Чт. Апр 25th, 2024

Необхідність очистити плитку від цементу виникає при замішуванні складу в приміщенні з обробкою з кахлю, при демонтажі з подальшим використанням матеріалу. Цемент може залишатися після штукатурних робіт, від нього також потрібно позбутися.

Види цементних забруднень

Процедура видалення залишків цементу залежить від віку забруднень.

Він буває:

  • менше 1 доби;
  • від 1 до 21 дня;
  • більше 30 днів.

Чим довше на кахлі знаходиться розчин, тим важче буде відмити цемент з плитки.

Способи очищення кахлю від цементу

Для видалення засохлих плям застосовують механічний і хімічний методи:

  1. У першому випадку зняти залишки цементу можна, скориставшись ножем, наждачним папером або будівельної теркою. Однак слід проявляти обережність, тому що виникає ризик пошкодження глазурованого покриття. За допомогою механічного методу можна прибрати застиглі плями цементу, плиткового клею.
  2. При другому методі плями розмочують, поклавши просочену розчином спеціалізованого засобу побутової хімії тканину.

Також використовуються комбіновані способи (застосовують обидва методи одночасно).

Відтерти забруднення з матовою або рельєфною поверхні набагато важче, ніж з глянсовою.

Свіжий цемент

Не встиг застигнути цемент легко видаляється губкою або ганчіркою, змоченою холодною водою. Не слід докладати великих зусиль, протираючи плитку, щоб не залишити подряпин на гладкій поверхні. Цей спосіб підходить, тільки якщо розчин не встиг застигнути, інакше будуть потрібні більш радикальні заходи.

Забруднення не старше місяця

Забруднення, вік яких не досяг 1 місяця, прибирати важче. Цикл застигання цементу — 28 днів, тому очистити плитку рекомендується до закінчення цього терміну.

Позбутися від застиглих і прилиплих забруднень можна за допомогою механічного методу. Плями змочують водою і залишають на 30-40 хвилин. Коли вони стануть злегка розмоклими, їх видаляють гумовим шпателем. Діяти потрібно акуратно, щоб на поверхні не залишалося подряпин. Можна провести чистку, використовуючи воду і щітку з синтетичним ворсом.

Якщо не вдається впоратися із забрудненнями за допомогою цього способу, рекомендується скористатися спеціальним професійним засобом, призначеним для миття кахлю. Завдяки його хімічному складу цемент розчиняється, залишки можна змити водою.

Застарілі забруднення

Как очистить плитку от цемента разными способами?З тим, що не впорається звичайне миючий, допоможе миючий для унітазів.

Справитися із застарілими забрудненнями за допомогою підручних засобів не вдасться (особливо якщо їм кілька місяців або років).

За цей період цемент проникає глибоко в структуру плитки, а після його видалення можуть залишатися пігментні плями.

У таких ситуаціях можна скористатися засобом для чищення унітазів (воно містить кислоти, що сприяють очищенню поверхні), щоб розм’якшити залишки розчину.

Попередньо слід переконатися, що речовина не зруйнує покриття плитки.

На невелику ділянку (краще в непомітному місці) наносять засіб і залишають на деякий час, після цього змивають водою. Під впливом агресивних хімічних речовин поверхня плитки (особливо глазурованої) може пошкодитися. Якщо поверхня залишилася не зміненою, наносять засіб на всі забруднені ділянки. Видаляють розчин щіткою, змоченою водою.

Як засіб для розм’якшення плям іноді використовують розчинену у воді сіль. Змочують цементні плями, залишають на кілька годин. Можна на попередньо змочену водою поверхню нанести кухонну сіль. Почекати, коли суміш стане пухкої, і відтирати жорсткою щіткою.

Для очищення плитки без застосування засобів побутової хімії можна використовувати металеву щітку для миття посуду. Нею обробляють попередньо розмочені плями, що залишилися забруднення видаляють шпателем.

Можна прибрати залишки цементного розчину соляною кислотою (5%-ним розчином) або купити спеціальний засіб (призначене для видалення цементу). Активність розчинника буває різною (одні розм’якшують забруднення, полегшуючи процес подальшого очищення, інші — розчиняють їх повністю і докладання зусиль не вимагають).

Укладення

Робота з хімічними засобами вимагає дотримання заходів безпеки:

  1. При проведенні процедури необхідно користуватися захисними засобами (рукавички, окуляри).
  2. Вікна повинні бути відкриті (вдихання парів кислот шкідливо для здоров’я).
  3. У разі потрапляння засобу на шкірні покриви необхідно ретельно промити їх проточною водою.
  4. Покинути приміщення після закінчення обробки.

Ще один спосіб (досить трудомісткий) — використання кордщетки для дрилі. Інструмент повинен працювати на мінімальній швидкості. Найбільш безпечним і простим способом слід вважати звернення за допомогою до фахівців клінінгової компанії. Це дозволить заощадити час, здоров’я і гроші, запобіжить пошкодження поверхні кахлю.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *