Чт. Апр 25th, 2024

Після того, як розрахована міцність об’єкта будівництва, під час проектування вибирається відповідна марка бетону і спосіб армування. Найчастіше в будівельній галузі використовується марка бетону від В15 до В20. При проектуванні конструкції більш відповідальних будівель, а також їх несучих конструкцій — вибирають бетон класу В25 і вище.

Бетон класу В25 за ціною дорожче, проте витрати компенсуються за рахунок зниження ваги і геометричних форм об’єкта при незмінних несучих характеристиках. В результаті знижується тиск на основу, що дає помітний фінансовий ефект при проведенні будівельних робіт.

Властивості та характеристики

Згідно зі старим класифікатором, бетон В25 мав позначення М350. Давайте розглянемо характеристики справжньої марки бетону. Введені нові норми якості змінили показники тиску з кг / см2 на МПа. Крім того, гости і БНіП змінили методику розрахунку міцності бетону. Раніше вона розраховувалася як еквівалент руйнується сили, яка прилаштовувалася до зразка бетону у вигляді куба, яка вимірювалася в кг / см2
і визначала марку бетону. Нові нормативні документи передбачають Розрахунок міцності бетону, яка повинна бути дорівнює тиску, вираженому в МПа, якої в 95 вимірах з 100 здатний витримати кубик бетону з ребром 15 см. якщо порівнювати старі і нові стандарти, то бетон класу В25 повинен бути аналогічний марці М350.

Основні робочі показники марки В25:

  1. Середня міцність на стиск-327 кг / см2;
  2. Легкоукладальність — в межах П2-П4;
  3. Морозостійкість-F200;
  4. Водонепроникність-W6-W8;
  5. Так, як Клас бетону В25 є важким, його показник щільності досягає 2500 кг/см2.

Розпишемо розшифровку бетону В25, W6, F200, П2-П4. Його позначення означає Те, що він віднесений до марки М350 важкого типу класу В25, має рухливі характеристики П2-П4, стійкість до морозу до 200 циклів заморозки і розморожування і збільшені показники гідропроникності 6 кг/см2.

Бетон М350 (класс В25): свойства, пропорции, сфера использования

Склад і пропорції

При проектуванні бетону класу В25 потрібно грамотно розрахувати число складових частин, які використовуються для його створення. До таких компонентів можна віднести:

  1. Пісок;
  2. Портландцемент;
  3. Щебінь;
  4. Вода;
  5. Добавки для збільшення рівня пластичності рідкого бетону, стійкості до морозу, коефіцієнта щільності, гідропроникності та інших корисних властивостей.

Бетон М350 (класс В25): свойства, пропорции, сфера использования

Найважливіший параметр, який потрібно враховувати під час виготовлення бетонної суміші, це кількість води і цементу — вагові пропорції на одиницю об’єму води і цементу. Якщо води буде не достатньо, це призведе до виникнення складнощів під час змішування розчину і погіршення властивостей укладаності. Якщо вода в надлишку, це призводить до пухкості бетону — його структура буде пористої і мати усадочні тріщини, що в результаті призводить до погіршення несучих характеристик конструкції.

При приготуванні суміші з бетону класу В25 застосовується цемент з більш високими показниками міцності марки М400-М500. Кварцовий пісок застосовується як дрібний заповнювач. У більшості випадків застосовується кар’єрний або річковий пісок. Фахівці радять застосовувати саме пісок річковий, так як кар’єрний може містити шкідливі фракції, які не кращим чином вплинуть на схоплювання суміші і її якість після застигання.

Роль крупного заповнювача грає щебінь. При створенні розчину застосовується гравійний або гранітний щебінь з величиною фракції 30-50 мм. при використанні гранітного щебеню збільшуються показники морозостійкості і щільності готової суміші.

Сфера використання

Бетон класу В25 відрізняється високими показниками міцності і застосуємо для зведення монолітних та інших елементів будівель, залізобетонних частин будівель, таких як плити перекриття, ферми, колони, ригелі і підкранова балка. Бетон типу В25 і вище знайшов своє застосування при створенні монолітного фундаменту, пальових залізобетонних елементів, різного типу паль, стін ємності басейну, ванн. При зведенні доріг важкі бетонні склади високої міцності застосовуються при будівництві мостів і тунелів. Бетон клас В25 можна зустріти під час будівництва злітно-посадкової траси аеропорту. Під час експлуатації вона піддається впливу тривалих циклічних навантажень.

Застосування бетону того чи іншого класу прописано в СНиП і ГОСТ, які можна віднести до робіт по створенню конструкцій з бетону. Під час бетонування обов’язкова умова — віброущільнення. З цією метою використовуються стаціонарна віброплатформа або вібростенд. У монолітному будівництві найкраще допоможе вібратор з гнучким валом. Крім величезної популярності бетону класу В25 в промисловому будівництві він рекомендується при зведенні житлових будинків.

При замішуванні бетону потрібно строго дотримуватися зазначеної рецептури. Щоб уникнути неприємних ситуацій готовий бетон найкраще купувати на бетонних заводах, де неухильною умовою є вхідний контроль якості матеріалу і перевірка готової продукції. За якість бетону і його технічні показники при транспортуванні всю відповідальність несе Постачальник.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *