Чт. Апр 25th, 2024

Зміст

Бетон-незамінний матеріал, застосовуваний при різних будівельних роботах. Головними перевагами використання полістиролбетонних блоків є надійність і довговічність. Завдяки цим показникам знижуються витрати на реставрацію, ремонт споруд, виготовлення пластблоков з бетону. Будматеріал вважається міцним і вогнестійким, проте у нього є як свої плюси, так і мінуси.

Характеристика

Полістиролбетон-порівняно новий будматеріал (з’явився на будівельному ринку близько десяти років тому). Нові технології дозволяють удосконалювати вироби з цього матеріалу, що розширює область застосування полістиролбетонної суміші. З неї роблять блоки, плити та ін.Полістиролбетонні блоки мають форму прямокутника, значні розміри. Ці особливості спрощують будівельні роботи. Пластблоки володіють і іншими характеристиками, серед яких:

 • морозостійкість;
 • низький ступінь теплопровідності;
 • надійність;
 • Безпека для навколишнього середовища;
 • звукоізоляція.

Сфера застосування

Полистиролбетонные блоки: плюсы и минусыОпалубка з полістиролбетону.

Будівельники, які регулярно користуються такими блоками для зведення стін, знають про несучі здібності пластблоков, а також про їх Теплофізичні особливості. З їх допомогою можна будувати малоповерхові конструкції, багатоповерхові будівлі та огорожі.

Також виготовляються блоки особливої конфігурації, яка захищає шви від промерзання. Порожнечі, що утворюються в блоках, дозволяють застосовувати матеріали для опалубки. Роботи всередині будинку за допомогою полістиролбетонного блоку не доставлять багато клопоту, оскільки він легко піддається обробці. Оздоблення полістиролбетонних стін зовні часто здійснюється за допомогою штукатурки та інших оздоблювальних засобів, всередині – спеціального розчину або гіпсокартону.

Склад

Щоб виготовити блок, знадобиться спеціальна цементна суміш, до складу якої входять:

 • гранули полістиролу (діаметр-менше 20 міліметрів, вологість-менше 15 відсотків);
 • цемент;
 • пісок білого кварцу;
 • добавки для прискорення затвердіння та ін.;
 • вода.

Вид

Полистиролбетонные блоки: плюсы и минусыПолістиролбетонним блокам властиві незаперечні переваги, так само як і недоліки. Однак домінування перших над другими пояснює популярність цього типу будматеріалів. Фахівці часто вибирають їх для того, щоб звести будинок. Різні типи виробів дозволяють використовувати їх для оздоблювальних та інших видів робіт.

 1. Блоки з полістиролбетону з облицюванням. Не вимагають додаткової обробки фасаду. Облицювання кріпиться без клею, її шар входить в структуру бетону. Облицювання імітує вид каменю, граніту, мармуру. Такі блоки стійкі до будь-яких кліматичних умов. З їх допомогою можна побудувати надійний будинок.
 2. Стінові блоки. Будинок з полістиролбетонних блоків буде зберігати тепло: стінам не буде потрібно додаткове утеплення. Крім того, пластблоки приблизно в два рази дешевше цегли. Вони високоміцні, простоти в обробці, мають високу звукозахистом, стійкі до пожеж. Крім цього, блоки відмінно переносять негативний вплив кліматичних умов, кислот та інших речовин, шкідливих мікроорганізмів.

Негативні і позитивні сторони використання матеріалів

Полістиролбетонні блоки мають свої»за» і «проти». Перерахуємо основні плюси: зниження матеріальних витрат, які потрібні були б на додаткове утеплення та опалення приміщень, різноманітність будівельних робіт (блокам можна надавати різні форми), пожежо — і морозостійкість, довговічність, звукоізоляція. Щоб побудувати будинок, вам не буде потрібно використовувати спеціальну техніку: вага і розміри блоків дозволяють обійтися без неї. Крім того, полістиролбетон безпечний в екологічному відношенні. Матеріал не гниє, оскільки в ньому не заводяться мікроорганізми.

Однак у будматеріалу є свої недоліки, не дивлячись на плюси. Досвідчені будівельники відзначають мінуси, які часто проявляються через неправильне виготовлення блоків. Хоча полістиролбетонні будова важко горить, вогонь може позначитися на його міцності. Будинок з блоків схильний до виникнення мікротріщин, усадка. Щоб уникнути цього, в розчин додають спеціальні волокна. Це потрібно враховувати при виготовленні матеріалів своїми руками. Також фахівці вказують на інші мінуси, зокрема, низькоякісний наповнювач або його нестача призводить до зниження властивостей пластблоков. Тому виготовлення виробів вимагає точного дотримання правил і пропорцій для замішування розчину. Є і менш істотні недоліки будматеріалів: будинок з полістиролбетону потребує нанесення штукатурки, що збільшується витрати на обробку будівлі. Відомі і додаткові недоліки: вироби мають погане зчеплення з розчином штукатурки. Потрібно підготувати полістиролбетонні блоки перед покриттям поверхні.

Виготовлення

Полистиролбетонные блоки: плюсы и минусыНеобхідно додати в бетономішалку всі складові в правильній послідовності. Можна перемішувати розчин вручну у великій ємності. Потім суміш слід ретельно перемішати до утворення однорідної консистенції. Для приготування розчину вам знадобиться:

 • насипати ПВГ, додати воду, ввести добавки, заважати протягом двох хвилин;
 • всипати цемент, перемішувати близько трьох хвилин;
 • додати дьоготь (використовується в якості водовідштовхувального інгредієнта), знову перемішати;
 • залити суміш у форми, залишити застигати на добу;
 • витягти пластблок, покласти на рівномірну поверхню до висихання;
 • через два-три тижні полістиролбетон готовий до використання.

Штукатурка полістиролбетону

Будинок з цього будматеріалу вимагає додаткової обробки. Є два способи штукатурки таких поверхонь. Перший метод не потребує значних фінансових витрат, другий обійдеться дорожче.

 1. Розвести негусте цементне молоко, розбризкати по всій стіні. Висохлі полістиролбетонні стіни будуть легше штукатурити розчином. Після обробки він буде міцніше триматися. У методу є недолік: усадка будівлі призведе до того, що тріщини проявляться на заштукатурених стінах.
 2. Незважаючи на дорожнечу коштів, такий спосіб дасть більш відчутний результат. На поверхню стіни потрібно набити штукатурну сітку (осередки двадцять на двадцять міліметрів), закріпити за допомогою скоб з дроту. Можна зробити їх самостійно, це допоможе заощадити кошти. Скоби забиваються молотком з відступами до тридцяти сантиметрів. Потім слід нанести штукатурку. Армування шару розчину дозволяє запобігти появі численних тріщин. Після цього будинок може покриватися мікротріщинами (що цілком нормально), але їх буде набагато менше.

Кладка

Полистиролбетонные блоки: плюсы и минусыНевід’ємною частиною кладки є армування.

Процес кладки являє собою заливку полістиролбетонного в спеціальну опалубку з дерева. Її потрібно зробити завчасно. При цьому всередині опалубку змащують моторним маслом.

Для зміцнення стін в суміші необхідно закріпити сітку з арматури. Така робота під силу майже кожному.

Стіна

Полістиролбетон-сучасний матеріал, який використовується для будівництва стін. Будинок з пластблоков надійний і довговічний. До кладки слід підготувати стійку основу. Умови зведення споруди і її якість будуть залежати від якісної укладання першого ряду.

Вибір

При покупці матеріалів потрібно враховувати такі особливості:

 • у високоякісному полістиролбетоні багато гранул полістиролу (вони помітні на зрізах);
 • розміри гранул повинні бути однаковим;
 • у неякісному бетоні видно порожнечі;
 • необхідно, щоб вага будматеріалу відповідав щільності;
 • якісна продукція має відповідні сертифікати та документи контролюючих держорганів про всі компоненти матеріалу.

Відгуки

Багато досвідчених будівельників позитивно відгукуються про це будматеріалі. Деякі з них говорять про те, що це одне з кращих рішень в співвідношенні ціна-якість. Матеріал відрізняється високою міцністю і морозостійкістю. Разом з тим будівельні роботи з полістиролбетоном не вимагають великих труднощів. Він володіє теплопровідністю, яка дозволяє утримувати потрібну температуру в житло. Також люди, які використовували блоки з даного матеріалу, стверджують, що він воістину довговічний.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *