Вс. Апр 21st, 2024

Якщо на конструкцію не впливає велике навантаження, використовується бетон марки М200, що не відноситься до висококласних сумішей. З його допомогою заливають фундамент будівель невеликої висоти (до 2 поверхів), доріжки, вимощення, стяжку, використовують для виготовлення плитки для тротуарів.

Характеристики та властивості

Бетон марки М200 можна порівняти з маркою В15. При старій класифікації позначення м показувало середню щільність при стисненні в порівнянні з класом, який володів гарантованою міцністю. Бетон марки В15 здатний витримувати навантаження в 15 МПа. Позначення М200 говорить про те, що бетон володіє допустимим навантаженням 200 кг/см2.

ГОСТ визначає склад суміші марки М200. При розрахунку враховуються умови, при яких буде експлуатуватися майбутня будівля. У стандартах можна знайти основні якості матеріалу. Серед найважливіших показників бетонної суміші можна відзначити рухливість складу. Якщо бетон має високу рухливістю, то після заливання він здатний заповнити всі порожнечі опалубки. Для поліпшення показника рухливості в суміш додають пластифікатор.

Розглядаючи розмір заповнювача, можна визначити, який склад вийде — дрібної зернистості зі щебенем 2-8 мм або великої зернистості з гранулою 20-40 мм.

Галузь застосування

Бетон марки М200 можна віднести до складів легкого класу. Найчастіше, його використовують для заливання стяжки, вирівнювання поверхні, при виготовленні залізобетонних конструкцій, наприклад, блоків фундаменту, сходових маршів або плит перекриття.

Під час будівництва малоповерхових будівель, парканів з цегли, будівництві господарських будівель, бетон марки М200 використовується для влаштування фундаменту. БСГ відрізняється високою надійністю і здатний витримати впливу зовнішніх природних факторів — перепаду температур, вологи і впливу сонячних променів. Тому його часто використовують для виробництва тротуарної плитки.

Область застосування складу М200 залежить від розміру складових фракцій щебеню. Склад з дрібними фракціями використовується в тих випадках, коли необхідно рівномірно розподілити склад по опалубці і отримати дрібну конструкцію — перемички і елементи сходів.

Склад з великими фракціями використовується стрічкового фундаменту і залізобетонних конструкцій.

Бетон марки М200: характеристики, состав, пропорции

Склад суміші

При розгляді складу суміші, можна розділити його на основні компоненти, які незмінні в кожному випадку, і змінні, кількість яких залежить від необхідних експлуатаційних властивостей готової суміші. Основний компонент суміші — цемент. При виготовленні бетону марки М200 використовується портландцемент марки М400-М500. Еластичність суміші визначається розміром гранул піску. Використовується просіяний сухий пісок з розміром гранули до 3.5 мм.

Серед обов’язкових компонентів варто відзначити і заповнювач, в ролі якого виступає гравій або щебінь розміром до 80 мм. процентне відношення води в суміші — до 20%. Використання пластифікаторів дозволяє домогтися поліпшення стійкості суміші до морозів і проникненню вологи.

Пропорція

При замішуванні суміші М200 його складові компоненти беруться в наступному співвідношенні:

  • портландцемент — 1 частина;
  • пісок — 2,8 частини;
  • щебінь або гравій — 4,8 частини;
  • вода — 1/5 об’єму суміші.

Цемент і піщано-гравійна складова потрібно брати, виходячи зі співвідношення 1 до 8. В одному кубі бетонної суміші марки М200 міститься 300 кг цементу. При виготовленні суміші важливо якісно розрахувати співвідношення цемент-пісок-щебінь.

При промисловому виробництві бетону його склад визначається ГОСТом, де кількість всіх складових елементів вказується в кілограмах. При замішуванні складу на будівельному майданчику або в домашніх умовах простіше користуватися пропорцією.

Найпростіший спосіб приготування бетонної суміші:

  • портландцемент М400 — 6 мішків по 50 кг;
  • пісок — 48 відер по 10 літрів;
  • щебінь — 74 відра по 10 літрів;
  • вода — 20 відер по 10 літрів.

Якщо для виготовлення бетону використовується цемент марки М500, то співвідношення піску і щебеню на одну частину цементу буде 3,5 і 5,6 відповідно.

Приготування бетону

Для того щоб отримати бетон марки М200 високої якості, потрібно ретельно перемішати всі його складові елементи. Для початку потрібно взяти широку ємність з рівним дном, висипати туди пісок, зробити в центрі воронку і висипати в неї цемент, а потім все перемішати до отримання однорідної маси сірого кольору. Потім необхідно влити невелику кількість води та знову перемішати суміш. На наступному етапі потрібно додати гравій або щебінь і долити залишок води.

Якщо бетон замішується в бетономішалці, то в неї висипається спочатку цемент і заливається вода. Після отримання рівномірної емульсії додається пісок. Гравій або щебінь додають на останньому етапі замішування суміші.

Отриманий бетон М200 не можна залишати на тривалий час — його відразу ж потрібно використовувати за призначенням. Якщо бетон буде довго стояти, він може загуснути або розшаруватися, що значно погіршить його якісні характеристики.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *