Вс. Июл 14th, 2024

Фрезерувальна машина для бетону – обладнання, яке використовується досить часто в проведенні ремонтно-будівельних робіт. Машина потрібна для зняття значних нерівностей (більше 2 міліметрів) з поверхні бетону, в процесі роботи вона зрізає шар потрібної глибини, рівняє або шліфує бетон.

Необхідність фрезерування бетонної підлоги з’являється в самих різних ситуаціях – для отримання рівної горизонтальної поверхні підлоги, для усунення дрібних дефектів або з метою додання поверхні певної шорсткості (для забезпечення кращого зчеплення з бетоном коліс автотранспорту, наприклад). Часто фрезерування проводять при заливці бетонних і полімерних підлог, монтажі лінолеуму, ламінату, паркету та інших типів покриттів, під які потрібно створити рівну підлогу.

Фрезер для бетону гарантує такі переваги: можливість отримати дійсно ідеальну поверхню, підвищення адгезійних властивостей бетону, шанс відмовитися від додаткового шару стяжки (зниження витрат на роботи), зняття шару товщиною до 20 міліметрів за один прохід (збільшення швидкості будівництва), комфорт в експлуатації.

З недоліків використання фрезерувальної машини можна згадати хіба що досить високу вартість агрегату, поява великого обсягу пилу і сильного шуму в процесі роботи.

Галузь застосування

Фрезерний верстат по бетону використовується при будівництві самих різних об’єктів, при виконанні різноманітних завдань в процесі ремонту і фінішної обробки. У деяких випадках використання агрегату може бути недоцільним, але в більшості ситуацій використання фрезера для обробки дозволяє істотно підвищити ефективність реалізації поставлених завдань.

Фрезеровальная машина по бетону

Де і коли застосовується фрезер по бетону:

 • В процесі вирівнювання фундаменту підлоги з бетону
 • З метою зменшення висоти фундаменту / підлоги
 • При видаленні старого шару підлогового або дорожнього покриття, ліквідації зруйнованої стяжки
 • При видаленні шарів лако-барвистих, клейових покриттів
 • Для створення борозен, які б перешкоджали ковзанню
 • З метою усунення значних забруднень
 • При знятті плитки або лінолеуму з бетону
 • При збільшенні кута нахилу бетонної поверхні в процесі створення систем стоку води

Конструкція і принцип роботи машини

Фрезерувальна машина по бетону складається з таких конструкційних елементів: двигун, ротор з фрезами (виступаючими ріжучими елементами), барабан з інструментом для різання, зварна рама з металу, оснащена ручками і встановлена на каучукових шасі.

Як працює фрезерна машина для бетону:

 • Коли двигун починає обертатися, виробляється відцентрова сила.
 • Завдяки крутному моменту обертаються і лопаті фрези, вони з великим зусиллям викидаються і вдаряються об бетонний моноліт, який обробляється, надаючи поверхні потрібний вид (знімається шар зазначеної величини, створюється шорсткість і т.д.).
 • Залежно від швидкості барабана змінюється потужність двигуна, що відповідно позначається на товщині шару, що знімається. Швидкість і тип, Глибина обробки безпосередньо залежать від розмірів агрегату, потужності двигуна, використовуваних фрез.

Фрезеровальная машина по бетону

Види обладнання

Фрезерувальні машини по бетону класифікуються за кількома критеріями. За типом двигуна можуть бути бензиновими, дизельними, електричними. За особливостями пересування (мобільності) – самохідними і ручними.

Також є відмінності в потужності, ширині і глибині обробки, вазі, швидкості обертання двигуна і т.д. верстати з конкретними параметрами вибираються відповідно до поставлених завдань, умовами роботи, потрібними функціями. В першу чергу, потрібно визначитися з типом двигуна.

Типи двигуна агрегатів:

1) електродвигун – актуальний для використання всередині будівель, комфортний в роботі (не забруднює вихлопами повітря, не вимагає облаштування системи вентиляції), може забезпечувати обробку 20-30 сантиметрів шириною, Глибина обробки за прохід варіюється в межах від 3 до 7 міліметрів, в рідкісних випадках до 12. Основна умова роботи фрезерувальної машини з електричним двигуном-наявність мережі 220/380 В.

2) Бензиновий двигун – мобільний агрегат, може використовуватися поза приміщенням, зазвичай це найпотужніші фрезерні агрегати. Робоча ширина проходу досягає 40 сантиметрів, за раз знімає шар в 5-15 міліметрів. Робота всередині приміщення допускається лише при наявності вентиляції з якісним виведенням вихлопних газів.

3) Дизельний – машини самі великогабаритні і потужні, за прохід знімають шар глибиною до 20 міліметрів, актуальні для обробки масштабної поверхні, серйозних робіт, де важливі швидкість і ефективність.

Фрезеровальная машина по бетону

Самохідні та ручні машини

Спосіб пересування машини також грає важливу роль, надаючи прямий вплив на комфорт і швидкість виконання робіт. Фрезерувальна машина може бути самохідною або ручною.

Самохідні агрегати припускають невелику вагу, використовуються для не дуже серйозної обробки (видалення шару максимум в 3 міліметри, ліквідація старого шару фарби, клею, штукатурки і т.д.). Особливих знань і навичок для роботи машина не вимагає, функціональна, актуальна для приватного будівництва.

Самохідні машини можуть бути роторними або дисковими. Роторно-фрезерувальні апарати оснащені барабаном з ламелями, які видаляють шар бетонного моноліту. Роторів може бути один або два, що залежить від масштабів робіт (однороторні агрегати підходять для обробки площ до 450 квадратних метрів). Є моделі, де барабан з ламелями не один, а два (вони розташовуються один після іншого): перший виконує грубу обробку, другий чистову, і все це за один прохід.

Обробка поверхонь в дисковому фрезере здійснюється за рахунок ламелей, які кріпляться на траверсі. Будь-яку шліфувальну машину оснащують пиловідсмоктувачем, який збирає пил, таким чином захищаючи людину і механізм.

Вибір обладнання

При виборі обладнання необхідно чітко розуміти, для чого воно потрібне, де будуть здійснюватися роботи, які завдання планується виконувати найчастіше і в яких обсягах, яким ріжучим інструментом повинен бути оснащений агрегат.

Основні параметри фрезерувальної машини:

 • Тип двигуна-бензиновий краще використовувати на вулиці або у великих приміщеннях, Дизельний найпотужніший, електричний вимагає мережу, але не дає вихлопних газів.
 • Потужність обладнання-чим більше, тим довше працює агрегат безперервно, але тим вище вага і ціна.
 • Ширина захвату-чим більше, тим швидше і ефективніше обробляється площа.
 • Глибина проходу-залежить від типу робіт, особливостей поверхні.
 • Кількість обертів двигуна-чим вище, тим потужніше агрегат і тим більша різноманітність поверхонь можна фрезерувати.
 • Вага-легкі фрезери простіше в роботі, важкі більш потужні. Для будинку вибирають до 3 кілограмів, масштабні роботи краще виконувати фрезером вагою в 5 кілограмів, професійні важать від 6.

Фрезеровальная машина по бетону

Інструмент для різання бетону і його вибір

Робочим елементів агрегату є барабан з ламелями. У складі механізму є: 4 і більше осі, прикріплені певним чином ламелі з твердосплавними або алмазними сегментами (експлуатаційні характеристики ріжучого інструменту залежать від марки алмазів, величини алмазних зерен, особливостей зв’язки, концентрації і т.д.), що регулюють Шайби між ламелями. Зазвичай для обробки бетону використовують фрези з металевою зв’язкою.

Вибір фрези відповідно до марки бетону і завданням:

 • М200-кілька корундових сегментів
 • М300-алмазні
 • Для зняття лаку, фарби-щітки
 • Груба обробка бетонного моноліту-бучарди з твердосплавними голчастими насадками
 • Обробка нерівностей більше 2 міліметрів, обробка в процесі зняття наливного покриття-ламелі з твердих сплавів (варто врахувати, що борозни залишаються глибиною до 4 міліметрів, тому для фінішної обробки використовуються мозаїчно-шліфувальні машини)
 • Ліквідація цементного молочка, незначних дефектів-алмазні або корундові сегменти
 • Фреза у формі трилисника-порівняно новий інструмент, що підвищує ефективність обробки
 • Для прецизійних робіт-елементи штанцевальной форми зі спеціальної сталі
 • Очищення-щітки зі сталі або нейлону

Фрезеровальная машина по бетону

Особливості обробки

Фрезерувати поверхню можна тільки після ретельної сушки бетону. Бажано наявність будівельного пилососа, який забезпечить відведення пилу. До проведення робіт об’єкт очищають, починають з паралельного проходу до стіни, потім рівно рухаються в протилежну сторону. Заборонено працювати, якщо є арматура в бетоні.

Вартість обладнання та виконуваних робіт

Найбільш популярні сьогодні (як на масштабних будівельних майданчиках Москви, так і приватних об’єктах) фрезерувальні машини з двигунами, що працюють на бензині і електриці.

У плані виробників вибір великий, але найкраще себе зарекомендували агрегати Grost, Latokho RM, також компанія Masalta виробляє користуються попитом машини. Вартість найбільш популярних моделей середнього сегмента коливається в діапазоні від 86 до 116 тисяч рублів.

Роботи з фрезерування можуть обійтися в різні суми, що залежить від стану бетонного моноліту, ціни обладнання та комплектуючих, товщини видаляється шару і т.д. Ціна за нанесення насічок на бетон стартує від 250 руб./м2, фрезерування на 10 міліметрів бетону М300 – від 600 руб./м2.

Правила безпеки

Виконуючи фрезерування бетону, необхідно чітко дотримуватися встановлених правил безпеки. В першу чергу, піклуються про об’єкт – розчищають зону обробки, видаляють армування (якщо є необхідність). Електричні фрезери вимагають коректного підключення до справної мережі. Неприпустимо потрапляння вологи і пилу в з’єднання, захисні реле. Діють всі актуальні правила безпеки при роботі з електроприладами.

До початку робіт ретельно перевіряють сам агрегат на предмет справності, закріплення всіх деталей, відсутність пошкоджень і дефектів, тріщин і т.д. не можна експлуатувати саморобні пристрої.

Також фрезерувальний верстат не можна використовувати без огорожі ремінної передачі, будь-яких фіксаторів і захисних механізмів, передбачених виробником. У разі несправності розбирати і лагодити самостійно обладнання не рекомендується.

Фрезеровальная машина по бетону

Фрезерувальні машини по бетону-обладнання, яке дозволяє швидко і ефективно виконати цілий ряд завдань при обробці бетонної поверхні. За умови правильного вибору агрегату і коректної експлуатації прилад окупається досить швидко можливістю прискорити виконання робіт і гарантувати їх якість.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *