні машини, оснащені лопатями (так звані, «вертольоти») або ж диском.

Першими слід обробляти ділянки біля колон, дверей, так як в цих місцях розчин схоплюється швидше за все. По поверхні бетонної стяжки рівномірно розсипається ущільнювач (2/3 від загальної кількості). Як тільки суміш досить зволожиться (поверхня темніє), можна приступати до грубої затірки. Після ретельної обробки покриття шліфувальною машиною, розсипається частина топінгу, щоб він встиг увібрати залишки вологи.

Фінішна затирка

Як правило, фінішний етап робіт здійснюється приблизно через півдня після початкової обробки. Для цього на обладнання встановлюються спеціальні поліруючі лопаті. Будівельники, що володіють особливою вправністю, здатні отримати практично дзеркальний блиск поверхні бетонної стяжки.

Після фінішної обробки виконується покриття стяжки підлоги полімерними складами, що запечатують пори, а також нарізка температурних швів.

Ручний спосіб затирання поверхні

При відсутності відповідного обладнання, може застосовуватися і ручний метод обробки стяжки підлоги. До робіт також можна приступати не раніше 3-7 годин після затвердіння бетону (на поверхні повинен залишатися слід від стопи людини із середньостатистичною вагою від 3 до 4 мм в глибину).

Для робіт буде потрібно такий інструмент:

  • кельма;
  • терка і напівтертка;
  • обладнання для розподілу топінгу (наносити можна і вручну);
  • наколінний захист.

В якості ущільнювача можна купувати, як готову продукцію, так і суміші, приготовані вручну. У побутовому будівництві в якості топінгу використовується цемент і дрібнофракційний пісок в співвідношенні один до одного. Допускається вдосконалення рецептури рідким склом, кварцом, корундової пилом і т. д.

Ручний спосіб затирання передбачає кілька етапів:

  • розподіл топінгу по поверхні стяжки;
  • безпосередньо, затирка поліуретановою теркою круговими рухами;
  • вирівнювання поверхонь і слідів наждачним папером.

Наколінники дозволяють розподілити навантаження на поверхню, тим самим, нівелюючи ризик пошкодження покриття. Варто відзначити, що затирка поверхні вручну не дозволяє досягти максимальної гладкості на фінішному етапі, проте доцільна для побутового будівництва.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *