Вс. Апр 21st, 2024

Зміст

Відсівом називають матеріал, що вийшов в результаті калібрування, просіювання, дроблення гірської породи або будматеріалу. Застосування даного матеріалу здійснюється в будівництві, в дорожніх роботах. Бетон з відсіву та цементу вважається міцним і економічним будматеріалом. Яких видів буває відсів? Як правильно виготовити бетонний склад з цементо-відсівної суміші? Які пропорції застосовуються під час приготування даного складу? Про це і піде мова в даній статті.

Різновиди відсіву

Серед різновидів даного матеріалу виділяють:

Гранітний відсів

Добувати гранітний відсів за допомогою підриву гранітної породи, дроблення. Такого роду матеріал прийнятний при дорожніх роботах, житловому ремонті, в інших будівельних і виробничих галузях. Така велика кількість сфер застосування пов’язано з надійністю, фортецею, довгим терміном служби граніту. Відсів з цієї породи можна використовувати і в декоративних цілях. Цей матеріал зустрічається двох кольорів: червоного і сірого. Червоний додають до складу при виготовленні тротуарної плитки.

Отриманий після дроблення граніту матеріал просівається через спеціальне сито, калібрується. Кожну фракцію використовують для окремих видів бетонного складу, застосування яких здійснюється при будь-якому будівництві. Якщо замість граніту взяти щебінь, то такий склад буде набагато дорожче, і відповідно, застосовувати його не рентабельно. На експлуатаційні якості отриманого розчину це жодним чином не вплине.

Відсів з бетону

Бетон из отсева и цемента: разновидности, процесс калибровки и рецептБетонний відсів є більш поширеним. Його використання здійснюється набагато частіше інших подібних матеріалів. А все завдяки тому, що бетонний відсів просто добути. Досить механічним шляхом переробити, подрібнити відхідний бетонний матеріал. Такий матеріал використовують для прокладання автодоріг, зведення стін, їм упорядковують майданчики, території, застосовують при приготуванні асфальтного розчину.

Відсів з бетону та цегли

Зрідка в бетонний відсів додають цегляну крихту, здобуту з б/у цегли. Композит з відсівом придатний для закладки фундаментної основи під будівлю.

Позитивні якості бетонної суміші з відсіву

Міцність бетонного розчину з доданим відсівом на порядок вище, ніж у суміші з піском. Тому часто будівельники вважають за краще перший варіант бетону. У такого роду композиту висока щільність, що добре позначається на його експлуатації.

Економічність даного будматеріалу дозволяє скоротити витрати на будівельний процес, чого не скажеш про пісок і щебінь, що застосовуються при виготовленні різних бетонних розчинів. Відповідність ціни і якості відсівної суміші робить її незамінною в більшості видів будівництва.

Якщо цемент, а також відсів додані всередину розчину згідно з рецептурою, то вийде якісний, з високими експлуатаційними показниками підсумковий продукт. Відсів може бути повним або частковим замінником піску. Діаметр відсівних гранул допускається від 1,5 до 4 мм.більш дрібний відсів не годиться для замісу бетонного розчину, так як може знизити його характеристики.

Не секрет, що головним компонентом будівельного розчину є цемент. Тому для отримання якісної бетонної суміші слід правильно підібрати під тип будівництва марку цементу. Так як відсів здатний замінити в складі пісок, з нього реально виготовити великопористий бетон, проте брати слід найбільші фракції відсіву, розмір зерен яких становить мінімум 1 см.

Процес калібрування відсіву на фракції

Під час подрібнення великих каменів або вже використаних будматеріалів виходить різнокаліберна крихта, розміри якої варіюються від сантиметрових камінчиків до пилоподібних частинок. Для бетонного розчину застосовуються окремо відібрані, однакові за розмірами відсівні частинки.

Сортувати подрібнений відсів прийнято давно відомим і ефективним способом — матеріал просівається через кілька спеціальних сит, встановлених один над одним, починаючи з самого дрібного, і далі вгору по збільшенню діаметра отворів в ситі. Кам’яну крихту, що підлягає калібруванню, висипають на саме верхнє, велике сито. Більш дрібні частинки вмісту першого сита просіваються на друге, і далі вниз через всі рівні так званого фільтра. Після закінчення процесу на кожному ситі залишаться камінчики одного розміру. Таким чином здійснюється розподіл відсівного матеріалу на фракції.

Обсяги компонентів

Бетон из отсева и цемента: разновидности, процесс калибровки и рецептЯкість, міцнісні властивості підсумкового продукту залежать від правильного співвідношення додаються інгредієнтів. Щоб точно визначити необхідну кількість бетонного відсіву, слід від загальноприйнятої пропорції забрати по одній частині піщаного заповнювача і щебеню, їх замінити двома частинами відсівного заповнювача.

Щоб підібрати вид відсівної крихти для будівельного розчину, слід з’ясувати передбачувану ступінь навантаження на майбутнє будова або дорожнє покриття. Як згадувалося вище, суміш на основі гранітної крихти більш вигідна в порівнянні суміші піску з щебенем. Варто звернути увагу тут на температурні показники під час експлуатації бетонної конструкції або настилу.

Якщо планується заливка території біля приватного будинку, тут слід застосувати армуючу сітку, яка заливається бетонним розчином товщиною не більше 7 см. для виготовлення подібної суміші, за умови використання гранітної крихти, дотримується така пропорція:

  • 1 порція цементу марки М400;
  • 8 порцій гранітної крихти;
  • максимум 20% води від загального обсягу.

В результаті вийде суміш з міцністю М150. Зауважимо, що перед заливкою майданчика на неї слід укласти подушку, яку можна зробити з гранітного відсіву, гарненько втоптавши його до заливки. Висота такої подушки повинна бути мінімум 5 см.

Відомо, що ніякої з будівельних розчинів не обходиться без цементу, від якості і марки якого залежать експлуатаційні характеристики бетонного композиту. Чим вище маркування застосовуваного сировини, тим краще у бетону здатність до зчеплення з різними поверхнями.

Що стосується термінів зберігання цементу, довго тримати його невикористаним не можна, так як він з часом втрачає властивості. Вже через місяць міцність матеріалу знижується на 10%. Дізнатися його придатність можна, зачерпнувши долонею і злегка стиснувши в руці. Якщо цемент розсипчастий, значить, він ще не втратив якості, розчин з такого в’яжучого вийде хорошим.

Нагадаємо, що від маркування цементу залежить рівень міцності композиту. Для укладання фундаменту застосовують марки М400 або М500, так як на цю конструкцію передбачається велике навантаження з бетонних або цегляних стін майбутньої будівлі. Марка цементу впливає і на його вартість. Найдорожчий буде з найвищим маркуванням і з найкращими експлуатаційними якостями.

Важливим моментом є якість, кількість вливається води. Додавати її потрібно стільки, щоб вийшла маса середньої густоти. Якщо переборщити з рідиною, то структура композиту буде змінена, що в подальшому може привести до великої усадки будівлі, а отже, і до розтріскування стін. Що стосується якості, то для високоміцного бетонного композиту слід застосовувати не технічну, а питну воду.

Рецепт бетону з відсіву та цементу

Бетон из отсева и цемента: разновидности, процесс калибровки и рецептЩоб здійснити приготування такої бетонної суміші, необхідно строго слідувати інструкції. Рецепт подібного бетону такий:

  • 1 частина цементу з маркуванням М400;
  • 8 частин відсівного матеріалу;
  • 20% рідини.

Сухі складові слід змішати за допомогою бетонозмішувача протягом декількох хвилин. Потім, не припиняючи процес, треба поступово підливати воду. Розчин готовий тоді, коли знайде однорідність і потрібну густоту. Повторимося, що отримана маса повинна бути середньої густоти, а зайва вода тільки погіршить якість готового продукту.

Щоб поліпшити експлуатаційні якості матеріалу, до головних компонентів підмішують добавки, домішки, що надають композиту пластичність, що підвищують міцність. Зауважимо, що використання ущільнюючих домішок підходить тільки для розчинів під укладання доріг.

Ціна відсівного матеріалу

Вартість даної сировини буває різна, залежить від регіону, матеріалу, з якого видобувається відсівна крихта, виробника. Наприклад, середня Столична ціна 1 т гранітної крихти варіюється від 1500 до 2000 руб.

Висновок

Відсів, як один зі складових бетону, замінюючи інші, раніше використовувані компоненти, здатний зберегти всі якісні властивості композиту, зробити його більш дешевим і доступним, економлячи кошти будівельника.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *