Вс. Апр 21st, 2024

Зміст

Будинки стають все вище, будуються в особливих умовах, але навіть застосування монолітних залізобетонних конструкцій не гарантує їм міцність і довговічність. Різні зовнішні і внутрішні впливи, ведуть до виникнення структурних напружень, які деформують їх каркаси і можуть привести до руйнувань. Рішення-пристрій деформаційних швів.

Що таке деформаційний шов?

Це передбачене проектом фрагментування конструкції будівлі у вертикальній (горизонтальній) площині, що компенсує напруги в несучому каркасі, наслідки яких — зміни геометричних розмірів і взаємного положення залізобетону. Такі шви задають будівлям проектну величину пружною рухливості. Вони поділяються в залежності від компенсованого ними напруги на температурні, усадочні, Конструкційні, осадові і сейсмічні.

Найбільші відстані між деформаційними швами в залізобетонних конструкціях

Будівлі, в каркас яких включені попередньо напружені вироби 1-й (2-й) груп щодо стійкості до утворення тріщин, поділяються деформаційними швами, відстань між якими розраховується щодо значень тріщиностійкості. Дистанція між розрізами в межах одного опалювального будинку не повинна перевищувати:

  • для збірних конструкцій-150 м;
  • для збірно-монолітних і монолітних конструкцій — 90 м.

Якщо споруда не обігрівається, наведені значення знижуються на 20%.

Деформаційні шви поділяють протяжні по фасаду і поперечнику споруди на окремі блоки. Коли проектні числові параметри габаритів менше відповідних показників з таблиці 1 (при значеннях температури повітря від – 40 град. і вище), їх не розраховують. Останнє допустимо, якщо в конструкцію включені попередньо напружені і ненапружені вироби, тріщиностійкість яких віднесена до 3-й групі. Максимально допустимі відстані між деформаційними роз’єднувачами в залізобетонних конструкціях, які можна не розраховувати, показані в таблиці 1.

Как делать деформационный шов в железобетонных конструкциях?

Таблиця 1.

При зведенні будівель в один поверх з каркасного армованого бетону відстань від одного до іншого шва дозволяється збільшувати на 20% щодо даних таблиці 1. Також табличні дані застосовні при створенні в каркасних спорудах вертикальних зв’язків в середині окремого блоку. Розміщення подібних зв’язків по краях такого блоку наближає роботу його каркаса (при впливі типових деформацій) до аналогічного цілісного спорудження.

Як виконуються?

Усадочний і термічний (осадовий і сейсмічний) шви в спорудженні можуть поєднуватися в один — температурно-усадочний (осадово-сейсмічний) розріз. Перший перерізає будівництво по довжині і ширині від покрівлі до верху фундаменту, а другий ділить її на повністю незалежні блоки. Допустиму деформацію в залізобетоні забезпечує вертикальний розріз перекриттів, стін шириною 20-30 мм.дане вільний простір заповнюється пружним гідрофобним матеріалом. Монтування парних колон і балок в суміжних частинах сусідніх корпусів формує правильне розмикання.

Осадовий шов облаштовується в будівлях, що мають блоки різної висоти, і тих, що встановлені в різнорідні грунти, навіть якщо блоки об’єднані вкладним прольотом. У вимощенні температурне розширення армованого каменю компенсується її фрагментированием з кроком до 2-х метрів шляхом розміщення дерев’яних брусків, просочених бітумом, в опалубці. Пристінне примикання опалубки робиться герметичним і рухомим. Бетонні підлоги схильні до усадочних деформацій, коли площа приміщення перевищує 30 м2.

Как делать деформационный шов в железобетонных конструкциях?Розширення бетону при твердінні викликає появу тріщин. Прорізання поверхні стяжки на глибину від 1/4 до 1/2 висоти забезпечує можливість розривів матеріалу пройти по створеним розрізах або під ними в глибині. Окремі майданчики стяжки при цьому можуть мати довжину однієї сторони до 6-ти метрів і співвідношення сторін не більше 1:1,5. Стики різних матеріалів, покладених в підлогу, як і конструкційні стики залитого в різний час бетону, забезпечуються демпферами, які приймають на себе усадочні і теплові горизонтальні розширення матеріалів.

Ізоляційні шви відокремлюють бетонну стяжку на всю її висоту від стін уздовж периметра приміщення. Розріз заповнюється пружними матеріалами або залишається порожнім. Аналогічно прорізанням шов забезпечується ізоляція колон, сходових маршів від стяжки на підлозі. Монолітні плити перекриттів роз’єднуються швами від несучого каркаса споруди. Розрахунки допомагають визначити ширину типового елемента перекриття.

Фрагментами такого розміру заливаються міжповерхові перекриття. Порожнечі заповнюються еластичними гідроізоляційними складами, матеріалами і закладаються. Стрічкові фундаменти також поділяються на всю висоту деформаційними швами на незалежні елементи. Вони повинні забезпечити надійну гідроізоляцію і компенсацію навантажень і напруг. Кількість перетинів фундаменту і їх частота визначаються проектом. Крок розрізання фундаменту залежить від типу грунту.

Наприклад, на рухливих — 15 м, на слабопучіністих — 30 м.Герметики, які укладаються в шви, повинні тривалий час зберігати еластичність і герметичність. Вертикальними конструкціями внутрішніх і зовнішніх стін формуються горизонтальні перетину, якими вони поділяються на відсіки.

Для несучих фасадних стін висота відсіку — до 20 м, для внутрішніх-до 30 м.у подібні розмикання каркаса закладається шпунт, загорнутий двічі в толь, який забивається клоччям і герметизується глиною. Залежно від типу швів їх ширина лежить в межах від 3-х мм до 100 см.

Укладення

Залізобетонні конструкції при експлуатації піддаються деформаційним впливам, що мають різну природу. Разом з тим правильна їх компенсація облаштуванням деформаційних розрізів забезпечує спорудам пружну рухливість, міцність і довговічність.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *