Чт. Апр 25th, 2024

Зміст статті

 • Звідки береться цементний пил
 • Як підвищують міцність бетонної підлоги
 • Як захистити підлогу в гаражі просоченнями глибокого проникнення для бетону
 • Захист підлоги грунтовками, фарбами та лаками по бетону
 • Як зробити ремонт підлоги за допомогою гумового покриття або плитки ПВХ
 • Зміцнення бетонної підлоги за допомогою топінгу
 • Що вибрати для гаража

Поява пилу на бетонній підлозі – питання часу. Навіть найщільніші бетони з часом починають втрачати поверхневу твердість. Одні покриття не можуть впоратися з абразивним навантаженням, інші страждають від тривалого контакту з вуглекислим газом. Зупинити механічну або хімічну ерозію можна лише одним способом — задіявши технології знепилення та зміцнення бетонної підлоги. У будівельній справі для цих цілей використовують просочення, покриття та наливні суміші. Просочення зміцнюють бетонну поверхню, підвищують її твердість та абразивну стійкість. Покриття виключають прямий контакт із бетоном. Наливні підлоги замінюють зношену стяжку.

Якщо ви не знаєте, чим покрити бетонну підлогу в гаражі, підвалі, цеху чи на складі, ми готові запропонувати кілька варіантів просочення та покриттів. У цьому тексті ми розповімо чим покрити ослаблену або нову стяжку, розберемо плюси і мінуси кожної технології захисту, а також запропонуємо склади з нашого асортименту.

Звідки береться цементний пил

Бетонна підлога в гаражі або на складі піддається динамічним навантаженням та впливу агресивних хімічних речовин. Через це в тілі бетонної підлоги чи цементно-піщаної стяжки з’являються мікротріщини, що знижують її загальну поверхневу твердість. Зниження характеристик міцності моноліту призводить до появи пилу, що складається з частинок піску, цементу або бетону, що відшарувались від основної маси. Передчасне порушення поверхневої міцності бетонної підлоги можуть спровокувати такі фактори:

 • Порушення технології укладання стяжки. До них відносяться: відмова від армування, ігнорування деформаційних швів, порушення технології догляду за поверхнею підлоги після заливання та інші помилки. Все це призводить до раннього руйнування покриття для підлоги.
 • Помилка при змішуванні компонентів під час приготування бетону — міцність стяжки залежить від пропорцій цементу, піску, щебеню та води. Спроба заощадити чи банальна неуважність призведе до передчасного руйнування покриття.
 • Надлишок вуглекислого газу, який вступає в реакцію з цементним каменем, послаблюючи його міцність. Від цього часто страждає бетонна підлога в гаражі або на складі, що стикається з вихлопними газами частіше за інші покриття.
 • Низька якість арматури, цементу, піску. Іржава арматура невідповідного діаметра, нелугостійка фібра зі скловолокна, цемент з грудками, що злежався, непросіяний пісок — все це призведе до втрати міцності і появи пилу буквально на другий місяць існування стяжки.
 • Початкова невідповідність характеристик міцності стяжки заявленим умовам експлуатації. Щоб не порошила підлогу, потрібно спочатку правильно розрахувати марку бетону. Якщо при заливці стяжки використовувався легкий бетон М100, а за проектом був потрібен М250, то чекати тривалого терміну служби такого покриття не варто.

Що можна зробити для профілактики появи тріщин та пилу? По-перше, не заливати підлогу в гаражі своїми руками. Любителі часто помиляються в дрібницях, від чого страждає вся справа. По-друге, замовляти бетон на заводі. При самостійному приготуванні робочого розчину ви можете переплутати пропорції. По-третє, спробувати виправити ситуацію, використовуючи сучасні засоби, що зміцнюють.

Як підвищують міцність бетонної підлоги

Щоб позбутися тріщин і пилу, вам доведеться:

 • обробити підлогу в гаражі або на складі просочення глибокого проникнення;
 • використовувати фарби або лаки для бетону;
 • покрити підлогу рулонними або плитними матеріалами;
 • залити нову стяжку, вилучивши стару (або поверх неї).

Будь-яка з цих технологій оберігає здоров’я механізмів, відвідувачів та персоналу приміщень із бетонними підлогами. Адже цементний пил забиває і рухливі сполучення, і легені, провокуючи алергічні захворювання та передчасне зношування обладнання.

Усі технології розраховані на реалізацію своїми руками. Обробка стяжки в гаражі та фарбування підлоги ЛКМ для бетону не вимагають особливих знань та умінь. Укладання рулонних матеріалів та плит аналогічне настиланню лінолеуму. Тут потрібен досвід та вправність, але потрібні навички можна набути в процесі роботи. Залити нову підлогу в гаражі за допомогою сухої суміші може будь-який бетонщик. Тому далі ми розглянемо усі чотири технології.

Як захистити підлогу в гаражі просоченнями глибокого проникнення для бетону

Зміцнюючі просочення проникають у глибину стяжки, покращуючи характеристики міцності і поверхневу міцність бетону. Їх використовують для захисту підлоги від вологи, пилу, тріщин. Після обробки поверхня набуває захисту від нафтопродуктів. Все це робить проникні просочення ідеальним захисним складом для застосування в гаражі.

Просочення для бетону працюють за наступною схемою – склади проникають у пори та капіляри, вступають у реакцію з компонентами цементного каменю та утворюють міцний та щільний верхній шар. Внаслідок цього підвищується щільність поверхневого шару, збільшується гідрофобність моноліту та твердість підлоги.

Важлива перевага просочення для бетону – глибоке проникнення. Деякі склади проникають у підлогу на 20-40 міліметрів, тобто, практично на всю глибину стяжки, що вирівнює. Глибоке просочення гарантує збереження міцності на тривалий час. Адже протектори, що проникають, не стираються від експлуатаційного навантаження, як фарба для бетону.

Різновиди просочення для бетону

Класифікація проникаючих складів побудована на основі активних речовин, що відповідають за закупорку тріщин і пор у бетонній підлозі. До найпопулярніших різновидів просочення відносяться склади на основі:

 • Акрилових полімерів — склади на основі цієї активної речовини проникають у верхні шари стяжки, збільшуючи стійкість до стирання та забезпечуючи знепилювання поверхні. Основна перевага таких складів – дешевизна. Головний мінус – короткий термін служби.
 • Поліуретанових полімерів — таке покриття для підлоги проникає на глибину 20-40 міліметрів, цементуючи мікротріщини шириною до 0,5 мм, а також капіляри та пори. Протектори надають наливним стяжкам вологовідштовхувальні властивості та забезпечують захист від бруду, що знадобиться в гаражі та на складі. Додатковий плюс — захист від льоду. Мінус – є сенс наносити поліуретани на поверхню марки не нижче М250, інакше покриття дуже швидко відшарується від неміцної поверхні.
 • Акрил-силіконових складів — проникають відносно неглибоко, але дають дуже сильний приріст морозостійкості, міцності, а також вологовідштовхуючий ефект. Знепилення поверхні в цьому випадку є побічним результатом, як і захист від стирання. Тому перед нанесенням акрил-силіконових складів рекомендується попередня ґрунтовка поверхні акриловими просоченнями, для підвищення ефективності покриття.
 • Солей літію та натрію — силікати підвищують міцність, збільшують несучу здатність, піднімають морозостійкість. Після обробки цим складом покриття для підлоги в гаражі або на складі пропадає пил і тріщини, але силікати вимагають зачистки ослаблених шарів підлоги. Ще один плюс силікатів літію в контексті застосування в гаражі — стійкість до бензину, дизпалива, олії.

Види просочення

 • АрмМікс Гідрофобний — акрил-силіконовий склад, який захистить вашу підлогу від пилу та бруду. Після обробки поверхні цим розчином можна відмовитись від інших гідроізоляторів. Кремнійорганічні кополімери заповнюють пори бетону, підвищуючи щільність поверхневих шарів. Ефект зміцнення тримається досить довго. Арммікс Гідрофобний не має запаху, тому просочення можна використовувати навіть у житлових приміщеннях. Додатковий плюс – антисептичний ефект.
 • АрмМікс Лофт — декоративне акрил-силіконове просочення, що зміцнює поверхневі шари і формує легкий глянсовий блиск. Завдяки водовідштовхувальному ефекту вона знижує рівень забруднення підлоги, а зворотним боком зміцнення є захист від стирання. АрмМікс Лофт не знижує паропроникність та не порушує теплоізоляцію.
 • Моноліт-20М-Л — склад, що просочує, на основі солей літію. Підвищує морозостійкість до 150 циклів, збільшує зносостійкість на 280%, збільшує міцність у дев’ять разів. Використовується у промислових приміщеннях, на складах, у підземних паркінгах, а також у гаражах автопарків. Проникає в бетон на глибину до 40 мм, утворюючи кристалічні пробки на основі гідроксиду кальцію. Захищає оброблену поверхню протягом десятиліть.
 • Ашфорд Формула та його російський аналог — Моноліт 20М — зміцнюючі розчини глибокого проникнення на основі силікату натрію. За дотримання технології нанесення виробники дають гарантію на відсутність пилу протягом 20 років. Стійкість до абразивних навантажень зростає на 32%. При нанесенні на свіжий бетон створюється бар’єр для випаровування вологи, знижується обсяг тріщин у стяжці. Розчин пов’язує солі, утворюючи нерозчинні сполуки, що закупорюють пори та капіляри. Знижує частоту збирання. Побічний ефект — оброблена підлога стає гладкою, як скло.
 • Астер — протектор на основі акрилових смол, що оберігає бетон від контакту з кислотами, лугами, нафтопродуктами. Дає тимчасовий захист від пилу. Мінус — потребує частого оновлення.
 • Уретан Плюс — просочення на базі поліуретанових полімерів, що підвищує морозостійкість, вологовідштовхувальні властивості, поверхневу міцність, зносостійкість стяжки. Використовується для посилення стяжки в гаражі, на парковці, складському та промисловому приміщенні. Проникає в тріщини та пори на глибину до 5 міліметрів, запускає реакцію полімеризації та закупорює цей шар. З мінусів – не УФ-стійкий. Жовтіє на прямому сонячному світлі.

Правила нанесення просочення на бетонну підлогу

Обробка починається із підготовки. Вам потрібно вивести з поверхні масляні плями та сліди фарби, а також закласти всі великі тріщини та сколи. Перед розпакуванням ємності з просоченням потрібно вимити і висушити підлогу. Залежно від типу просочення, на сушіння відводять від 24 годин до 14 діб. Моноліт 20М, наприклад, наноситься на вологу поверхню, а ось поліуретанові та акрилові просочення наносяться строго на суху поверхню, вони «вимагають» не більше 5% залишкової вологості поверхні, в іншому випадку вони просто не будуть належним чином працювати. Обробку починають із тесту на зміну кольору. Нанесення складу можливе лише в теплу пору року, при температурах не нижче 5 °C.

Для обробки поверхні використовують валик, малярську кисть, розпилювач. Якщо склад наноситься в два шари, другу обробку проводять в режимі «по мокрому», до висихання першої.

Чим зміцнити та знепилити стяжку бетонної підлоги?

Захист підлоги грунтовками, фарбами та лаками по бетону

Лакофарбові матеріали створюють на поверхні підлоги міцну мембрану, яка виключає утворення пилу. В’язка маса затікає в пори та тещини, зупиняючи подальшу руйнацію поверхневого шару. Спеціальні склади забезпечують антисептичну дію, знищуючи грибок, а також змінюють шорсткість поверхні, генеруючи антиковзкий ефект.

Крім практичного ефекту, фарба відповідає за естетичну складову, змінюючи колір підлоги в гаражі чи складі. До того ж, вона дешевша за просочення. Однак за дешевизною стоять відносно невеликий термін служби та далеко не найкраща стійкість до стирання. Тому всі виробники ЛКМ розмірковують над тим, як зробити свою продукцію хоча б трохи міцнішою. Ну а поки що цей спосіб захисту використовується переважно в приміщеннях не з найбільшою пропускною здатністю.

Різновиди протекторів на базі ЛКМ

З бетонною підлогою сумісні наступні зміцнювальні ЛКМ та ґрунтовки:

 • Протектори на основі акрилу — суспензія на базі полімерних смол змішується на водній основі, тому така фарба не пахне і може застосовуватися без підготовки стяжки. Акрил не шкодить здоров’ю, а після дворазового нанесення утворює стійку до стирання плівку.
 • Рідне скло — суміш силікат кальцію або натрію з кварцовим піском підходить для обробки підлог у приміщеннях з невеликою пропускною здатністю. Після нанесення розчин твердне, утворюючи стійку до стирання та вологи мембрану.
 • Фарби на основі ПВХ або каучуку — такі склади дають водостійке покриття із середньою міцністю. Роблячи вибір на користь гумових або полівінілхлоридних ЛКМ, необхідно враховувати можливість пошкодження захисного шару колесами автомобіля. Тому для гаража цю фарбу краще використовувати у поєднанні з гумовими килимками, що настилають уздовж колії.
 • Епоксидні лакофарбові матеріали — двокомпонентні склади (затверджувач та смола) утворюють міцну, зносостійку кірку, стійку до стирання та механічних травм. Таке покриття підійде для приміщень із середньою пропускною здатністю.

Наша компанія випускає обмежений асортимент ЛКМ для зміцнення бетонної підлоги. Просочення нашого виробництва працюють куди краще за фарби або грунтовки. Але якщо ви вирішили обробити підлогу саме фарбою, ми готові запропонувати кілька гідних варіантів. Грунтуючі склади та лаки по бетону нашого виробництва позбавлять приміщення від бетонного пилу та збільшать термін служби стяжки.

Грунтовки та лаки:

 • АрмМікс Універсал — ґрунт-просочення для мінеральних поверхонь змінює характеристики бетону, просочуючи його пори та мікротріщини. Протектор на основі акрилових смол не має запаху, демонструє антисептичні властивості, є безпечним для людей та тварин лакофарбовим матеріалом. Поверх цього складу можна використати фарби для бетону. Акрил застигає у порах, підвищуючи міцність поверхневих шарів. Цим розчином можна знепилити не тільки пухку стяжку, а й промислові підлоги.
 • MONOPOL 2 — акриловий лак, що знижує вихід вологи зі свіжої бетонної стяжки на 90 відсотків. Своєчасне застосування цього розчину гарантує зміцнення бетону, а також створення вологовідштовхувального ефекту. Монопол знижує утворення тріщин та прискорює процеси набору міцності цементного каменю. Підтримка бетону в момент гідратації дозволяє зміцнити верхній шар без додаткових просочення. Але обробку Монополом потрібно зробити, перш ніж стяжка застигне.
 • Акрил Плюс — лак на основі метилметакрилатного полімеру проникає в пори стяжки краще за інших ЛКМ, просочуючи бетон на 3 міліметри. Цей склад твердне швидше за інших. Він захищає підлогу від солей, лугів та кислот, пригнічує грибок та блокує ультрафіолет, запобігаючи вигоранню пігменту.

Забарвлення бетону — як зробити цю роботу

Малярні роботи починаються з підготовки основи. По-перше, з підлоги змивають бруд та пил. По-друге, основу шліфують, видаляючи ослаблений верхній шар або застосовують хімічне фрезерування, розкриваючи пори на бетоні. Якщо після травлення чи шліфування на поверхні залишилися сліди фарби, олії чи силікону – їх потрібно видалити за допомогою спеціальних засобів. Від якості підготовки залежить адгезія, тож ігнорувати ці рекомендації не варто. У фіналі підлогу миють ще раз і залишають на просушування.

Фарбування проводиться пензлем, валиком, гумовою шваброю. Лакофарбові матеріали розподіляються на всій поверхні за один прохід. Температура в гаражі або на складі під час фарбування не може бути нижчою за 5 °C, а вологість повітря — понад 80%.

Як зробити ремонт підлоги за допомогою гумового покриття або ПВХ плитки

Рулонні та плитні протектори роблять із каучуку та полівінілхлориду. Вони утворюють суцільне або сегментоване (розбите на плитки) покриття. Обидва варіанти гарантують високий рівень захисту від пилу, а також підвищену вологостійкість. Перед нанесенням покриття проводять попередній ремонт підлоги, що включає:

 • вирівнювання основи — стяжку перевіряють на горизонталь, видаляючи все зайве шліфувальною машиною, адже допустимий перепад висоти основи в цьому випадку не може бути більше 5 міліметрів на метр;
 • загортання великих тріщин і сколів — їх заповнюють фібробетоном, який не дає усадки після застигання
 • пропитку пола полимерными составами, например, АрмМикс «Универсал» нашего производства.

Далі на підлогу наклеюють рулонний або плитний матеріал завтовшки від 4 до 50 мм. Для гаража оптимальна товщина покриття — від 10 до 15 мм, оскільки занадто тонкий протектор буде деформуватися колесами і вимагатиме частих ремонтів, а надто товстий — розорить автовласника на етапі купівлі облицювального матеріалу. Для фіксації гумового чи полівінілхлоридного протектора використовують клей типу СА-88. Після завершення ремонту підлоги ви можете загнати машину в гараж того ж вечора.

Зміцнення бетонної підлоги за допомогою топінгу

Зміцнення поверхневих шарів підлоги за допомогою втирання у свіжу стяжку особливої ​​сухої суміші використовується і в гаражах, і на підприємствах. Топінг-суміш на основі кварцового піску або корунду робить підлогу не таким слизьким, як гумова поверхня, і більш міцним, ніж просочений силікатами або полімерними емульсіями бетон.

Популярні такі суміші для топінгу:

 • Mapetop — склад для підвищення ударної в’язкості та поверхневої міцності, який принагідно знепилює бетон, а також піднімає вологостійкість. Він піднімає вогнестійкість до класу А1 і збільшує стійкість до стирання до 6 класу методом Беме. Межа міцності на вигин піднімається до 6 МПа, стійкість до стиску збільшується до 24 МПа. Оброблений Mapetop бетон не боїться нафтопродуктів, кислот та лугів.
 • MasterTop — склад на основі портландцементу з корундовими заповнювачами. Багаторазово підвищує поверхневу твердість та стійкість до зносу. Після обробки ці показники перевершують показники бетону класу В25 як мінімум в 5 разів. Стійкість до ударних навантажень відповідає показникам 2 класу за ГОСТ 30353. Після топінгу підлога не тріскається при температурах від -50 до 200 °C. До цього складу продаються тонуючі присадки, що дозволяють змінювати колір покриття.
 • Зміцнювач промисловий кварцовий — спеціальний топінг для приміщень з високим експлуатаційним навантаженням. Наноситься на щільні бетони від сорту М300 та вище. Затирається спеціальними машинами. Піднімає показники до показників бетону М700. Після обробки підлогове покриття проявляється 100-відсоткова стійкість до ультрафіолету. Водопоглинання знижується до 1,5%.
 • MONOPOL TOP — суха суміш для зміцнення підлоги на металургійних заводах, промислових складах, паркінгах, супермаркетах. Наноситься на бетони класу М300 та піднімає міцність на стиск до 100 МПа. Працює протягом щонайменше 5 років при будь-якому експлуатаційному навантаженні. Зменшує коефіцієнт обирання до 0,09 г/см2.

Як користуватися сухою сумішшю для топінгу

Суть технології полягає у розподілі сухої суміші по поверхні свіжоукладеного бетону марки не менше ніж М250. На бетон висипають близько 70% від запланованого обсягу топінгу та втирають його в підлогу, використовуючи шліфувальні машини або ручні інструменти. Оптимальний час для обробки – від 3 до 7 годин з моменту заливання підлоги. 30% сухої суміші, що залишилися, втирають в підлогу після закінчення первинної обробки. Глибина шару, що зміцнює підлогове покриття топінгу, доходить до 10 міліметрів, але для побутового застосування вистачить і 3-4 мм. У фіналі стяжку обробляють водовідштовхувальним складом.

Що вибрати для гаража

Якщо ваш гараж не залишається порожнім більше ніж на добу, вибирайте просочення або фарби. Вони сохнуть за 12-24 години, що гарантує можливість відновлення експлуатації приміщення буквально за добу.

Для великих гаражів, де стоять десятки автомобілів, найкращим рішенням буде рулонне покриття з товстої гуми або ПВХ плити. Їх монтаж забирає час, але такий протектор гарантує максимальний захист від пилу та легко ремонтується.

Для промислових підлог варто вибрати топінг. Зміцнення підлоги за цією технологією займає до 28 днів, але цей протектор гарантує стійкість до будь-яких навантажень. Його використовують на складах, у металургійних цехах, у підземних паркінгах та на інших відповідальних ділянках.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *