Чт. Апр 25th, 2024

У деяких випадках з’являється необхідність в укладанні нового бетону на Старе бетонну основу. Причиною можуть служити різні руйнування на бетоні або потреба в старому зміцненні покриття. Укладання бетону на Старий бетон повинна здійснюватися після ретельного очищення поверхні і арматури від прилиплих шматків попереднього розчину і іржі. Щоб видалити застиглі частинки, використовують піскоструминні апарати, дротяні щітки зі сталі або шліфувальні машини. Заливати новий бетон потрібно маркою не нижче колишнього будівельного матеріалу.

Кладка бетону на Старий бетон

Заливка нового шару бетону потрібно при руйнуванні старого покриття. Руйнування можливі з наступних причин:

 • вплив на бетонне покриття води;
 • недостатнє ущільнення суміші, яке призводить до утворення тріщин;
 • недотримання правильного догляду за сумішшю в процесі застигання;
 • залитий розчин не був накритий матеріалом, який перешкоджає випаровуванню вологи;
 • не виконали деформаційні шви при укладанні суміші;
 • вплив на залиту поверхню навантаження перевищує несучу здатність матеріалу;
 • неправильне приготування бетонного розчину.

Щоб якісно покласти новий бетон на стару поверхню, слід дотримуватися технологічної послідовності в процесі укладання розчину:

 • підготувати потрібні матеріали та інструменти;
 • видаліть верхній шар бетонного покриття;
 • очистити поверхню від пилу і бруду;
 • нанести грунтуючу просочення;
 • провести стяжку підлоги;
 • покласти армуючу сітку, яка забезпечить зміцнення всієї конструкції;
 • проводиться заливка бетону і ущільнення.

Для досягнення високої якості бетону, заливка повинна здійснюватися безперервно.

Підготовка інструментів і матеріалів

Перед укладанням новим бетоном старого бетонного підстави слід підготувати такі матеріали та інструменти:

 • будівельний рівень;
 • водяний шланг;
 • шуруповерт;
 • маячки;
 • правило;
 • саморізи;
 • цвях;
 • кельма;
 • цемент;
 • вода;
 • пісок;
 • гідроізоляційний матеріал;
 • жорства;
 • стальна сітка;
 • пластифікатор;
 • ґрунтовка.

Видалення верхньої частини бетону

Старое бетонное покрытие: этапы очистки и укладки бетона

Після чищення бетонної поверхні необхідно дати просохнути.

Стара поверхня стає непридатною і вимагає шліфування. Обробка шліфувальним інструментом дозволяє очистити стару основу від покривних матеріалів. Якщо шліфування не допомагає і на поверхні спостерігається велика кількість дефектів, необхідно зняти верхню частину розчину шляхом його розбивання.

Якщо ж деформаційно-усадочних швів, вибоїн і тріщин трохи, їх заповнюють епоксидною мастикою. Шліфування розчину включає в себе грубу шліфування, в якій присутня Обробка поверхні складами, що забезпечують зміцнення матеріалів. Далі виконують полірування, яка додасть гладкість поверхні.

Очищення від бруду і пилу

Перед тим як заливати Цементний розчин зі щебенем, варто очистити старий від бруду і пилу. Чистку проводять спеціальними дротяними щітками зі сталі. Якщо необхідна обробка від бруду і пилу великих площ, застосовують шліфувальні механізми. При роботі зі старим бетоном можуть спостерігатися раковини або інші деформації великих розмірів, тоді така поверхня піддається зрубу до рівня арматури. Арматуру очищають від іржі і прилиплих частинок, після чого здійснюється просочення старої поверхні з розчином цементним молочком. Коли просочення закінчили, починають заливати новий будівельний розчин, маркою вище попереднього.

Нанесення грунтовки

Старое бетонное покрытие: этапы очистки и укладки бетона

Процес нанесення грунтовки на підлогу.

Коли очисні роботи закінчені, приступають до просочення підстави глибокої ґрунтовкою. Грунтування стін необхідно для захисту стін від осипання і розтріскування, а також для підвищеної адгезії. Застосовують грунтовку в приміщенні з високою вологістю, щоб уникнути утворення цвілі і грибка. Щоб грунтовка дала правильний результат, важливо підібрати її відповідно до типу підстави. Приступати до подальших робіт можна тільки після повного висихання грунтуючого складу.

Стяжка підлоги

Стяжку підлоги проводять по очищеному і прогрунтованому підлозі. Починається зміцнення підстави з монтажу маячків, виставлених строго за рівнем. При цьому дотримується відстань, яка не повинна перевищувати довжини використовуваного правила більше ніж на двадцять сантиметрів. Якої довжини буде правило, залежить від кількості робітників, які будуть робити зміцнення підлоги. Встановлюють маячки на коржі з гіпсового клею і вирівнюють стяжку по всьому периметру.

Після застигання клею приступають до укладання розчину з цементу і піску. Заливають суміш між встановленими раніше маячками. Далі слід зняти зайвий розчин, для чого використовують правило, яке зигзагом простягають до краю стяжки. Стяжка підлоги не займає багато часу, що не сказати про висихання цементно-піщаного розчину. Суміш з бетону досягне своїх максимально міцнісних характеристик через місяць.

Армування

Старое бетонное покрытие: этапы очистки и укладки бетона

Армування стяжки підлоги сталевою сіткою.

Пол з бетону має високу міцність, але щоб це якість збереглося на довгі роки, його слід зміцнити і прокласти армуючий шар. Армування починається з підготовки робочої поверхні, видалення сміття і бруду. Далі на очищену поверхню наносять ґрунтовку і встановлюють металеві або дерев’яні маячки, на які кріпиться армована сітка. На армуючий шар укладають цементно-піщаний розчин і встановлюють сітку, дії чергуються необхідну кількість разів. Армування закінчено, приступають до укладання бетонного розчину.

Укладання бетону

Після установки маячків і армуючої сітки починають укладати розчин. Кладка суміші повинна здійснюватися безперервно і рівномірно. Після чого розчин вирівнюють і стягують правилом. Далі ущільнюють суміш вручну або вібраторами до тих пір, поки на поверхні перестануть утворитися бульбашки повітря.

Для укладання розчину вибирається бетон відповідної марки, яка вибирається в залежності від призначення споруди. Якщо використовувати готовий бетонний склад, то його привозять безпосередньо на будівельний майданчик з розчино-бетонного вузла або заводу, то слід подивитися паспорт, який є гарантійним талоном на замовлену марку. Якщо готувати розчин власноруч, то слід дотримуватися пропорцій компонентів, що входять до складу бетону. Щоб зробити суміш потрібної порції, слід ознайомитися з витратами матеріалів за будівельними нормами і правилами.

Старое бетонное покрытие: этапы очистки и укладки бетонаВажливо пам’ятати, що від якості приготованого розчину залежить міцність всієї конструкції, тому варто контролювати марку суміші. Для цього з приготованого розчину роблять пробні кубики, які відвозять в лабораторію для випробувань і перевірки міцності. Укладання нового розчину на старий повинна зробити монолітну поверхню високої якості, досягти цього можна, дотримуючись усіх норм і вимог по виготовленню бетону.

Після того як розчин покладений, його слід залишити висихати на добу, забезпечивши при цьому оптимальну температуру повітря і вологість. Щоб розчин не пересихав в жарку пору року і не розтріскувався, його періодично зрошують водою. Для захисту залитої поверхні від проникнення атмосферних опадів, її накривають захисним матеріалом. Розчину на основі цементу і піску для остаточного застигання потрібно місяць, тільки тоді він набере максимальну міцність і стане придатним до експлуатації під впливом великих навантажень.

Ущільнення

Для досягнення максимальної міцності будівельної суміші важливо видалити утворилися в процесі кладки бульбашки повітря. Ущільнення здійснюється вручну або глибинними вібраторами, за допомогою яких здійснюється витіснення повітря. Використовуючи вібратор, ущільнення здійснюється по всій площі покладеної суміші. При роботі вібратором по покладеному новому шару, апарат занурюють таким чином, щоб він не дістав до попереднього шару. Ущільнення закінчують. Коли на будівельній суміші з’являється цементне молочко.

Прискорення процесу твердіння

Для прискорення твердіння будівельної суміші, проводять відсмоктування зайвої води і повітря зі складу робочої рідини. Процедура ця називається вакуумування. Воно збільшує швидкість схоплювання будівельної суміші в два рази і підвищує на двадцять, а то і більше відсотків, його міцність.

Вакуумування прискорює наростання міцності, збільшує зчеплення бетону з арматурою, сприяє підвищенню морозостійкості і збільшує адгезію нового бетону зі старим.

Укладення

Для якісного укладання нового розчину на стару поверхню важливо забезпечити рівну і міцну основу, підготувати бетон потрібної марки і провести укладання будівельної суміші, дотримуючись технологічну послідовність. Тоді нова основа з бетону прослужить не один десяток років і забезпечить спорудження високою міцністю і надійністю.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *