Вс. Июл 14th, 2024

Зміст

  • Різновиди цементного розчину
  • Етапи створення цементного розчину
  • Способи приготування цементних сумішей
  • Самостійне приготування розчину для різних видів робіт

Цементний розчин сьогодні незамінний в будівництві. Він використовується для цегляної та кам’яної кладки, внутрішнього оздоблення, заливки фундаментів та штукатурки. Часто у людей без будівельного досвіду виникає питання — як зробити розчин з цементу і піску в домашніх умовах. Не секрет, що консистенція і склад цементного розчину, в залежності від мети застосування, будуть різними. Наприклад, для створення міцної основи потрібно додати в суміш, крім піску і цементу, ще й важкий щебінь. Процес приготування розчину-важливий і відповідальний етап, тому що від його якості, в кінцевому підсумку, залежить міцність і довговічність всієї конструкції.

Різновиди цементного розчину

Для самостійного приготування цементно-піщаної суміші, необхідно спочатку визначитися з її призначенням. Сьогодні класифікації розподіляють по групах розчини на худі, нормальні і жирні. Кожен з них має свої переваги і недоліками. Наприклад, частка цементу в нормальному розчині не перевищує норми, то в жирних міститься багато цементу. Така будівельна суміш після схоплювання швидко розтріскується. Худі ж розчини містять більше піску, ніж цементу, що знижує їх міцнісні характеристики. Крім класифікації за кількістю цементу в будівельній суміші існує ще така градація, як марки цементу і розчину.

Цементний розчин для різних видів робіт:

  • марки М150 і М200 зазвичай застосовуються для влаштування стяжки;
  • марки М50, М100, М150, М75, М200 і М125 найкраще підходить для кладки;
  • марки М10, М50 і М25 – для штукатурних робіт і внутрішньої обробки.

Марка розчину є показником міцності конструкції, зведеної з його застосуванням. Співвідношення інгредієнтів залежить призначення цементного розчину. В інструкції готових будівельних сумішей виробником на упаковці вказується інформація з приготування, складу та призначення конкретного товару. Сьогодні не представляє складнощів придбати готову масу необхідної марки (цілком доступні сухі суміші для фундаментів, штукатурних і оздоблювальних видів робіт або стяжок, в які потрібно тільки додати води). Однак, істотної економії коштів можна домогтися, якщо виробляти заміс самостійно.

Марки розчину визначають його міцність на стиск після затвердіння. Щоб приготувати Цементний розчин вручну, необхідно враховувати види робіт. Для кладки і штукатурних робіт зазвичай використовують цементну суміш М100 або М150.

Етапи створення цементного розчину

Створення цементного розчину складається з наступних процесів:

  • грамотного підбору марки суміші і порошку цементу;
  • підготовку інших інгредієнтів-води, піску і необхідних добавок;
  • безпосереднього замісу.

Іноді в процесі проведення робіт необхідно визначення марки отриманого розчину. Для цього потрібно просто розділити найменування марки сухого цементу на кількість відер піску. Наприклад, при використанні основного компонента марки 400 і чотирьох відер піску отриманий розчин марки 100. На першому етапі проводиться вибір порошку цементу. Марка буде визначати якість готового матеріалу. Чим вище її значення, тим міцніше вийде суміш і, в цілому, вся конструкція.

Заслуговує на увагу і той факт, що для одного розчину можливе застосування різних марок цементу. Відмінність полягає в різниці обсягів використовуваного цементу. Отже, чим вище марка сухого порошку, тим менше його потрібно додавати в суміш. Ідеально, якщо марка суміші збігається з маркою матеріалу (особливо це важливо при виробництві штукатурних і кладок робіт). В такому випадку вся конструкція буде мати однаковий запас міцності.

Способи приготування цементних сумішей

Перед тим, як зробити Цементний розчин в домашніх умовах, потрібно визначитися з оптимальним способом виробництва — механічним або ручним. Використання першого методу має на увазі застосування Бетономішалки. Замішування розчину своїми руками зажадає конкретних фізичних зусиль, так як всі інгредієнти необхідно буде перемішувати в просторій ємності багнетною лопатою. Для полегшення зусиль, в ванну або корито спочатку потрібно наливати вода, а слідом додавати пісок з цементом. Всю масу потрібно буде розмішувати до однорідності, додати щебінь і знову все добре перемішати.

Бетономішалка дозволить без особливих фізичних зусиль замісити масу більш однорідної консистенції. Спочатку в бетономішалку наливається частина води. Потім туди ж додається рідкий миючий засіб або інші добавки. Для кращого розчинення необхідно витримати від 3 до 5 хвилин, а потім додавати половину піску.

На наступному етапі закладається весь обсяг цементного порошку. Суміш необхідно ретельно вимішати, а потім всипати решту піску. Для отримання якісного рідкого цементу, потрібно точно розрахувати пропорцію основних компонентів. Приготування розчину марки 100 з цементного порошку М500 зажадає співвідношення однієї частини цементу до п’яти частин піску. На практиці це означає, що на одне відро сухого порошку цементу знадобиться п’ять відер піску.

У разі застосування марки цементу 400, необхідне співвідношення складе один до чотирьох. Приготування суміші М200 з тих же компонентів зажадає пропорційного співвідношення частин однієї до двох (якщо використовувати цемент 400). Вода додається в міру змішування до отримання необхідної консистенції.

Самостійне приготування розчину для різних видів робіт

Для заливки фундаменту будівлі піщано-цементна маса повинна витримуватися в класичному співвідношенні, тобто одна частина цементу до трьох частин піску. У неї ще додається щебінь, і в цьому випадку виходить бетон в такому співвідношенні — по три частини щебеню з піском на одну частину портландцементу. Велике значення тут набуває співвідношення кількості води до інших компонентів. Ідеальним стає розчин, в якому кількість води становить чверть від усього обсягу, але з такою масою важко управлятися. Тому під час замісу воду порціями до досягнення консистенції густої сметани.

Оптимальне співвідношення компонентів для штукатурних робіт і вирівнювання стін становить суміш двох частин піску з однією частиною цементу.

Для звичайної стяжки використовується таке ж співвідношення компонентів, як для створення бетону, тільки щебінь тут замінює відсів. За складом це-одна частина портландцементу М400 або М500 і по дві частини відповідно відсіву і піску. Поліпшити пластичність допоможе додавання в розчин від п’ятдесяти до ста грамів рідкого миючого засобу. Перед замісом для поліпшення якості розчину всі матеріали потрібно просіяти, щоб уникнути попадання сторонніх домішок і наситити суміш киснем. Це допоможе поліпшити процес перемішування розчину і сприятиме хімічній взаємодії компонентів суміші.

Приготування цементного розчину для будівельних робіт власними силами – цілком доступна завдання для будь-якої людини. Необхідно тільки дотримуватися чіткої послідовності у виробництві робіт, відповідально поставитися до якості і підготовці вихідної сировини.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *