Вс. Апр 21st, 2024

Зміст

Перший Будівельний розчин з’явився близько шести тисяч років тому, стверджують історики. При проведенні розкопок біля річки Дунай фахівці виявили стародавнє поселення, де в одному з будинків підлога була зроблена з бетону. Будматеріали широко використовувалися за часів античності. Багато давньоримські споруди, що збереглися до нашого часу, були зведені із застосуванням залізобетону. Деякі вчені припускають, що єгипетські піраміди теж будувалися за допомогою складів з бетоном.

Визначення

Значення слова бетон можна знайти в словниках. Бетон-будівельний матеріал, який отримують при затвердінні будівельної суміші. До її складу входять рідина, в’яжучий, наповнювачі і іноді спеціальні добавки. Головним показником високої якості розчину вважається міцність на стиск, яка допомагає визначити ту чи іншу марку розчину.

Стародавні споруди з бетону

Найбільш ранні приклади використання сумішей на території Єгипту вчені відносять приблизно до 1950 років до нашої ери. За допомогою таких складів зводилися галереї лабіринтів і самі піраміди. В якості в’яжучих єгиптяни користувалися вапном, гіпсом. Один напис, який вдалося розшифрувати дослідникам, містив рецепт виготовлення розчину. Фахівці встановили, що основою пірамід стали вапняки, верхні шари зроблені з суміші. Серед інгредієнтів в бетоні виявили золу, подрібнений Пісковик, соду, яку жителі Єгипту отримали з вод Нілу.

До настання 500 року до нашої ери греки вже застосовували дрібнозернистий бетонний склад з вапняку в якості покриття для стін в царських палацах. Пізніше цей будівельний матеріал був потрібен при кладці: простір, яке утворювалося між стінками, заповнювали камінням і заливали вапняної сумішшю. Бетоном широко користувалися при створенні давньоримської архітектури (амфітеатри, величезні відкриті стадіони, дороги). У цей історичний період такі склади стали чи не найпоширенішими будматеріалами.

Бетон в наш час

Падіння Західної Римської імперії призвело до втрати рецептів будівельних сумішей. Сучасні розчини, в які в якості в’яжучого додають цемент, відкрили в 1844 році. Винахід залізобетону дозволило зробити в будівельній галузі значний прорив. Сьогодні існують різні версії про те, хто його винайшов. Згідно з однією версією, Залізобетон придумав садівник на прізвище Моньє. Він вирішив зміцнити садові діжки металевими вкладишами. Відповідно до іншого, цей вид бетону був відкритий французом Ламбо. Він з’єднав цемент з армуючою сіткою. Кому б не належало це відкриття, сучасне будівництво неможливо уявити без використання бетонних сумішей. Будівельний матеріал залишається популярним і затребуваним, а нові технології дозволяють удосконалювати склад, відкритий багато років тому, відповідно до запитів суспільства і сучасних реалій.

Цікаве про матеріал

  1. Интересное о бетоне: древние сооружения и в наше времяЗнамениті піраміди Єгипту також будувалися з бетонних сумішей.У минулому будівельники рідко зводили будівлі з бетонних складів. До цього будівельного методу спочатку ставилися несерйозно. Першим, хто став жити в бетонному будинку, був винахідник т.Едісон.
  2. Цементні вироби здатні відбивати світло приблизно на п’ятдесят відсотків більше, ніж, наприклад, асфальт. Ця особливість пов’язана із забарвленням. Так, в місцях, де є багато таких будівель, температура зазвичай нижче, іноді різниця становить близько семи відсотків.
  3. Вантажні автомобілі легше пересуваються по бетону, ніж по асфальту. Згідно зі статистичними даними, вантажівки, які їздять по автострадах з цього матеріалу, мають високий пробіг.
  4. У США розчин став найпоширенішим будматеріалом для шосе. За оцінками фахівців, п’ятдесят п’ять тисяч миль американських шосе покриває цементна суміш.
  5. Матеріал здатний «плавати», вірніше, деякі різновиди бетону можуть не тонути у воді. Один із прикладів-бетонні доки.
  6. Найбільшим споживачем складів у всьому світі є Китай. Саме ця держава закуповує сорок відсотків від загальної кількості сумішей, виготовлених у світі. Ще однією важливою особливість є те, що знамениту фортечну стіну в Північному Китаї побудували з використанням вищезгаданого будматеріалу.
  7. Такі склади небажано поєднувати з деревиною. Це Будматеріали-антагоністи.
  8. Не можна плутати бетонний розчин з цементом. Останній — лише компонент бетону, що зв’язує всі інгредієнти, що забезпечує в’язкість суміші і її «схоплювання».
  9. Матеріал зайняв лідируючу позицію серед всіх штучних складів – щороку виготовляють близько шести мільярдів кубічних метрів бетону. Таким чином, на кожного жителя Землі припадає приблизно по кубічному метру.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *