Вс. Июл 14th, 2024

Зведенню приватного будинку передує ретельна підготовка. Особлива увага при цьому приділяється вибору ділянки під забудову і його дослідженню. Якщо має бути будівництво будинку на схилі або на території зі складним рельєфом, то при професійному проектуванні недоліки ділянки можна перетворити в його гідності.
Для цього буде потрібно ретельне дослідження рельєфу поверхні, складу і особливостей грунту. Необхідно переконатися, що пагорб утворився природним шляхом, а не в результаті діяльності людини. Правильна оцінка параметрів ділянки і застосування сучасних технологій дозволяють створювати нестандартні по архітектурі і плануванню рішення.

Основні переваги житлових споруд на рельєфній місцевості

Зведення споруди на рельєфному ландшафті вимагає розробки індивідуального проекту з нестандартною архітектурою і організацією внутрішнього простору.
Перевагами розміщення будинку на горбистій місцевості є:

 • Можливість реалізації незвичайних проектів. Споруда зі змінною поверховістю, розміщена по діагоналі височини, підходить для зведення на майданчиках з будь-яким ухилом. При цьому дах над усіма приміщеннями знаходиться на одному рівні. Якщо нахил невеликий або середній, то найкраще використовувати каскадно-секційну конструкцію, яка складається з декількох блоків, зрушених по вертикалі. Оригінально виглядають терасні будівлі, у яких дах нижнього рівня є терасою для верхнього поверху. Такі будинки підходять для зведення на високих крутих пагорбах.
 • Нестандартні планувальні рішення. Якщо перепад висоти по ширині будинку становить 1,5-2,0 метра, то можна вибрати проект з цокольним поверхом, який дає додатковий простір під зону відпочинку або майстерню. При каскадному типі споруди на верхньому рівні розміщують технічні приміщення, а на нижньому – житлові кімнати з рекреаційною зоною і виходом до квітників, відкритих майданчиків для відпочинку. Для будівель на складному ландшафті підходить експлуатована плоска покрівля з пристроєм на ній зони відпочинку, невеликого квітника. З висоти таких будівель часто відкриваються красиві пейзажі.
 • Необмежені можливості для дизайну. Для будівництва та оздоблення використовують цеглу, натуральний або штучний камінь. Якщо проектом передбачена двосхилий дах, то максимальний ефект можна отримати шляхом використання черепиці.

Розташування садової зони в нижній частині пагорба має переваги в порівнянні з рівною площадкою. Тут можна втілити в життя незвичайний проект ландшафтного дизайну. Поєднання підпірних стін, оглядових майданчиків, сходів і альпінаріїв додасть неповторний колорит присадибної території.

Недоліки будинків, побудованих на схилах

Будівельні технології дозволяють побудувати будинок на ділянці зі складною рельєфністю. Головною умовою при цьому є детальне дослідження території і правильні інженерні розрахунки. Але, у житла на горбистій місцевості є і недоліки, про які варто знати:

 • для попередження зсувів грунту до початку будівництва необхідно провести зміцнення пагорба за допомогою підпірних стінок або терасування;
 • типові проекти не підходять для реалізації на складній ділянці, для цього розробляють персональний пакет документації з розрахунками, кресленнями та ескізами, що обходиться замовнику дорожче;
 • недостатність природного освітлення в окремих кімнатах і прохолодні умови в нічний час, якщо будова зведена не на вершині височини;
 • необхідність влаштування якісної гідроізоляції і дренажної системи для захисту від грунтової і атмосферної вологи.

Всі ці недоліки легко нівелюються за рахунок влаштування панорамних вікон, міцних підпірок і продуманих інженерних комунікацій.

Який фундамент потрібен при будівництві житлового будинку на складному рельєфі?

Правильне підставу будівлі забезпечує міцність і довговічність будівельної конструкції, тому до його вибору і зведення необхідно підійти з усією відповідальністю. Для будинків на горбистому рельєфі підходять наступні види фундаментів:

 • Горизонтальний. Це може бути пальове спорудження або бетонна стрічка. Для влаштування такої основи проводиться вирівнювання майданчика. При будівництві заглиблених будинків з гаражем застосовується тільки така конструкція фундаменту.
 • Ступінчастий. Являє собою окремий вид стрічкового фундаменту. Він компенсує тиск грунту і забезпечує міцність, стійкість будови. За рахунок невеликого обсягу земляних робіт скорочуються загальні витрати.
 • Гвинтовий. Спорудження на палях, які заглиблюються в грунт і ущільнюють його. Цей варіант підходить для одноповерхового будинку або легкої каркасної конструкції.

Строительство дома на сложном рельефе и склоне - преимущества и недостатки

На що потрібно звертати увагу при зведенні будинку на ділянці зі схилом?

Щоб заміський будинок вийшов добротним, надійним і комфортним, при проектуванні і будівництві обов’язково враховують наступні нюанси:

 • Напрямок ухилу, його верхню і нижню точку. Це знадобиться для зонування споруди і прокладки дренажних комунікацій.
 • Якщо ухил перевищує 15 градусів, обов’язково виконуються комплексні роботи по зміцненню височини.
 • Особливості рельєфу. Перепади висоти на поверхні можна вигідно використовувати при плануванні, влаштуванні терас, мінімізувавши при цьому обсяг земляних робіт.
 • Якщо площа території дозволяє, то зводити будинок слід на найвищому і сухому ділянці.
 • При розташуванні будинку в найнижчій точці можна потрапити в «кишеню холоду», який буде негативно впливати на мікроклімат в кімнатах.
 • Уникнути надмірної вогкості на ділянці і в приміщеннях дозволить пристрій системи водозниження, яка включає дренажі і канали.
 • Технічні та підсобні будівлі розміщуються на відстані 15 метрів вниз від житла.

Участь в проектуванні і будівництві професіоналів забезпечить високу якість, безпеку і комфортність заміського житла.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *