Чт. Апр 25th, 2024

Газобетон володіє високими теплоізоляційними і звукоізоляційними показниками, має невелику вагу, що спрощує транспортування і роботу з матеріалом. Також будматеріал вважається екологічно чистим, з ним просто працювати і монтувати. До недоліків газобетону відносять гігроскопічність і низьку міцність. Контакт з водою протягом тривалого часу може призвести до промокання матеріалу. Це здатне привести до зниження щільності і теплоізоляційних властивостей будівельного матеріалу.

Використання блоків з газобетону дозволяє в значній мірі збільшити темпи будівельних робіт і одночасно заощадити кошти, які могли б бути витрачені на додаткове утеплення стін. Вироби з цього будівельного матеріалу широко використовуються для зведення малоповерхових і висотних будинків, так як володіють високими технічними показниками, які можна підвищити за рахунок армування газобетонних кладок. Будівельники застосовують арматуру як при зведенні і зміцненні стін, так і для вирівнювання газобетонної кладки.

Для чого необхідно армування?

З огляду на те, наскільки крихкий газобетонний матеріал, фахівці вдаються до армування блоків згідно з державними стандартами. Армування газобетону є обов’язковим етапом будівельних робіт. Рекомендується зміцнювати кладку з блоків в декількох місцях, все залежить від проекту і рівня сейсмічної активності в регіоні.

Армирование газобетонной кладки: стены, оконные и дверные перемычки

Армування кладки зменшує виникнення тріщин і ймовірність швидкого руйнування будівлі.

Каркас з арматури потрібно прокласти рівномірно, щоб правильно розподілити навантаження на стіну. При кладці блоків необхідно зробити дві штроби, діаметр яких повинен дорівнювати діаметру прута. У них закладають арматуру. Таким чином будівельники зміцнюють металевою сіткою всі ряди з газобетонними блоками. Армування стін з газобетону допомагає уникнути появи тріщин. Необхідність в армуванні також виникає тоді, коли будівельники хочуть зробити стіни більш рівними.

Що потрібно армувати?

 1. Перший ряд. Для армувань блоків знадобиться штроборез (інструмент по газобетонних поверхнях). Він продається в спеціалізованих магазинах. Необхідно виконати дві штроби в кладці. Поки газоблоки не затвердіють, кладка буде легко оброблятися за допомогою штробореза. Після завершення роботи слід очистити пази від сміття і пилу. Потім поглиблення слід залити водою (матеріал повинен увібрати вологу) і додати розчин клею (приблизно наполовину) в газобетонні блоки. Для цього можна застосовувати звичайний цементно-пісочний розчин – таким чином можна заощадити розчин клею.
 2. Довгі стіни. Проект бетонної будови повинен передбачати фактори, які можуть надати на нього негативний вплив. Перш за все, необхідно зміцнити довгу стіну, адже вона буде піддаватися основним навантаженням ззовні. Будівлю можна зміцнити за рахунок армопоясу. Він допоможе розподілити тиск плит і газоблоків на газобетонні стіни, зберегти правильні форми конструкції, зробити будову більш стійким.
 3. Кожен четвертий ряд кладки. Фахівці рекомендують армувати споруду таким чином, якщо протяжність стіни перевищує 6 метрів. На думку противників цього методу, армування здатне вплинути на стан швів, але цього можна уникнути завдяки правильному монтажу, а також використання спеціальних прутів.
 4. Армирование газобетонной кладки: стены, оконные и дверные перемычкиВіконні та дверні прорізи. Під час проведення будівельних робіт важливо армувати елементи, на які виявляється найбільше навантаження. Необхідно, щоб арматурна сітка виходила за межі віконного або дверного отвору приблизно на метр або півтора. Якщо кладка по товщині перевищує 250 міліметрів, слід закласти два металевих прута. При правильному армуванні будова буде міцним і довговічним.
 5. Опорні елементи для покрівлі. Будівництво нового будинку з газоблоків передбачає проведення ряду робіт, які допоможуть попередити руйнування стін і поява тріщин. Будівельники радять армувати верхню кладку, яка є опорою даху будинку.

Інструменти та матеріали

 • щітка;
 • бетонний розчин;
 • газоблоки;
 • кисть;
 • штроборез;
 • арматурна стрічка;
 • молоток;
 • пінополістирольна плитка;
 • болгарка;
 • клеячи;
 • шнурівка;
 • деревина;
 • вимірювальна рулетка;
 • будівельний рівень.

Технологія

Армирование газобетонной кладки: стены, оконные и дверные перемычкиВ ряду блоків робляться поглиблення-штроби (канавки) штроборезом.

При армуванні газобетонних стін на поверхні газоблоку прорізаються дві штроби. При цьому відстань повинна становити мінімум 60 міліметрів від країв. Штроби виконуються за допомогою штробореза. Перед тим як помістити металеві прути в порожнині, з них необхідно видалити сміття. Найкраще з цим завданням справляється спеціальний фен. Але можна використовувати і звичайну щітку.

Потім штроби можна заповнити будівельним клеєм, закласти армуючий каркас (профіль – не більше 8 міліметрів). Розчин будівельного клею захистить металеві прути від появи іржі, забезпечить надійне склеювання з газоблоками. Якщо шви на стінах тонкі, можна застосовувати спеціальні каркаси з металу. Для роботи з ними не знадобиться руйнувати газоблоки, оскільки їх можна укласти на клей. Поверхня також слід обробити розчином клею.

Армування віконних і дверних перемичок

Будівельники використовують для цього блок у формі «U», які є в переліку товарів всіх виробників газоблоків. Крім того, необхідно пам’ятати, що газоблоки, які будуть служити опорою для перемички, теж варто армувати як мінімум на 900 міліметрів з обох сторін від дверного або віконного отвору.

Попередньо слід виготовити конструкцію з деревини в отворі, – на неї повинні спиратися газоблоки U. Блоки повинні бути встановлені так, щоб потовщена сторона перебувала зовні. Паз краще утеплити тридцятиміліметрової пінополістирольної плиткою, закрити зовнішню частину газоблоків, потім укласти армований каркас, після чого залити цементним розчином перемичку. Після застигання бетонної суміші можна демонтувати конструкцію. Важливо пам’ятати про утеплення перемичок. Утеплювач не дасть газобетону промерзнути в холодну пору року.

Особливості армування косих стін

Армирование газобетонной кладки: стены, оконные и дверные перемычки

Армування косих стін під ламані дахи.

Якщо будівельники припускають армувати легку дах, то в більшості випадків досить зробити рядну обробку, використовуючи дві арматурні стрічки, і скоротити відстань між кроквами, щоб краще розподілити навантаження. При роботах з дахом з важкої черепиці (наприклад, керамічної) знадобиться ряд U-образних газоблоків, які потрібно укласти на заздалегідь підпиляні і армовані блоки. Заповнювати паз краще густішою бетонною сумішшю, ніж розчин для заливки горизонтально розташованих ділянок стіни.

Рекомендація

Необхідно армувати довгі стіни, оскільки вони володіють великою парусністю і піддаються більшому впливу поривів вітру, що може привести до розтріскування кладки. Крім того, крім віконних і дверних прорізів варто зміцнювати металевими прутами газоблоки, які знаходяться в першому ряду, оскільки вони піддаються тиску всієї стіни будівлі. Для цього застосовують прути а-III, радіус їх перетину повинен становити мінімум 8 міліметрів.

Висновок

Щоб стіни з газоблоків прослужили вам якомога довше, важливо правильно підбирати щільність бетону і точно розраховувати армування будматеріалу. Це допоможе знизити крихкість газобетону. Армування газоблоків-складний процес, але про це необхідно завчасно подбати, щоб попередити появу тріщин і руйнування будівлі. Разом з тим слід враховувати, що процес армування кладок з газобетону не сприяє збільшенню несучої здатності стін. За рахунок армування можна лише протидіяти появі тріщин.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *