Чт. Апр 25th, 2024

Сьогодні систему теплої підлоги можна зустріти в багатьох житлових приміщеннях (особливо в приватних будинках). Тепер дана технологія облаштування житла є не розкішшю, а практичним рішенням по організації обігріву споруди.

Пристрій теплої підлоги має на увазі використання нагрівального елементу – водяних труб або електричних кабелів. Оскільки другий спосіб організації підлоги з обігрівом використовується рідше через меншу енергоефективності, ми розповімо вам про те, як укладається напівсуха стяжка для теплого водяного статі.

Чому тепла підлога стає все більш популярним?

Система теплої підлоги вже встигла довести на практиці, що вона більш ефективна, в порівнянні з радіаторним опаленням:

 • знижує витрати енергії на 15-40% (це особливо важливо в приміщеннях з високими стелями);
 • підвищує відчуття комфорту (тепло стає ногам, а голова знаходиться в прохолоді);
 • полегшує регулювання температурного режиму в окремих приміщеннях;
 • є екологічним варіантом системи опалення (поверхня теплої підлоги нагрівається до +20-30°З, тому пил не буде розкладатися і виділяти канцерогенні речовини так, як це відбувається при температурі вище +40°з).

Що стосується переваг безпосереднього водяної теплої підлоги, то до них відносяться:

 • довговічність такої системи опалення (більше 50 років);
 • проста установка;
 • наявність можливості використовувати котельні з пониженням їх потужності;
 • значна економія коштів у порівнянні з електричними підлогами.

Стяжка під теплу підлогу: технологія

Напівсуха стяжка на теплу водяну підлогу укладається поверх шару, що відповідає за теплоізоляцію. Тобто, у випадку з підлогою, в якому є система підігріву, потрібно використовувати «плаваючу» стяжку.

Заливка стяжки під теплу підлогу здійснюється з дотриманням технології процесу. Конструкція теплої підлоги з покриттям складається з наступних шарів:

 • Шар №1. Плита перекриття.
 • Шар №2. Шар теплоізоляційного матеріалу.
 • Шар № 3. Елементи, що відповідають за підігрів підлоги.
 • Шар № 4. Розчин напівсухої стяжки.

Для того щоб тепло від нагріваючих елементів не йшло в холодне бетонне перекриття, їх і відокремлюють від основи за допомогою теплоізоляційного шару. В результаті підлога з підігрівом буде працювати максимально ефективно.

А тепер по порядку. Після того, як напівсуха стяжка для теплої підлоги, труби перевіряються на наявність витоку. Для цього проводиться їх опресовування, яка триває близько 24 годин. По завершенню даної процедури укладається напівсуха стяжка, армована фіброволокном. У роботі з укладання застосовується спеціальне обладнання — пневмонагнетатель. Наші фахівці укладають розчин механізованим способом. Товщина стяжки повинна становити від 40 до 60 мм від верху труби системи теплої підлоги.

Після укладання розчину напівсухої стяжки на підлогу з водяним підігрівом необхідно почекати не менше 25 днів, тільки після цього можна запускати систему підігріву. У зазначений вище період необхідно зволожувати стяжку кілька разів протягом перших двох тижнів. Це потрібно для того, щоб запобігти появі тріщин в поверхні підлоги.

Перед безпосередньою укладанням поверх стяжки будь-якого підлогового покриття додатково перевіряють працездатність системи підігріву підлоги. Для цього кожен день поступово збільшують температуру в системі на +4-5°з (до того моменту, поки вона не досягне +20°з). Після укладання підлогового покриття протягом від 5 до 7 днів потрібно не перевищувати інтервал підвищення температури теплої підлоги на 1-2°з в день.

Напівсуха стяжка захистить труби системи теплої підлоги від механічних пошкоджень, що не завжди справедливо для теплої підлоги з мокрою бетонною стяжкою. Також важливо, що саме така технологія укладання розчину дозволяє підлозі витримувати великі перепади температури. Напівсуха стяжка відрізняється міцністю, тому вона спокійно переносить розширення при нагріванні підлоги. В якості підлогового покриття на напівсуху стяжку, покладену на теплу підлогу, можна використовувати плитку, граніт, ламінат, паркет та інші типи матеріалів.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *