Чт. Апр 25th, 2024

Починаючи обробку бетонних підстав, поверхню очищають, готують і тільки після цього обробляють. Грунтовка для бетону має значення для збереження матеріалу, особливо при механічних або хімічних впливах. Вона збільшує довговічність і покращує властивості поверхонь.

Властивості грунтуючих складів

Бетон вважається міцним матеріалом, проте під впливом негативних факторів навколишнього середовища поступово відбувається його руйнування. Деякі властивості можна виправити, скориставшись ґрунтовкою:

 • покриття стає однорідним, легше наносяться інші матеріали, призначені для обробки (шпаклівка, лінолеум, лаки і фарби, шпалери) ;
 • поліпшується зчеплення між оздоблювальними матеріалами і бетонною поверхнею;
 • бетонний шар стає міцнішим;
 • поверхня менше схильна до негативного впливу зовнішнього середовища (висока вологість, дія хімічних засобів);
 • у складі багатьох сумішей є антисептики, які запобігають ураженню цвіллю, грибком;
 • знижується витрата матеріалів (шпаклівка, клей, фарба, лак, емалі та ін.);
 • грунтовка по бетону попереджає вбирання води, разом з тим захищає матеріал від пересихання.

Грунтовка для бетона: для наружных и внутренних работ

Поразку бетонних стін грибком допоможе видалити грунтовка.

Класифікація грунтуючих складів по основному компоненту

На ринку будматеріалів представлені засоби, основою яких стали акрил, поліуретан, епоксид, полівінілацетат, природні інгредієнти.

Полістирольні (поліуретанові) грунтовки

Дані склади відрізняються сильною токсичністю, з цієї причини їх для внутрішніх поверхонь під фарбування в житлових приміщеннях використовують рідко. У них містяться розчинники, тому розчини годяться лише для зовнішніх робіт (промислових будівель, фасадів).

Грунтовка для бетона: для наружных и внутренних работ

Засоби на основі поліуретану мають здатність заповнення пір і дрібних тріщин, знепилюють бетонні поверхні і підвищують термін експлуатації. Підходять для просочення підлог в будівлях промислового типу.

Акрилові грунтовки

Такі праймери набули більшого поширення, в їх основі акриловий компонент. Відрізняються відсутністю сильного запаху, добре поєднуються з будь-якими матеріалами для обробки, легко вбираються. Приступати до оздоблювальних робіт дозволяється через 3-4 години після нанесення покриття.

Грунтовка для бетона: для наружных и внутренних работ

Склади підходять для різних видів приміщень, тому що не є токсичними. Через здатність швидко сохнути мало підходять для зовнішніх робіт. Їх не слід застосовувати в кімнатах з підвищеною вологістю.

Не можна застосовувати для поверхонь, на які будуть надалі наносити поліуретанові барвники (ці матеріали вважаються несумісними, фарби будуть відшаровуватися).

Грунтовки на водній основі

Дані розчини не становлять небезпеки для здоров’я людей, їх використовують в будь-яких кімнатах (включаючи слабопроветріваемие). Допускається нанесення на поверхні, які ще не встигли висохнути. Не потрібно використання засобів індивідуального захисту при роботі з подібними складами. Вартість таких грунтовок нижче інших.

Грунтовка для бетона: для наружных и внутренних работ

Органічні грунтовки

Відрізняються здатністю глибоко проникати в поверхневий бетонний шар, часто їх використовують для просочення і знепилювання конструкцій низької марки. Допускається нанесення при мінусових температурах повітря. Термін служби у них нетривалий, оскільки випаровуються швидко.

Грунтовка для бетона: для наружных и внутренних работ

ПВА та епоксидні грунтовки

Для оперативної обробки підходять полівінілацетатні склади (для їх висихання досить півгодини). Щоб поліпшити адгезію, потрібна обробка клеєм ПВА.

Грунтовка для бетона: для наружных и внутренних работ

Для виробництва епоксидних грунтів береться смола. У більшості випадків кошти використовують в процесі роботи з наливними підлогами. З їх допомогою збільшують міцність покриття.

Для внутрішніх робіт в житлових приміщеннях допускається використання за умови, що там немає домашніх тварин і рослин, тому що розчинник має їдкий запах.

Класифікація грунтовок за якістю підстави

При класифікації за характеристиками основи враховують пористість і рівень пухкості.

Існують наступні групи складів:

 • глибокого проникнення;
 • адгезивний;
 • просочувальний.

Грунтовки глибокого проникнення

Даний вид призначений для бетонних поверхонь, що мають високу пористість (особливо коли багато глибоких пір). Розчини проникають на 5-7 мм вглиб, мають хороші адгезивні можливості (коли пори глибокі, це особливо важливо, тому що закупорюються порожнечі з утворенням міцної плівки).

Грунтовка для бетона: для наружных и внутренних работ

Для досягнення гарної адгезії в складах є:

 • Латексні частинки;
 • акрил;
 • кварцовий пісок;
 • антисептичні речовини;
 • полімерні добавки;
 • пластифікатор.

Такі суміші добре підходять в якості основи для штукатурки:

 • вапняно-цементної;
 • гіпсовий;
 • вапняно-гіпсової.

Дані просочення рекомендуються для стін, а також стяжок в процесі виконання робіт по відновленню. До появи подібного типу праймерів їх не ремонтували. Наносити ґрунтовку слід декількома шарами, тому що при збільшенні товщини просочення підвищується міцність конструкції.

Адгезивні грунтовки

Дані кошти створюють невидиму плівку, надаючи їй шорсткість (тому що в складі є включення кварцового піску). Це дозволяє збільшувати зчіплюють якості.

Грунтовка для бетона: для наружных и внутренних работ

Такі засоби добре підходять для обробки покриттів з наступних сумішей:

 • полімерний;
 • гіпсовий;
 • цементно-піщаних.

Вони придатні для обробки стін з використанням:

 • гіпсоволокнистих і гіпсокартонних плит;
 • керамічна плитка;
 • дерево.

Щоб обробляти поверхні, які вже покривали фарбою або шпаклівкою, слід скористатися адгезивними складами.

Кращі марки грунтовок

Вибираючи засоби для просочення бетонних поверхонь, необхідно купувати ті, які відрізняються гарною якістю і тривалим терміном експлуатації:

 1. Ceresit CT 17-проникає глибоко в бетонний шар, володіє хорошими адгезивними якостями. Призначений для нанесення під штукатурку, шпалери, панелі, керамограніт, плитку. Під час роботи потрібно користуватися гумовими рукавичками, тому що негативно впливає на шкіру рук.
 2. Оптиміст. Відрізняється простотою використання, швидко сохне, утворює глянцеві поверхні.
 3. Лакра. Попереджає утворення на бетоні грибка і цвілі. Рекомендується застосовувати для лоджій, лазень, санвузлів, тому що в його складі є антибактеріальні добавки.
 4. Золотошукач. Недорогий засіб, що проникає глибоко. Може застосовуватися з метою додаткового зміцнення бетонних підлог.
 5. Knauf Tiefengrund. Володіє універсальною дією, добре проникає вглиб бетону, тому підходить для вологостійких поверхонь.
 6. Vetonit. Продукція має хороше співвідношення ціни і якості.
 7. Knauf Бетоноконтакт. Просочення на основі полімерів рекомендується застосовувати для поверхонь зі слабкою всмоктуючою здатністю.

Купуючи ґрунтовку, необхідно уважно ознайомитися з інструкцією (в ній вказані сфери застосування і технічні характеристики поверхонь, що підлягають обробці).

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *