Вс. Апр 21st, 2024

Зміст

Фундамент є невід’ємною частиною будь-якої будівлі і споруди. При його зведенні важливо не допустити технологічних помилок, адже неуважність і недотримання етапів будівництва, здатні привести до серйозних наслідків. Незважаючи на серйозну відповідальність, зведення фундаментів – це легкий процес, з яким впорається навіть новачок. Бетонування фундаменту дозволить отримати міцну, надійну основу для будівель і споруд, яка прослужить не один десяток років. Але щоб конструкція вийшла з необхідними характеристиками міцності, слід звернути увагу на основні тонкощі, які присутні в процесі бетонування.

Які потрібні матеріали та інструменти?

Щоб звести бетонний фундамент, будуть потрібні наступні інструменти і матеріали:

 • зварювальний апарат;
 • терка;
 • кілочок;
 • сталеві прути;
 • бетономішалка або порожня ємність для приготування розчину;
 • лопата;
 • мотузка або шнур для розмітки;
 • сапка;
 • будівельний рівень;
 • цемент;
 • пісок;
 • щебінь;
 • вода;
 • бруси для зведення опалубки.

Земляні роботи

Бетонирование фундаментов: земляные работы, приготовление и способыПеред бетонуванням готують будівельну ділянку і проводять комплекс заходів, необхідних для будівництва фундаменту. Перший етап включає в себе Земляні роботи. Для цього знадобляться кілочки і мотузка, якими зроблять розмітку місцевості. Після того як територія розмічена, приступають до риття траншеї. Глибину траншеї роблять такий, щоб вона була більше глибини промерзання грунту на 30 сантиметрів. Дно виритої траншеї заповнюють шаром піску або щебеню.

Процес зведення фундаменту хоч і легкий, але все ж вимагає певних силових навантажень і часу, тому рекомендують найняти ще кілька людей, які допоможуть прискорити будівництво. Полегшити роботу можна, скориставшись послугами спеціальної техніки. Трактор якісно і швидко вириє траншею навіть в місцях з твердим грунтом.

Створення опалубки

В якості основи під бетонну суміш встановлюють опалубку з дерев’яних дощок або збірних щитів. При монтажі опалубки слід дотримуватися наступних тонкощів:

 • Частини опалубки повинні бути точно встановлені і перевірені будівельним рівнем, який виключить перекоси і нахили основи.
 • Якість поверхні дощок, а також наявність в споруджуваної конструкції щілин здатні спричинити за собою ряд неприємних наслідків. Тому можливі зазори між дошками усувають ще до моменту кладки робочої суміші.
 • Для досягнення необхідної жорсткості опалубки використовують дошки товщиною не менше п’яти сантиметрів, які здатні витримати великі навантаження в процесі бетонування конструкції.
 • Щоб надати опалубці підвищену жорсткість, слід застосовувати більше підкосів, розташовуючи їх з меншим кроком.
 • Перед тим як зводити опалубку, потрібно вирити траншею, засипати її і вирівняти.

Установка опалубки починається з забивання розташованих по всьому периметру кілочків в поверхню грунту. Далі приступають до кріплення дощок за допомогою цвяхів. Важливо стежити за рівністю споруджуваної конструкції, інакше перекоси позначаться на фундаменті. Демонтаж опалубки проводиться після того як бетон повністю висохне. Відбудеться це через пару днів після кладки робочої суміші.

Приготування розчину

Бетонирование фундаментов: земляные работы, приготовление и способыЩоб забезпечити фундаменту високу міцність, слід приготувати бетонний розчин з високими якісними характеристиками. Цемент набувають марки не нижче М-200. Для його приготування знадобляться:

 • щебінь;
 • цемент;
 • пісок;
 • вода;
 • при необхідності пластифікатори, які здатні поліпшити якість бетону.

Для виготовлення суміші потрібно засипати в бетономішалку сухі інгредієнти: три частини піску, одну частину цементу і п’ять частин щебеню. Сухі компоненти перемішують і заливають водою, води повинно бути стільки, щоб отримати розчин консистенції, що нагадує густу сметану. Перемішування компонентів суміші в бетономішалці займе близько п’яти хвилин, якщо можливість придбання такого обладнання відсутня, тоді розводять робочу суміш в ємності великого обсягу. Але тоді варто враховувати, що приготування розчину без спеціального обладнання займе багато часу.

Робити бетонну суміш потрібно безпосередньо перед початком заливки фундаменту.

Способи бетонування

При бетонуванні основи під будівлі і споруди слід провести армування сталевими прутами, діаметр яких 0,8-1,2 сантиметра. Із сталевих прутів конструюють сітку, дотримуючись при цьому розміри осередку – 150х150 міліметрів. Бетонуємо конструкцію тільки після того, як встановлена армована сітка в порожнину опалубки. Кладка бетонного розчину може виконуватися двома способами:

 • Ручний спосіб. Фундаменти, зведені вручну, мають на увазі заливку готового розчину декількома людьми. В даному випадку на будівельному майданчику повинні знаходитися дві Бетономішалки, які подають цемент з двох сторін.
 • За допомогою міксера. Кладка бетонної суміші з використанням міксера здійснюється в кілька разів швидше ручного способу. Цей спосіб зведення фундаменту є дорогим, але з кращим готовим результатом.

Ручний спосіб

Бетонирование фундаментов: земляные работы, приготовление и способыПриготування бетонної суміші для фундаменту ручним способом.

Щоб бетонувати невеликі споруди, застосовують ручний спосіб, для здійснення якого буде потрібно бригада з декількох робітників. При спробі бетонувати поодинці, можна нашкодити будівельному процесу і всі праці будуть марними.

Також слід придбати дві Бетономішалки, які встановлюють з двох сторін об’єкта бетонування. На кожне обладнання призначається три людини. Процес заливки розчину з піску, цементу і щебеню повинен здійснюватися швидко, так як бетонний склад здатний швидко набирати міцність. Бетонний розчин подають по всьому периметру фундаменту товщиною до 40 сантиметрів.

Після заливки суміші її слід ретельно утрамбувати глибинним вібратором. Ущільнення дозволить позбутися від бульбашок повітря в суміші і розподілити її по всій глибині конструкції. Далі приступають до укладання наступного шару бетонного розчину, який також слід ущільнити. Заливка кожного нового шару здійснюється через дві години після того, як закінчили бетонувати попередній. Заливка останнього шару вимагає особливої уважності, а саме надання поверхні особливої рівності. Зробити рівний шар можна за допомогою будівельного рівня або інших спеціальних пристосувань для вирівнювання масивної поверхні.

Залитий бетон досягне своїх міцнісних характеристик через місяць, протягом якого важливо забезпечити оптимальні умови для застигання бетонного розчину. Щоб запобігти впливу прямих сонячних променів і атмосферних опадів на бетон, слід накрити його ізолюючими матеріалами.

За допомогою міксера

Заливка фундаменту за допомогою міксера має на увазі використання транспортного засобу, який здійснить заливку бетонного розчину по всьому периметру фундаменту в короткі терміни. Такий спосіб більш витратний, ніж ручний, тому перед вибором способу бетонування слід визначити для себе пріоритетні аспекти.

Заливка бетонного розчину із застосуванням міксера включає в себе подачу бетону спеціальними ринва в опалубку. Варто враховувати швидкість подачі розчину і встигати вирівнювати вібратором або ганчіркою залиту поверхню.

Пристрій робочих швів

Бетонирование фундаментов: земляные работы, приготовление и способы

Шов бетонування.

Заливку фундаментів бетонним розчином рекомендується здійснювати без тривалих перерв. Укладання наступних шарів суміші не повинна мати перерву більше трьох годин. Але найчастіше дотримуватися таких правил не виходить і тоді потрібно організувати пристрій робочих швів.

Робочі шви є кордоном між заливаються бетонними шарами, і при їх виготовленні слід дотримуватися технологічного процесу. Якщо технологія буде порушена, то фундамент для будівель і споруд не придбає потрібних якісних характеристик.

Встановлюючи робочі шви, важливо домогтися максимальної адгезії бетонних шарів зі швами. Для цього затверділу поверхню слід підготувати для проведення наступних робіт. Поверхню очищають від пилу, снігу, сміття або води. Далі видаляють цементне молочко, яке утворюється на затверділому розчині. Цементне молочко утворює плівку, яка має пухку неміцну структуру, що призводить до зниження адгезії розчину з затверділим шаром. Видалення плівки проводять за допомогою водяної або повітряного струменя, яку подають під високим тиском. Таким чином, здійснюється видалення плівки з затверділої поверхні з бетону. Крім видалення плівки струменем з високим тиском, використовують фрезерувальні машинки. Зруйнувати цементну плівку можна кислотою, яку наносять на твердий шар і залишають на кілька годин.

До укладання наступних шарів бетонного розчину приступають тільки після видалення плівки з застиглої поверхні. Далі проводять утеплення і гідроізоляцію швів, що дозволить запобігти передчасному руйнуванню основи будівель і споруд.

Укладення

Для якісного і міцного зведення фундаменту слід дотримуватися технології виробництва і послідовності етапів. Дотримання всіх правил і рекомендацій по заливці бетонним розчином призведе до створення надійного підстави для будівель і споруд, виключить необхідність у створенні робочих швів.

Але якщо все-таки створення швів неминуче, тоді слід ретельно підготувати поверхню перед тим, як приступати до укладання бетонного розчину.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *