Ср. Июн 19th, 2024

Зміст

Бетон-штучно створений довговічний будматеріал, для виготовлення якого потрібно зробити суміш. Після заливки розчин ущільнюється і застигає, перетворюючись в міцний камінь. Фахівці стверджують, що для підвищення експлуатаційних характеристик потрібно поливання бетону. У яких випадках потрібно поливати бетон? Для розуміння необхідно знати, який процес відбувається в бетоні при затвердінні. Це дасть уявлення про те, навіщо будівельники здійснюють полив цементних конструкцій.

Для чого необхідна поливання?

Активними інгредієнтами бетонної суміші є рідина і цементний розчин. Вони обволікають наповнювач. Поступово вода починає випаровуватися, в’яжуча речовина – тверднути. В ході цього процесу зерна наповнювача зв’язуються, а рідка суміш стає монолітом. Якщо верхній шар складу втрачає вологу швидше, ніж середина, можуть утворитися тріщини. Крім цього, якщо поверхня пересушується, виріб стає менш міцним. Таким чином, бетонне виріб не зможе відповідати потрібній марці.

Що потрібно для поливу бетонних конструкцій?

Щоб здійснити полив цементного складу, вам знадобиться:

  • шланг з насадкою;
  • вода.

Якщо джерелом служить водойма (озеро або річка), краще скористатися насосом. Це позбавить вас від необхідності носити відра з водою.

Як поливати вироби з бетону?

Как поливать бетон после заливки: что нужно и уход после полива?Механізм утворення тріщин на поверхні бетону.

Поливати бетон водою слід із застосуванням розпилювача. Не радять заливати склад з бетоном струменем зі шланга, оскільки це призведе до деформації вироби. Поливати необхідно довго, регулярно і багато разів. Скільки зрошень слід робити? Стільки, щоб покладений цемент постійно був зволоженим. Разом з тим важливо брати до уваги погодні умови. У жарку або вітряну погоду можна перериватися не півтори-дві години. В інших умовах перерва повинна становити три години в денний час, а вночі заливати бетон слід два-три рази. Потрібно, щоб робітники поливали цемент якомога частіше.

Догляд

Вода, яка застосовується для зрошення цементних розчинів, повинна бути очищеною, оскільки домішки можуть перешкодити схоплювання і затвердіння. Тому не радять користуватися водою зі стоків, боліт і джерел, забруднених промисловими відходами. Зволожувати варто до тих пір, поки бетонне виріб не досягне сімдесятивідсоткової міцності від показника, зазначеного в проекті. Як правило, склад набуває цей стан на десятий день після закладки. Якщо температура повітря опустилася нижче 5 ° C (наприклад, навесні та восени), конструкцію можна не поливати. При такій температурі зрошення суміші може дати протилежний ефект, так як перезволоження розчину негативно позначається на міцності цементу. В цілому бетонне виріб потрібно обробляти півтора-два тижні, — саме таку кількість часу знадобиться, щоб склад став зносостійким.

Висновок

Щоб цементне виріб було якісним, воно повинно стати міцним. Цей процес відбувається при випаровуванні рідини. Важливо, щоб волога випаровувалася рівномірно. Для цього професіонали радять зволожувати розчин.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *