Чт. Апр 25th, 2024

Для якісного виконання обробки інтер’єрів приміщень і фасадів будівель важливо забезпечити міцний зв’язок їх підстави з наносяться оздоблювальними матеріалами. Для цих цілей використовують спеціальні підкладки під оздоблювальний шар — грунтовки глибокого проникнення. Нещодавно серед таких праймерів з’явилася новинка — бетоноконтакт.

Що таке бетоноконтакт

Бетоноконтакт-універсальна спеціальна грунтувальна суміш глибокого проникнення, що відрізняється підвищеною здатністю до адгезії.
До її складу входять:

 • портландцемент;
 • дрібнозернистий кварцовий пісок з діаметром піщинок від 300 до 600 Мікрон;
 • акрилова дисперсія;
 • хімічні модифікатори.

Акрилова дисперсія забезпечує надійне зчеплення поверхонь. Портландцемент відповідає за міцність і твердість нанесеного шару грунтовки. Кварцовий пісок робить прогрунтовану поверхню шорсткою. Діаметр піщинок в грунтовій суміші залежить від її призначення: для грунтовки під шпаклівку піщинки крупніше, а під фінішну обробку дрібніше.

Модифікатори надають обробленої поверхні Паропроникність, стійкість проти механічних і хімічних пошкоджень, гігроскопічність, морозостійкість та ін.

Для чого потрібен бетоноконтакт

Існує 2 види бетоноконтакта. Перший використовується для оздоблення інтер’єрів, другий вважається універсальним, їм можна як працювати всередині приміщення, так і використовувати його для зовнішніх робіт. Бетоноконтакт підходить для грунтовки поверхонь з будь-яких матеріалів:

Грунтовка бетоноконтакт - особенности примененияБетоноконтакт підійде для будь-яких матеріалів.

 • бетон;
 • цегла;
 • метал;
 • стекла;
 • керамічна плитка;
 • дерево;
 • гіпсокартону;
 • пофарбованих поверхонь і т. д.

За допомогою бетоноконтакта можна з’єднати різні за структурою матеріали, наприклад, дерево зі склом, кахель з металом і т.п. оброблене бетоноконтактом підстава стає шорстким. Нанесений на нього оздоблювальний шар міцно тримається, не тріскається і не обсипається після висихання. Це працює не тільки з цементної або вапняно-цементної, але і з гіпсовою штукатуркою.

Перевага бетоноконтакта перед іншими грунтувальними сумішами в тому, що його застосування не вимагає обов’язкового демонтажу старого оздоблювального покриття. Досить нанести грунтовку старої обробки, і вона перетвориться в клейку шорстку масу, здатну міцно схопитися з новим шаром обробки.

Властивості бетоноконтакта

Властивості бетоноконтакта однакові для всіх його різновидів. ТЕХНІЧНІ характеристики грунтувальної суміші регулюються ГОСТ 28196 і повинні дотримуватися всіма виробниками.

Грунтовка Бетоноконтакт є екологічно чистим продуктом, не має шкідливих випарів і різкого запаху. При роботі з ним не потрібні засоби індивідуального захисту.

Всі види бетоноконтакта володіють гідроізолюючими властивостями. Він стійкий до лужних та інших агресивних впливів. Оброблені їм поверхні здатні «дихати», тому захищені від появи на них цвілі і грибків.

За запевненням виробників, після нанесення бетоноконтакт забезпечує надійну адгезію матеріалів протягом 80 років, і тільки після закінчення цього терміну нанесений шар грунтовки починає руйнуватися.

Як працювати з ґрунтовкою: особливості нанесення

Як підготувати поверхню

Бетоноконтакт не застосовується для роботи по жирним і запорошеним поверхням. Перш ніж нанести суміш, потрібно знеструмити електропроводку, щоб уникнути короткого замикання. Потім підставу потрібно ретельно відмити від пилу і бруду і почекати, поки воно повністю висохне.

Грунтовка бетоноконтакт - особенности примененияПерш ніж наносити ґрунтовку необхідно ретельно очистити поверхню.
Очищаючи поверхню, потрібно видалити з неї залишки клею, жирні плями і патьоки бітуму. При виявленні відшарувалася від підстави старої обробки такі місця потрібно відскоблити і очистити.

Наносити бетоноконтакт потрібно після висихання очищеного підстави. Якщо затягнути з початком роботи, воно знову може покритися пилом, і доведеться проводити очищення повторно. Але і поспішати з нанесенням шару грунтовки не можна — якщо вологість очищеної поверхні буде більше 2,5%, вона для роботи з бетоноконтактом не підійде.

Як наносити бетоноконтакт

Згідно з інструкцією із застосування, температура під час роботи з бетоноконтактом повинна бути витримана в діапазоні від +5 до +35°С.вологість повітря не повинна перевищувати 60%. Бетоноконтакт продається в герметичній упаковці в готовому до використання вигляді.

При ручному нанесенні досить відкрити кришку упаковки і ретельно перемішати її вміст, щоб забезпечити рівномірний розподіл за складом кварцового піску. Таку процедуру потрібно періодично повторювати і під час обробки ґрунтовкою поверхонь, щоб піщинки в ній не опускалися на дно упаковки.

Грунтовка бетоноконтакт - особенности применения

Для нанесення використовують кисть або поролоновий валик. Щоб прискорити роботу і зменшити витрату матеріалу, можна використовувати краскопульт. Але в цьому випадку слід додатково розбавити суміш, додавши по 50 мл води на 1 кг бетоноконтакта.

Наноситься бетоноконтакт в 1, зрідка — в 2 шари. Щоб краще було видно оброблені ділянки, багато виробників додають в нього спеціальний фарбувальний пігмент білого або рожевого кольору.

Витрата грунтовки бетоноконтакт

Витрата бетоноконтакта залежить від пористості оброблюваної поверхні і від діаметра входять до його складу піщинок:

 1. Норма витрати по пофарбованих поверхнях, металу, склу, керамічній плитці та інших дрібнопористих матеріалів — близько 150 г/м2.
 2. Обробка бетоноконтактом бетонних плит, клінкерної цегли та інших середньопористих поверхонь зажадає витрати 300-350 г грунтовки на 1м2.
 3. Для бетонних і цегляних поверхонь з високою пористістю витрата на 1 м2 перевищує 500 г.

Щоб зменшити витрату дорогого бетоноконтакта, фахівці рекомендують попередньо обробляти високопористі підстави іншими, більш дешевими, грунтовками.

Час висихання нанесеного шару бетоноконтакта — від 2 до 3 годин. Після закінчення цього терміну можна приступати до подальшої обробки оброблених їм поверхонь.

Особливості застосування

Незалежно від виробника і виду бетоноконтакт відноситься до водно-дисперсійних сумішей з акриловим сополімером. Його склад за технічними характеристиками повинен відповідати ГОСТ 28196. Якщо на упаковці вказано інший ГОСТ, то краще такий матеріал не купувати.

Через 3-4 години після обробки бетоноконтактом потрібно уважно оглянути покриття, щоб виявити непрогрунтовані ділянки. Можуть бути і місця, де нанесений шар грунтовки виявився занадто тонким і повністю вбрався матеріалом. При виявленні таких огріхів їх повторно обробляють.

Вибір інструменту для нанесення бетоноконтакта залежить від матеріалу підстави. Для роботи по більшості матеріалів краще підходить широка пензлик, вона рівномірніше розподіляє грунтувальні суміш по підставі.

На стіни, пофарбовані олійною фарбою, на шпалери або гіпсокартонні поверхні грунтовку краще наносити валиком. При обробці цих матеріалів пензликом є ризик отримати занадто тонкий шар грунтовки, що позначиться згодом на якості обробки.

Починати роботи з нанесення поверх бетоноконтакта оздоблювального шару потрібно не пізніше ніж через 12 годин після виконання грунтовки, а закінчити не пізніше ніж через 2 доби. Затягувати з обробкою не можна, інакше оброблена поверхня покриється новим шаром пилу. Якщо це трапиться, доведеться повторно провести процедуру очищення і нанести новий шар грунтовки.

Переваги використання бетоноконтакта може оцінити навіть неспеціаліст. Єдиний недолік-висока в порівнянні з іншими грунтувальними сумішами ціна. Але вона компенсується високою якістю і довговічністю виконаної за допомогою бетоноконтакта обробки.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *