Вс. Июл 14th, 2024

Зміст

Бетон-надійний і надзвичайно міцний будматеріал. Однак він має недолік. Йдеться про низькі теплоізоляційні характеристики стін з бетону. Щоб утеплити блоки, будівельники використовують додаткові кошти, наприклад, пінопласт. Цей матеріал має ряд переваг перед іншими теплоізоляційними виробами. Пінопластом називають синтетичний будматеріал, до складу якого входять полімери. Завдяки своїй вологостійкості, пінопластові утеплювачі застосовуються в будівництві. Вони ефективні для обробки стін всередині і з зовнішньої сторони будівель. Пенопластовой прошарком користуються, щоб захистити фасад будівлі від проникнення рідини, а всередині – від холоду.

Переваги будматеріалу

До застосування пінопласту з бетоном фахівці почали вдаватися порівняно недавно. Поєднання цих матеріалів підвищує теплоізоляційні властивості стін. Одним з головних переваг полімеру вважається вологостійкість. Крім того, пінопласт підвищує стійкість будови до впливу зовнішніх факторів. При цьому вартість виконання таких робіт мінімальна. Ціни нижче, ніж вартість створення об’єктів іншого типу. Ця особливість є основною перевагою. Проте, незважаючи на явні переваги, поєднання бетону з крихтою не відрізняється міцністю. Щоб підвищити даний показник, необхідно змішувати розчин в правильних пропорціях: крихту (кульки) з пінопласту, а також інші компоненти.

Де використовується?

Існує ряд особливостей, які дозволяють поліпшити ефективність застосування таких матеріалів, як бетонний блок з пінопласту. Однак використовувати пінопласт можна лише в деяких випадках. Бетон з крихтою підходить для заливки підлоги в гаражі або інших будівель схожого типу.

Небажано застосовувати бетон і крихту з пінопласту при зведенні стінок і заливки підлоги в житлових будинках. Практика показала, що частіше підлогу з бетону використовується для укладання паркету, інших покриттів. Правильно проведена ізоляція дозволить досягти кращого ефекту. Укладання будматеріалу в малоповерхових і багатоповерхових поверхах сумнівна.

Способи комбінування матеріалів

Виділяють три методи:

Утеплення за допомогою листів

Блоки из бетона с пенопластом: использование и способы комбинирования

Утеплення стін пінопластом.

Цей варіант передбачає створення спеціального прошарку. Стіна утеплюється пінопластом, який фіксують на поверхні. Будматеріал укладають під бетонну стяжку перед тим, як залити суміш. Листи кріплять до стінок з внутрішньої або зовнішньої сторони будівлі. В цьому випадку пінопласт закріплюють на застиглому бетоні.

Також можна утеплювати газоблоки пінопластом. Цей спосіб універсальний, його поєднують з іншими будматеріалами. Що стосується пінополістиролу, то він має класифікацію, її необхідно враховувати при проведенні робіт. Знання цих особливостей допоможе вам прийняти вірне рішення.

Змішування

Перед виготовленням розчину необхідно ознайомитися з інструкцією комбінованої суміші. Для початку слід завантажити всередину Бетономішалки цементний склад, пісок (співвідношення 1:2). Потім-засипати таку ж кількість кульок з пінопласту. Якщо у вас немає подрібненого матеріалу, то ви можете пропустити листи будматеріалу або його шматки через автоматичну дробарку. Перемішавши компоненти, додають рідину, кількість якої становить половину від обсягу розчину. Необхідно заважати склад, поки він не стане однорідним.

Пропорції компонентів заливки виглядають наступним чином: 1: 2: 3: 3 (цемент, пісок, пінополістирол, рідина). Підготовлена суміш матиме ряд переваг перед простим бетонним розчином. Перш за все, такий склад має меншу теплопровідність і як наслідок, підвищеними теплоізоляційними характеристиками за рахунок частинок пінопласту. При цьому будівельний матеріал буде мати низьку вагу, що дозволить знизити навантаження бетону на основу конструкції. З таким виробом легше працювати.

Крім цього, бетон набуває звукоізоляційні властивості. Гул, поширюваний по цементу, поглинуть полістирольні частинки. Вам вдасться заощадити на добавках, оскільки пінопласт дешевше інших інгредієнтів, особливо якщо брати до уваги кількість компонентів. Загальний обсяг матеріалів, що входять до складу суміші, визначає кінцеву ціну стяжки. Однак на одну особливість пінопласт впливає негативно. Йдеться про міцність. Щоб це властивість бетону зберігалося в допустимих межах, слід простежити за правильним співвідношенням інгредієнтів.

Незнімна опалубна конструкція

Іноді будівельники роблять опалубку з пінопласту перед тим як залити бетон. Цей спосіб вважається ефективним при зведенні, утепленні будівель. Метод має чимало переваг, серед яких-різноманітність конструкцій. Працівники можуть створити з пінополістиролу вироби потрібної форми, будь-то арка, прямокутник і пр.ця особливість дозволяє розширити можливості. Крім того, пінополістирол простий у використанні. Будівельникам знадобиться встановити конструкцію з армуванням всередині, і влити в неї цементну суміш. Вам не доведеться витрачати час на установку опалубки з деревини.

Блоки из бетона с пенопластом: использование и способы комбинированияФахівці вказують на простоту обробки матеріалу. Різання виробів виконують за допомогою ножа, для цього не будуть потрібні інші пристосування. Точно так же створюють штроби для проводки. Крім цього, поєднання будматеріалів допоможе створити надійні і довговічні будівлі. Бетон не потребуватиме додаткового утеплення. Разом з тим виріб буде цілісним, на ньому не буде швів, за рахунок чого бетон буде більш міцним. Застосування будматеріалу підвищить швидкість монтажу (зазвичай коробку невеликого одноповерхового будинку зводять за тиждень). Єдиним мінусом є необхідність в проведенні обробки будівлі з зовнішньої сторони. Для цього можна використовувати звичайну штукатурку.

Особливості стяжки підлоги з пінопластом

Поверхня, створена із застосуванням пінопласту або схожого теплоізоляційного будматеріалу, називають плаваючою бетонною стяжкою. Головна відмінність цього способу від звичайного методу — розділовий шар, який розташований між стяжкою і підставою. Такий шар дозволить зробити конструкцію менш жорсткою. Завдяки методу, стяжка як би «плаває». Будівельники вдаються до таких способів, оскільки це допомагає уникнути деформації стяжки через коливання температури, які виникають в нижній частині будівлі. Стяжка складається з різних компонентів, які накладають один на одного шарами.

Укладення

Бетон і пінополістирол – абсолютно різні будматеріали, що володіють протилежними особливостями. Однак їх несхожість робить комбінацію таких виробів ефективною для застосування при проведенні робіт.

Будівельники радять використовувати листи пінопласту з метою утеплення поверхонь, подрібнювати їх і додавати безпосередньо в бетонну суміш або застосовувати у вигляді незнімної опалубної конструкції.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *