Чт. Апр 25th, 2024

У сучасному будівництві широко використовується суміш піску і цементу, яка виробляється у вигляді готових сухих сумішей, з точно вивіреним оптимальним складом компонентів. Матеріал після укладання швидко сохне, що дозволяє ритмічно виконувати наступні операції. Пескобетон має ряд незаперечних технологічних і експлуатаційних переваг. Цінова ніша, займана продукцією, дозволяє раціонально здійснювати витрату коштів.

Що таке пескобетон?

В останні роки в будівництві вважають за краще використовувати сухі готові суміші. Найкращий економ варіант-пескобетон. Він являє собою змішані в певній пропорції пісок, цемент і добавки. Залежно від марки, його відносять до дрібно — і грубозернистого бетону. У загальному випадку важко визначити більш кращий пескобетон, однак, найбільш популярною є марка м 300.

Переваги у використанні

Пескобетон для стяжки пола: расчет и необходимые компоненты

Найпопулярнішою маркою є М 300.

Технологічність і експлуатаційні якості забезпечують широке застосування матеріалу. Основа якісного лиття підлог-дотримання точності вимірювання та ідентичність пропорцій компонентів, вказівка їх на упаковках. Готові стяжки мають ряд корисних характеристик. Приготування і укладання розчину на стіни і підлоги відрізняється простотою. Стяжка з пескобетона володіє відмінними тепло — і звукоізоляційними характеристиками.

Готова стяжка не боїться спеки і морозів, добре переносить значні зміни температури. Вона, наприклад, забезпечує надійну гідроізоляцію для подальших робіт з наливним підлогою. Матеріал стійкий до корозії і впливу хімічних реагентів. Пол, укритий пескобетоном, має підвищену опірність до розтягування, не вмощується. Термін надійної експлуатації-десятиліття.

З яких складається компонентів?

Основа матеріалу-цемент. У складі використовуються марки портландцементу від М-150 до м-500. Використовується річковий промитий пісок з гранулами розміром в межах 3 мм.однак, краще використовувати кварцовий пісок, який має гострі грані піщинок. Останнє позитивно впливає на міцність готового бетону. Виробники визначають точні пропорції компонентів у своїй продукції.

У продажу представлено досить багато конкретних рецептур матеріалу. Так, наприклад, до складу суміші може додатково входити гранітна крихта або відсів. Також в невеликих дозах до складу входять хімічні добавки — пластифікатори, добавки для роботи в морози, сповільнювачі (прискорювачі) схоплювання бетону. Вони підвищують зручність і технологічність робіт з цією продукцією.

Особливості виготовлення

Пескобетон для стяжки пола: расчет и необходимые компоненты

Приготування пескобетонного розчину за допомогою дрилі.

Заводські технології виробництва складів відрізняються заданим рівнем якості компонентів. Складові попередньо окремо очищаються і висушуються. Перед змішуванням компоненти фракціонують до встановленого розміру. Відомі виробники пескобетона проводять гранулометричний аналіз складу використовуваного піску.

Якісні суміші створюються на спеціальному обладнанні, яке забезпечує однорідне за обсягом матеріалу змішування компонентів. Технологія виробництва також передбачає дотримання порядку змішування компонентів. Марка бетону інформує про розмір використаної фракції піску, швидкості набору покладеним розчином критичної міцності.

Велика фракція піску задає необхідну міцність готової стяжки. Самостійне виготовлення піщано-цементної суміші можливо. Однак її якість буде істотно нижче, а, значить, знизяться характеристики стяжок підлоги.

Застосування

Пескобетон ідеально підходить для облаштування чистових підлог. У всьому обсязі робіт краще використовувати суміші однієї марки від одного виробника. Це знизить ймовірність шлюбу, повтору операцій і витрата суміші. Пескобетон для стяжки застосовується в приміщеннях, де температура 5 градусів і вище. Для готової стяжки допускається зазор 1-2 мм при контролі будь-якої ділянки довжиною 2 м, при цьому колір поверхні повинен бути однорідним.

Розрахунок витрати суміші

Перед початком робіт важливо вірно і якомога точніше розрахувати витрати матеріалу. Отримані цифри повинні відповідати потребі. Типовий витрата матеріалу виробник завдає на упаковку, але цього недостатньо.

Планований витрата готової суміші в основному залежить від площі заливки, передбачуваної товщини стяжки, типу завершального покриття і необхідної остаточної ступеня гладкості поверхні.

Пескобетон для стяжки пола: расчет и необходимые компоненты

Розрахунок пескобетона для стяжки підлоги.

Разом з тим варто врахувати, що чорнову підлогу нерівний, може мати перепади по висоті. Тому оцінка включає розрахунок середньої висоти майбутньої стяжки. Для цього здійснюється вимірювання висоти від поверхні до нульового рівня в якомога більшій кількості точок — це уточнить оцінку. Разом з тим наявний досвід показує, що витрата становить приблизно 20 кг сухої суміші на 1 квадратний метр стяжки (при її товщині 1 см). Підсумок розрахунку-скільки мішків піщано-бетонної суміші необхідно завезти на об’єкт. Так, наприклад, буде потрібно 30 упаковок матеріалу масою 50 кілограмів кожен для облаштування чистового статі в приміщенні площею 15 кв.м., якщо висота стяжки 5 см (20 кг х 15 м. кв. х 5 см = 1500 кг). Досвід і точність оцінки дозволяють зменшити витрату матеріалів.

Розведення, заливка і висихання

Перед розведенням матеріалу у воді слід уважно ознайомитися зі складом. Так, наявність в ньому пластифікаторів може зажадати змінити пропорції води в розчині. Зайва вода викликає розшарування покладеного розчину, а її недолік, навпаки — труднощі з швидким рівномірним розподілом обсягу матеріалу по підлозі.

Пескобетон для стяжки пола: расчет и необходимые компоненты

Приготування розчину.

Розведення розчину проводиться в досить великій ємності. Суміш додається у воду. Скільки води додати, визначається виходячи з рекомендацій виробника і дослідним шляхом. Розчин вимішується до однорідного стану (аналог густої сметани).

Перед заливкою стяжки слід завчасно зайнятися підлогами: очистити від бруду і пилу, прогрунтувати для гідроізоляції. Стяжку роблять по сухій підлозі. Замішування розчину краще робити механічним способом: будівельним міксером, в бетономішалці. Ручне замішування призведе до грудкування складу.

Приготовленого розчину слід дати 15 хв.відстоятися, щоб хімічні добавки вступили в реакцію. Приготований обсяг розчину слід виробити в межах однієї години. Розчин викладають порціями і вирівнюють на місці заливки по маяках правилом.

Скільки часу стяжка сохне? Вона стає доступною для наступних операцій вже через 2 доби. Однак на остаточне затвердіння бетону йде до 30 діб. Завершена стяжка сохне досить довго, тому її необхідно, щоб уникнути розтріскування і розшарування поливати водою і вкривати поліетиленом.

Висновок

Пескобетон володіє необхідною технологічністю застосування, прийнятними експлуатаційними характеристиками, має високу екологічну безпеку. Застосовувати суміш піску з бетоном досить просто при дотриманні технологічних рекомендацій. Висока якість готового чистового статі забезпечується використанням сумішей заводського виготовлення.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *