Чт. Апр 25th, 2024
як залити бетонні сходинки

Зміст статті:

Сходи — архітектурний елемент, затребуваний в будівництві ще з античних часів. Крім функціонального призначення, сходинки можуть використовуватися, як дизайнерський акцент в інтер’єрі або екстер’єрі. Для виготовлення сходових конструкцій застосовуються найрізноманітніші матеріали, проте найбільшою популярністю користується бетонний розчин. Розглянемо основні принципи і технології заливки ступенів з бетону.

Как залить ступеньки из бетона?

Підготовчі роботи та розрахунок параметрів

Перш ніж заливати сходинки бетоном, слід максимально точно розрахувати параметри конструкції (кількість ступенів, їх ширина, висота і т.д.). В процесі розрахунку, слід враховувати такі критерії та рекомендації:

 • ширина ступенів повинна бути більше ширини дверей мінімум на 15 см;
 • оптимальна висота ступенів становить 17 см;
 • кут нахилу ганку-не більше 45 градусів (в іншому випадку, людям з обмеженими можливостями буде складно підніматися);
 • якщо ступенів більше трьох, слід подбати про наявність перил.

Після розпланування конструкції, необхідно підготувати матеріали та інструменти:

 • бетонний розчин;
 • щебінь і пісок для формування подушки;
 • опалубні дошки;
 • арматурні прути або сітку;
 • вібраційне обладнання.

Підготувавши все необхідне, можна приступати до зведення сходинок.

Процес заливки ступенів

Будівельний процес передбачає виконання декількох етапів:

 1. Підготовка будівельного майданчика. Верхній шар грунту знімається, в утворився котлован засипається подушка (Щебінь, Гравій, пісок). Після цього, поверхня утрамбовується і зволожується. Для підвищення показників водонепроникності рекомендується додатково застелити поліетилен або інші матеріали, відразливі воду.
 2. Армування. Даний процес дозволяє не тільки істотно зміцнити конструкцію, але і прикріпити Сходинки до будівлі. Арматурні штирі угвинчуються в фундамент, потім на них кріпиться зварна сітка.
 3. Опалубка. Від правильності складання опалубної конструкції залежить форма і зносостійкість ступенів. Рекомендується обробити дошки лаком або обшити руберойдом, що істотно спростить процес їх демонтажу.
 4. Заливка бетонної суміші. Для виготовлення розчину, як правило, використовується портландцементи, пісок і наповнювач (щебінь або гравій). Після заливки, бетон розрівнюють вручну або за допомогою вібраційної машини. Такі роботи дозволяють підвищити міцність бетону і уникнути утворення пустот в конструкції.
 5. Демонтаж опалубної конструкції. Опалубка знімається зі ступенів тільки після повного висихання бетону (не менше 28 днів). Якщо зняти дошки занадто рано, підвищується ймовірність деформації сходинок.

Після повного висихання бетонного розчину, ступені можна обробити за допомогою різних методик і облицювальних матеріалів. Таке рішення дозволить істотно підвищити експлуатаційний термін і характеристики міцності сходової конструкції. Найбільш популярними способами вважається залізнення або обробка плиткою, гресом, декоративним каменем.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *