Вс. Июл 14th, 2024

Вже майже всім будівельникам відомо, що проекти будинків з арболита з кожним роком стають все більш популярними через таких переваг матеріалу, як економічність, теплоізоляція, легкість, простота в монтажі та інші. Арболит являє собою легкий бетон, створений на базі цементного в’яжучого, деревних наповнювачів (займають до 80-90% обсягу) і спеціальних хімічних добавок.

Арболит ще називають древобетоном. Матеріал буває теплоізоляційним з щільністю 400-500 кг/м3 і конструкційним з щільністю в діапазоні від 500 до 850 кг/м3. Зазвичай арболит поставляють на будівельні майданчики в форматі готових будівельних блоків або ж плит, з них зводять самонесучі стіни, внутрішні перегородки, також виконують заходи по тепло/звукоізоляції.

До недавнього часу арболит був не дуже популярний в приватному і промисловому будівництві, але приклади зведених з матеріалу будівель, протягом багатьох років демонструють прекрасні експлуатаційні характеристики, доводять ефективність древобетона. Будинки найчастіше будують з блоків, панелей, але популярна і монолітна технологія.

Проекты домов из арболита, домокомплекты до 150 кв м

При реалізації монолітної технології будівництва з арболита вдається домогтися максимального теплозбереження за рахунок відсутності швів, робити стіни будь-якої товщини, архітектури. Широко використовують і високо цінують за енергозбереження та екологічність арболит за кордоном, де його називають чентері-боад (Японія), вудстоун (Канада, США), дюрісол (Швеція, Голландія), велокс (Великобританія), пілінобетон (Чехія), дюріпанель (Німеччина).

Все частіше з арболита будують не тільки малоповерхові приватні будинки, а й висотні споруди, промислові конструкції. Будь-який проект будинку з арболита обов’язково враховує всі переваги і недоліки, особливості матеріалу, передбачає ретельні розрахунки і чітке дотримання технології.

Проекты домов из арболита, домокомплекты до 150 кв м

Корисне про арболите

Будинок з арболита демонструє прекрасні показники телозбереження, екологічності, ефективності. Матеріал володіє відмінними властивостями. У промислових масштабах древобетон почали виробляти в 60-і роки двадцятого століття і яскравим підтвердженням його надійності і довговічності є те, що саме цей матеріал вибрали для зведення станцій на північній полюсі.

Перевага

Розглядаючи переваги арболита, варто звернути увагу на ті, що актуальні в будівництві промислових і приватних об’єктів. Високі експлуатаційні властивості зробили матеріал дуже популярним, особливо в будівництві енергозберігаючих приватних будинків.

Ключові переваги арболита в якості будівельного матеріалу:

 • Високий рівень теплоізоляції-теплопровідність арболита знаходиться на рівні 0.07 Вт/м2, що набагато менше в порівнянні з іншими будівельними матеріалами.
 • Міцність-арболит підходить для будівництва малоповерхових будівель, добре тримає кріплення.
 • Пожежна безпека-арболит Gorenje не підтримує, що дуже важливо для житлових будинків.
 • Добре піддається обробці-древобетон легко пиляється, ріжеться, що істотно полегшує процес будівництва з нього.

Проекты домов из арболита, домокомплекты до 150 кв м

 • Відсутність ризику появи гнилі, цвілі — завдяки тому, що взята в якості основи арболита деревна тріска з усіх боків обволікається цементом.
 • Невелика маса, що полегшує і прискорює, здешевлює процес будівництва (будувати можна без залучення спецтехніки, легше реалізується транспортування, навантаження/розвантаження блоків).
 • Розумна вартість-арболит обходиться дешевше більшості будівельних матеріалів, завдяки чому вартість будинку до 150 квадратних метрів знаходиться в районі 2-3 мільйонів рублів.
 • Високий рівень адгезії-арболит забезпечує хороше зчеплення з іншими матеріалами.
 • Стійкість до морозу – витримує мінімум 50 циклів заморожування/відтавання.
 • Мінімальна усадка — близько 0.4, що дуже мало (у дерева, наприклад, це 10%).

Проекты домов из арболита, домокомплекты до 150 кв м

Недостатки

Незважаючи на масу переваг матеріалу, будинки з арболита, проекти яких у великій різноманітності представлені в Інтернеті, слід будувати з урахуванням недоліків древобетона. Деякі особливості і негативні моменти припускають ряд обмежень і нюансів в технології.

Основні мінуси арболита:

 • Низький рівень вологостійкості-в приміщеннях будинків з арболита вологість повинна бути не більше 75%. Саме тому стіни кухні, ванної кімнати обов’язково обробляють спеціальними пароізоляційними матеріалами, що захищають арболит від впливу вологи. Зовнішню ж обробку можна виконати будь-яку, здатну забезпечити захист від води і зовнішніх погодних впливів.
 • Продування — також негативний властивість матеріалу, яке нівелюється чорновий штукатуркою.
 • Неестетичний зовнішній вигляд – арболит передбачає обов’язкову обробку всередині / зовні (на відміну, наприклад, від дерева, цегли), так як матеріал негарний і вимагає декоративного оздоблення.

Також варто врахувати певні особливості в технології будівництва, обумовлені властивостями арболита: можливість використовувати спеціальний клей замість цементу (що виключає появу містків холоду і забезпечує підвищене теплозбереження), можливість наносити штукатурку на матеріал без сітки, відсутність необхідності облаштування в будинку примусової вентиляції.

Технологія будівництва приватних будинків з арболіта

Будівництво з арболита може здійснюватися з використанням декількох технологій. Будують з готових великих блоків, а також застосовують технологію монолітної заливки стін. Зведення будинку з блоків передбачає покупку зробленого в умовах заводу матеріалу, складання з нього стін і перекриттів безпосередньо на об’єкті.

Монолітна заливка конструкцій передбачає роботу прямо на будівельному майданчику. Завдяки такому методу можна реалізувати будь-які задумки в плані конфігурацій і форм конструкцій. У стін відсутні шви, тому підвищується показник енергоефективності і досягається максимальна герметичність.

Що стосується самої технології будівництва з блоків, то тут все зрозуміло: спочатку заливають фундамент, потім роблять цоколь, прокладають Гідро/теплоізоляційні шари і кладуть стіни з готових блоків. Завдяки тому, що блоки виробляють з ідеальною геометрією, досить великого розміру при маленькій вазі, монтаж можна здійснювати своїми руками (без залучення техніки і додаткових співробітників).

Класти блоки найкраще на спеціальний клей, армувати через кілька рядів, правильно монтувати перемички і т.д. тут всі етапи ідентичні з процесом будівництва з пінобетону, газобетону та інших подібних матеріалів.
Методи реалізації монолітної технології будівництва:

 1. Безперервна заливка поверхово, з монтажем опалубки незнімного типу на підлогу/фундамент і подачею суміші з локального бетонного-розчинного вузла або автоміксера.
 2. Заливка поясами, в процесі монтажу опалубки конкретної ширини по периметру будівлі і поступового пересування її в напрямку знизу вгору.
 3. Заливка сегментами-в один прохід заливають певну ділянку стіни потрібної протяжності/висоти.

Вибір технології здійснюється при проектуванні майбутньої будівлі, до початку планування і виконання будь-яких робіт.

Проекты домов из арболита, домокомплекты до 150 кв м

Переваги будівництва під ключ

Коли планується будівництво будинку з арболита по створеному індивідуально або обраному серед типових проекту, варіантів реалізації задумки може бути кілька. Найскладніший і дешевий – побудувати будинок самостійно, особливо якщо мова йде про будівлю величиною до 100 кв.м, без будь-яких складних конструкцій. А ось великі будинки з гаражем, терасою, іншими елементами простіше замовити у компанії.

Будівництво будинку під ключ – це можливість віддати під реалізацію фахівцями абсолютно всього списку робіт. Досить вибрати проект, надати ділянку, передати підрядникам всю документацію і дочекатися моменту здачі готового до переїзду будинку. В обсяг робіт входять планування, всі етапи будівництва, Декоративне оздоблення, прокладка комунікацій і т. д.

Крім безпосередньо створення придатного для життя будинку багато компаній також пропонують послугу з облаштування присадибної ділянки: в такому випадку після певного часу замовник отримує готове житло разом з красивою, облагородженою територією навколо.

Проекты домов из арболита, домокомплекты до 150 кв м
Ключові переваги будівництва будинку під ключ:

 • Істотна економія часу і сил, так як всі питання вирішують спеціально навчені люди.
 • Висока якість реалізації всіх завдань-кожен вид робіт виконує фахівець, Компетентний і має чималий досвід в даній області.
 • Можливість здійснення контролю фінансових витрат, перевірки якості та контролю всіх етапів будівництва.
 • Отримання в результаті готового будинку, придатного для проживання і надає можливість відразу в’їхати по завершенні всіх етапів.
 • Всі роботи чітко сплановані, завершуються у встановлені терміни, ризик форс-мажорів мінімальний.

Після укладення договору будівництво починається і основне завдання замовника-здійснювати контроль за ходом робіт час від часу, стежачи за дотриманням термінів і якістю.

Етапи будівництва

Плануючи звести будинок з арболита за обраним проектом, необхідно ретельно вивчити всі етапи процесу будівництва. Незалежно від того, планується все виконувати своїми руками або із залученням фахівців, з загальними відомостями про основні завдання важливо ознайомитися.

Якщо обраний типовий проект, то його потрібно адаптувати під арболит. Для зведення будинку з даного матеріалу підходить практично будь-який проект, просто допрацьовують певні нюанси.

Які етапи робіт потрібно опрацювати при адаптації проекту:

 • Геодезичні дослідження-перевіряють глибину пролягання грунтових вод, вибирають оптимальний тип фундаменту і визначають інші важливі моменти.
 • Перекриття-древобетон досить міцний, щоб витримувати як збірно-монолітні залізобетонні, так і дерев’яні перекриття.
 • Гідроізоляція-обов’язково повинна бути виконана, з відповідних для арболита матеріалів.
 • Утеплення — матеріал стійкий до морозу, тому на даному етапі робіт можна заощадити (не виконувати зовсім або по мінімуму).
 • Оздоблення-здійснюється з використанням матеріалів, які підходять для арболита і надійно захищають його від негативних впливів.

Проекты домов из арболита, домокомплекты до 150 кв м
Головні етапи зведення будинку з арболита:

 • Геодезична розвідка, вибір або створення проекту.
 • Вибір фундаменту-найчастіше це стрічковий або монолітний варіант. Арболит легкий, занадто потужного підстави для нього не потрібно. Стрічковий мелкозаглубленний стане ідеальним вибором і знизить витрати на будівництво. Якщо ж грунтові води пролягають високо, краще зробити стовпчастий фундамент або облаштувати цоколь.
 • Цоколь-облаштовують над фундаментом з огляду на те, що арболит гігроскопічний (вбирає воду), висота цоколя становить 50 сантиметрів, його добре гідроізолюють.
 • Кладка стін-з арболита, з каркасом або без. Зовнішні стіни роблять товщиною від 30 сантиметрів, внутрішні можуть бути вже. Для кладки використовують спеціальний клей або цементний розчин (але в такому випадку можуть з’явитися містки холоду). Блоки в процесі кладки змочують водою або обробляють влагоудерживающей просоченням, щоб волога з розчину не вбиралася в матеріал. Якщо арболит застосовується в якості утеплювача, то його кладуть між стінами з цегли.
 • Кроквяна система — може бути будь-якої конфігурації. Але краю покрівлі повинні бути винесені на 30-50 сантиметрів від стіни.
 • Дах-арболітовая коробка здатна витримати будь-який тип покрівлі, тому дах можна зробити з шиферу, керамічної черепиці, але кращим вибором вважається бітумна черепиця. Важливо звіси робити широкими, щоб до арболита не міг дістатися косий дощ.
 • Утеплення-утеплювати стіни з деревобетону не потрібно, але бажано провести теплоаудит будинку для пошуку місць, де може губитися тепло. Найчастіше тепло втрачають: в підлозі через близькість до грунту (утеплюють керамзитом або мінеральною ватою), через стелю/дах (при наявності нежитлового горищного приміщення потрібно утеплювати стелю, в іншому випадку-теплоізолювати покрівлю), вікна (всі щілини заповнюють монтажною піною, ущільнювачами або силіконовими герметиками).
 • Захист стін від вогкості – важливий момент, який обов’язково враховується при виконанні зовнішньої/внутрішньої обробки.
 • Оздоблювальні роботи — можна здійснювати відразу по завершенні будівництва, адже усадку арболит демонструє на рівні 0.4%.

Проекты домов из арболита, домокомплекты до 150 кв м

Зовнішня обробка зазвичай передбачає оштукатурювання. Витрата штукатурки в роботі з арболітом може бути в півтора-два рази більше в порівнянні з обробкою бетонної стіни. Шар вийде рівним і міцним навіть без застосування армуючої сітки.

Відповідні види штукатурки для обробки будинку з арболита:

 • Вапняна-вимагає додаткової обробки (грунтовки, шпаклівки).
 • Цементна-для стандартного блоку досить шару товщиною 2 сантиметри.
 • Декоративна-підходять склади на основі акрилу, вапна, латексу.

Обшивка виконується найчастіше з монтажем вентиляційного зазору у вигляді дерев’яної обрешітки.

Яка зовнішня обробка підходить для арболита:

 • Вагонка, блок-хаус, імітація бруса – Оформлене такими матеріалами житло зовні нагадує дерев’яний будинок.
 • Облицювальна цегла-будинок нічим не буде відрізнятися від цегляного.
 • Вініловий сайдинг-число варіантів представлена величезна, матеріал практичний, негорючий, добре кріпиться безпосередньо на стіну.

Внутрішню обробку найчастіше виконують в форматі штукатурення або облицювання листами гіпсокартону на каркас. Потім стіни можна обклеїти картоном або пофарбувати.

Можна обробити вагонкою, яка монтується на обрешітку, яка виступає вентиляційним зазором і дозволяє ефективно приховати всі комунікації.

Проекты домов из арболита, домокомплекты до 150 кв м

Ціни будинків з арболіта

Домокомплекти з арболита можуть обійтися в різні за величиною Суми – все залежить від величини будинку, особливостей проекту, застосовуваних технологій і матеріалів. У Москві і регіонах ціни відрізняються не дуже помітно. Вище ціна при будівництві під ключ, значно менше – якщо робити все своїми руками.

Всі проекти і будинки унікальні, тому навіть просто визначити приблизний діапазон цін важко, але можна спробувати. Так, в середньому ціна одноповерхового будинку з арболита, створеного під ключ, площею близько 80 квадратних метрів, стартує від 1.5 мільйонів рублів. Двоповерховий будинок з тією ж площею за проектом обійдеться в 2.2 мільйона. Якщо площа двоповерхового будинку буде 170 квадратів, то ціна будинку стартує від 7 мільйонів рублів.

Деякі компанії визначають ціни, виходячи з варіантів проекту і етапів, що входять в список робіт. Можна спробувати порахувати за таким алгоритмом, у скільки обійдеться будинок.
Вартість будинків з арболита в залежності від варіанту:

 • Економ-в список робіт входять геодезичні дослідження, фундамент, стіни, дах, ціна починається від 11500 рублів за квадратний метр.
 • Стандарт-до перерахованих вище робіт додаються монтаж дверей/вікон, Утеплення перекриттів, вартість від 12500 рублів за м2.
 • Оптимум-додатково проводяться зовнішня (фасадна) обробка, утеплення даху і горища, вартість від 14500 руб./м2.
 • Преміум-включає весь набір будівельних, оздоблювальних робіт, монтаж комунікацій, інші заходи. Ціна стартує від 17000 рублів за метр квадратний.

Проекты домов из арболита, домокомплекты до 150 кв м

Красиві проекти арболітових будинків

Проект будинку з арболита можна замовити індивідуально або вибрати серед типових, допрацювавши з урахуванням особливостей матеріалу і особистих переваг. Перший варіант дорожчий, але зате дає можливість максимально наблизити проект до задуму, реалізувавши буквально будь-яку ідею.

Проекты домов из арболита, домокомплекты до 150 кв м
Проекты домов из арболита, домокомплекты до 150 кв м
Проекты домов из арболита, домокомплекты до 150 кв м

З іншого ж боку, використання типового проекту з доопрацюваннями також актуально з огляду на те, що вимоги до житла зазвичай припускають стандартний набір кімнат, планування створюється з урахуванням технічних стандартів і комфорту, тому винаходити велосипед не завжди виправдано. Особливо якщо мова йде про невеликі будинки, де фантазії розгулятися ніде.

Укладення

Проекти будинків з арболита-прекрасна можливість створити гарний, естетичний, надійний, міцний і довговічний будинок. Вартість проекту та будівництва буде досить помірною. Дешевше будинок обійдеться, якщо будувати його своїми руками за типовим проектом, дорожче – якщо замовляти індивідуальний проект і будівництво під ключ.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *