Чт. Апр 25th, 2024

Якщо ви все-таки впевнені у своїх силах і готові виконати роботи з влаштування напівсухої стяжки ручним методом, то це стаття для вас! Напівсуха стяжка — один з найбільш поширених варіантів вирівнювання підлоги під фінішну обробку. Але звичайна складність, яка виникає при її влаштуванні – правильний розрахунок кількості матеріалів і визначення підсумкової вартості напівсухої стяжки. Адже, наприклад, цемент — швидкопсувний матеріал, тому його слід купувати рівно стільки, скільки необхідно для завершення робіт. Тим більше нічого хорошого немає в тому, якщо залишиться зайвий розчин – його все одно доведеться викинути.

Від чого залежить вибір цементу

Почнемо з вибору цементу. Чим більш важке фінішне покриття буде використовуватися і чим вище навантаження на нього, тим більш високої марки цемент слід вибрати. Для квартирного ремонту, офісних приміщень і громадських установ ми рекомендуємо вибирати марку не нижче М-400. Залежно від марки цементу буде відрізнятися і його витрата. приблизна витрата на кубічний метр готової суміші марки М-200 становитиме:

  • М400 — 350 кг;
  • М500 — 250 кг.

Вважаємо витрата цементу

Залежно від площі, яку нам необхідно залити (а точніше загального обсягу), буде прямо залежати та витрата матеріалів. Так що почнемо з розрахунку обсягу. Тобто, якщо ми плануємо залити 100 квадратних метрів поверхні (Загальна площа квартири) з товщиною стяжки 6 см, то планований загальний обсяг розчину буде дорівнює 100х0, 06=6 м3. Тобто нескладно порахувати, що за умови використання цементу М500 нам знадобиться 250х6=1500 кг цементу. З розрахунку 50 кг в мішку виходить трохи більше 30 мішків.

Рахуємо кількість піску, води та фібри

Так як до складу напівсухої стяжки підлоги входять ще пісок, вода і фібра, нам потрібно порахувати і їх кількість. Пісок варто використовувати тільки митий 1-го класу з мінімальними домішками глини, природної вологості та великої фракції, що дорівнює 2,2-3мм. з огляду на усадку піску, що дорівнює коефіцієнту 1,15, то на 6 м3 готової суміші необхідно 1,15х6=6,9 м3 піску. Витрата води становить 120 літрів на 1м3 суміші, відповідно на весь обсяг піде близько 800 літрів. Витрата фіброволокна від 0,7 до 1 кг на куб розчину.

Розрахунок на 1м2

Звичайно, навряд чи ви знайдете місце і час для того, щоб самостійно разом залити 100 м2 квартири. Але, керуючись вищенаведеними розрахунками, легко зможете перерахувати витрата напівсухої стяжки на 1 м2 (при обліку товщини 6 см) – просто розділіть всі значення на 100. Ну а щоб порахувати, скільки суміші та матеріалів необхідно для заливки 1 см товщини – розділіть ще все на 6.

Поради з приготування суміші

Розчин для заливки найкраще готувати невеликими порціями – виходячи з обсягу наявної ємності. Спочатку ретельно перемішуємо суху суміш, а потім потроху доливаємо в неї води, не перестаючи перемішувати. Намагайтеся використовувати свіжоприготований розчин якомога швидше. У разі початку його засихання — додайте трохи води та ретельно перемішайте. Не використовуйте розчин, який простояв довгий час.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *