Чт. Апр 25th, 2024

Фундамент залитий, наступний етап-зведення стін. Будівництво стін з газобетону передбачає чітке дотримання технологій. З початком кладки першого ряду виникає питання — чим скріплювати блоки з пористого бетону? Детально зупинимося на розчинах, здатних скріпити пористий матеріал, що допоможе оцінити ситуацію і прийняти правильне рішення.

Види кладки

Питання про сполучному розчині для блоків можна вирішити на стадії закупівлі кладочного будівельного матеріалу, визначившись з призначенням споруди. Кладка буває цементної і клейовий. Теплопровідність першого і другого способу вище теплопровідності самого матеріалу, від товщини з’єднувального розчину залежить теплові характеристика будови.

Цементно-пісочна суміш

До недавнього часу розчин цементу з піском був єдино вірним рішенням в скріпленні блоків при спорудженні стін. Перевага розчину полягає в тому, що форма пористого бетону може бути недосконалою, шар розчину між блоками досягає 1,5-2 см і закриває всі нерівності. У такому вигляді кріплення відсутні хороші теплові характеристики і потрібна додаткова теплоізоляція для стін.

Клеячи

Кладка стен из блоков ячеистого бетона: ряды, стеновые элементы и перегородки

Кладка стіни з газобетонних блоків на клей.

Клейовий вид скріплення порівняно новий на ринку будівництва. Блоки під клей повинні бути правильної форми, без нерівностей. Шар клею між бетоном в 2-3 мм обдаровує стіну відмінними теплопровідними характеристиками, які не потребують додаткової теплоізоляції.

Покласти ніздрюваті блоки на цемент фінансово вигідніше, але такий спосіб більше підходить для змішаних перегородок і господарських споруд, для скріплення блоків стін квартирного будинку краще використовувати клей.

Методика з’єднання клеєм

Завершивши попередні роботи-розвантаження ніздрюватих бетонів, підготовка клею, приступаємо до спорудження стін. Технологія проста, не вимагає особливої підготовки. Для якісного результату нам знадобиться наступний інвентар:

 • Бетономішалка, для замісу клейової суміші;
 • дриль з насадкою для змішування компонентів;
 • кельма;
 • рівень;
 • шліфувальна терка;
 • жорстка терка;
 • шпатель з зазублинами на кінці;
 • ємності для розчину;
 • цемент, пісок, вода, клей.

В даний час на ринку з’явилися зручні машини, що допомагають точно наносити клеїть розчин. Новий інструмент спрощує роботу, допомагає контролювати товщину нанесеного розчину. Кладку блоків роблять швидше, скорочуючи витрати матеріалу і час роботи.

Готують розчин з сухої суміші шляхом додавання сухих компонентів в раніше отмерянное кількість води. Готовий розчин готується невеликими порціями, періодично помішувати, не допускаючи розшарування. У холодну пору року використовуються суміші зі спеціальними протиморозними добавками.

Укладання першого ряду

Кладка стен из блоков ячеистого бетона: ряды, стеновые элементы и перегородки

Кладку зовнішніх стін слід починати з кутів.

Від правильно покладеного першого блоку залежить точність укладання наступних рядів. Перший ряд поміщається на підготовлений фундамент. Використовуючи рівень, надають блокам Рівне горизонтальне положення, при правильній розмітці викласти інші ніздрюваті бетони не складе труднощів.

Для досягнення бездоганно рівної лінії ряд викладають на цементну суміш, тим самим вирівнюючи перепади в фундаменті. Продовжують виконання роботи з формування кутових блоків, забезпечуючи розташування точно на своєму місці. Викладка блоків проводиться по одній лінії. Кожен елемент Обмітайте від пилу, бруду.

Край блоку змащують за допомогою зубчастої лопатки клеєм, на фундамент викладається рівний шар суміші і укладається підготовлений блок. Будівельним рівнем перевіряється правильне розташування ряду по горизонталі. Якщо крайні елементи бетону не відповідають типовим стандартам, для додачі необхідної форми застосовується пила. Елемент за елементом-викладається перша лінія. Завершивши викладку, перевірте ряд на присутність шорсткостей і усуньте їх спеціальної теркою. Після завершення перевірки вся площа затирається вологою щіткою.

Друга і наступні смуги

Всі наступні ряди викладаються суто клейовим розчином, підготовленим згідно з правилами. Клейова суміш покриває всю бічну поверхню знову укладається матеріалу і всю ширину нижніх, збудованих блоків. Шов при професійній укладанні досягає 3 мм.

Роботу варто почати з кутів, в бічних гранях яких натягнута волосінь. Викладати матеріал варто по натягнутій лінії, перевіряючи рівнем відповідність горизонтальності. Не забувайте про перев’язці кладки, але і не зловживайте.

За правилами перев’язку в полблока роблять по свіжому розчину, один раз в три смуги.

Стінові елементи

Кладка стен из блоков ячеистого бетона: ряды, стеновые элементы и перегородки

Перемичка спирається з кожного кінця не менше ніж на 200 мм.

Перемички-конструкції, що вимагають особливої уваги. Стінові перемички-несучі конструкції, що встановлюються на дверні перекриття, під віконним блоком, внутрішніх і зовнішніх стінах. Застосуванням нехитрих елементів в кладці стін досягається рівномірність поверхні, що спрощує оздоблювальні роботи.

Можливі способи монтажу перемичок:

 • Використання заводського матеріалу» прошитого » металевою арматурою з пористого бетону або залізобетону. Заводські Армовані перемички використовуються по повній довжині, обрізати їх неприпустимо. Поглиблення підстави під перекриття не менше 25 см з обох сторін. Залежно від товщини стіни, використовується одна або дві перемички поруч. На кожній конструкції є напис про дозволеної навантаженні і кількості арматури всередині. Армованим ніздрюватим конструкціям віддається перевага. Вони ідеальні у використанні: за розмірами добре підходять під блоки; відмінні характеристики теплопровідності; укладаються на клей.
 • Монолітні U-образні ніздрюваті конструкції готують за допомогою змонтованих в отворах дерев’яних опор. На них викладають u-конструкції. У поглиблення викладається каркас з арматури і заливається розчином. Важливо відвібрувати бетонний розчин, щоб повністю усунути бульбашки повітря. Підпірки прибираються тільки після повного застигання бетону (28 днів).
 • Створення залізобетонних конструкцій за допомогою опалубки. Заводські форми із залізобетону, або виготовлені самостійно застосовуються при внутрішніх роботах. Через високий ступінь теплопровідності, встановлені зовні конструкції вимагають додаткового утеплення. Процес установки залізобетону відрізняється від армованих конструкцій укладанням за допомогою цементного розчину, та й опалубка знімна.

Внутрішні перегородки

Кладка стен из блоков ячеистого бетона: ряды, стеновые элементы и перегородкиНіздрюватий бетон шириною 7,5-10 см ідеально підходить для зведення внутрішніх перегородок. Стінка вийде міцною, з хорошою теплоізоляцією. Стіна або перегородка всередині будівлі зводиться згідно з тими ж правилами, що при зовнішніх роботах. Для початку необхідно зробити розмітку під укладку, використовуючи спеціальний прилад. Поверхні стін і підлог повинні бути ідеально рівними, без щілин, ям, вибоїн.

Підготовлений згідно з інструкцією клей, наноситься на краї матеріалу, далі приступаємо до укладання перегородок. Внутрішню стінку викладаємо в шахматнообразном порядку. Для додання міцності, парні ряди починаємо з полублока. Між собою блоки з’єднуються тонким шаром клею.

Для поліпшення міцності перегородки всередині будівлі зводять паралельно із зовнішніми стінами, скріплюючи їх перев’язками. Споруджуючи внутрішні конструкції після будівництва зовнішніх стін, для кращої їх стійкості у внутрішню і зовнішню перегородки поміщають металеві гачки. Кількість гачків не менш 3, розташованих по всій висоті стіни.

Зведену конструкцію залишають на три дні, а утворюються щілини між стелею і перегородкою заповнюють монтажною піною, для дотримання необхідного рівня теплоізоляції. Для приміщень з підвищеною вологістю використовувати пористий будівельний матеріал не рекомендують.

Запобігання помилкам

Кладка стен из блоков ячеистого бетона: ряды, стеновые элементы и перегородки

Обов’язкова горизонтальна гідроізоляція стін з пористого бетону.

Дотримання ряду правил допоможе зробити якісну роботу і збільшити безремонтний термін служби будівлі.

 • Гідроізоляція. Пористий матеріал відмінно вбирає вологу, але незважаючи на це, він володіє високою опірністю до рідини при швидкому її випаровуванні. Ризикувати не варто, краще створити стін захист від намокання. Ніздрюватим бетонів необхідна гідроізоляція. В першу чергу подбайте про горизонтальну гідроізоляції (руберойд, клейонка), яка відокремлює несучі стіни від фундаменту, потім зробіть вертикальну. Між собою вони з’єднуються.
 • Відсутність вологи і пошкоджень. Ніздрюватим бетонів властива міцність, але під механічним впливом його легко пошкодити. Під час роботи з матеріалом варто користуватися гумовим, дерев’яним молотком і акуратно переміщати. Погодні умови під час будівництва різні, нічого страшного не станеться якщо блоки намокнуть. Під сонячними променями-висохнуть. Тільки ніхто не може гарантувати появу Сонця після дощу. Необхідно захистити бетон від намокання. На блоках є захисна плівка, не видаляйте її до використання останнього бетону, вона буде захищати палету з матеріалом.
 • Стійкість стін. Необхідно забезпечити перев’язку між внутрішньою і зовнішньою стіною.
 • Підвіконна зона. У стінах з пористого бетону підвіконну зону обов’язково підсилюють армуванням.

Укладення

Зведення будівель з пористого матеріалу здійснюють кладкою блоків як на розчин, так і на клей. Другий варіант зручніше, простіше, ефективніше. Мінімальна товщина з’єднувального шва між блоками дозволить уникнути містків холоду, що підвищить теплоізоляцію всієї будівлі.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *