Чт. Апр 25th, 2024

Сполучною ланкою, яке об’єднує всі складові бетону, виступає цемент. Всі технічні показники бетону залежні від якості та обсягу цементу. Це такі показники, як стійкість до морозу, міцність, стійкість до утворення корозії, гідропроникність. Якщо розглядати вартість суміші, то вона багато в чому залежна від обсягу цементу. Сьогодні витрата цементу на 1 куб бетонної суміші дуже актуальний. Якщо використовувати велику кількість цементу, це може привести до зниження рентабельності робіт, а також може послужити причиною утворення тріщин в застиглому бетоні. Якщо цементу додати мало, це може привести до зниження робочих показників готової суміші.

Від чого залежить витрата?

До бетону пред’являється основна умова — після затвердіння він повинен досягти потрібної міцності. Норми і стандарти будівництва описують властивості компонентів, виходячи з яких, потрібно підбирати їх робочі показники і співвідношення. У нормативних довідниках можна знайти важливу інформацію про рекомендовану кількість складових елементів бетонної суміші. Щоб визначити склад цементу в готової суміші на 1 куб потрібно взяти до уваги ряд факторів:

  • щільність;
  • марка;
  • час схоплювання;
  • тип піску і присутність додаткових фракцій. Частка їх не повинна бути вище 15% від загального обсягу. В іншому випадку пісок піддається просіюванню;
  • характеристики, тип і фракція щебеню;
  • наявність у складі додаткових елементів — пластифікаторів і упрочнителей.

У процесі створення бетонної суміші варто враховувати марку безпосередньо портландцементу. Його марка буде в два рази вище марки бетонної суміші, тобто для суміші марки М400 потрібно брати цемент марки М200. При приготуванні складу потрібного класу потрібно менше цементу, чим вище його клас.

Складання пропорції

Для того, щоб визначити необхідне число цементу для конкретної марки бетону на 1 куб, потрібно знати марку суміші і марку в’яжучого речовини, яке використовується при виготовленні бетонної суміші. У нормативних довідниках можна побачити розрахунок пропорцій компонентів, які входять до складу готової суміші. Марки цементу М400-М500 найчастіше можна зустріти в будівництві, а пропорції складових елементів розраховуються в масових частках.

Расход цемента на 1 куб бетонной смеси

Наприклад, для того, щоб приготувати бетонну суміш марки М300 з цементу М400 потрібно взяти цементу 10 кг, піску 19 кг, щебеню 37 кг. на виході будемо мати 66 кг готової бетонної суміші. Готова суміш матиме щільність 2200 кг на куб, а кількість використовуваного в’яжучого елемента — 330 кг. для полегшення роботи проектувальників аналогічні розрахунки можна знайти в таблицях.

Варто враховувати при розрахунку обсягу бетонної суміші, що на виході Обсяг готової суміші менше загального обсягу всіх складових частин. Це пов’язано з ущільненням елементів при їх змішуванні. Найчастіше використовується щебінь фракцією 20 мм. такі розміри дозволяють забезпечити потрібну міцність. Крім того, такий щебінь найбільш доступний за ціною. Обсяг води, яка потрібна для приготування 1 куба бетонної суміші, залежить від робочих показників суміші і вологості піску, тому розраховується в процесі замішування суміші.

Кількість цементу на 1 куб бетонної суміші

Для того, щоб отримати необхідні робочі параметри, важливо знати пропорції щебеню і піску. Для цього потрібно розрахувати витрати цементу при замішуванні 1 куба бетонної суміші. Такі дані можна знайти в таблицях, які допомагають розрахувати норми витрати і обсяг готового матеріалу, який буде потрібно для здійснення будівельних робіт. Ціна наповнювача і його обсяг визначається за допомогою спеціальних таблиць і залежить від пропорцій.

При доставці потрібного обсягу води потрібно враховувати залежність поглинання вологи піском і інших складових бетонної суміші. В середньому запасають 200 літрів води на 1 куб бетону. Наявність у воді солі і органічних добавок знижує якість бетонної суміші навіть при дотриманні всіх пропорційних умов. Тому використовується чиста вода.

Расход цемента на 1 куб бетонной смеси

Рекомендація

Часто під час приготування розчину можуть виникнути певні проблеми. Бувають ситуації, коли на будівельний майданчик поставляють цемент низької марки в порівнянні з тим, який необхідний для виготовлення конкретної марки бетону. В такому випадку витрата цементу збільшується на 15%. Крім того, необхідно додати на 10% більше піску, що може позначитися на якості кінцевої бетонної суміші.

У більшості випадків цемент привозять в упаковках по 50 кг. за допомогою такої тари не складе труднощів визначити необхідний обсяг цементу для замісу бетонної суміші. Потрібно розрахувати, скільки упаковок цементу доведеться витратити для приготування бетонної суміші. Так, наприклад, для приготування 1 куба бетону марки М300 буде потрібно 6.58 мішків цементу або 6 мішків і 29 кг. при необхідності кількість цементу множиться на обсяг бетонного розчину, який потрібно отримати. Якщо дотримуватися технологію виробництва бетонної суміші, то якість готової бетонної суміші буде повністю відповідати потрібним параметрам.

Якщо правильно розрахувати кількість цементу на куб бетонного розчину, то можна з упевненістю отримати потрібні експлуатаційні параметри. Важливо приділити увагу якості води і додаткових наповнювачів. Вони не повинні мати сторонніх включень. В такому випадку ви зможете прорахувати фінансові витрати і зменшити витрати на проведення будівельних робіт. Найчастіше вибір зупиняють на марках 400 і 500, при меншій або однаковою ціною їх необхідно меншу кількість для приготування бетонної суміші.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *