Чт. Апр 25th, 2024

Знижена стійкість на вигин газосилікатних блоків призводить до утворення тріщин на стінах при найменших зміщеннях підстави. Тому до вибору відповідного фундаменту для будинку з газобетону пред’являються особливі вимоги. Який тип потрібно для індивідуальних умов, дозволить визначити вивчення базових характеристик існуючих різновидів.

Який вибрати фундамент для газобетонного будинку

Вибираючи фундамент для будинку, необхідно керуватися:

 • здатністю забезпечення стабільних геометричних форм споруджуваного будинку;
 • конструкція повинна рівномірно розподіляти навантаження готового споруди на грунт;
 • можливістю протистояння деформації завдяки компенсації сил пученія;
 • зниженим боковим тиском, що чиниться грунтом на несучі стіни, підстава і цоколь будинку.

Визначальними факторами при виборі вважаються межа промерзання грунту в регіоні і рівень залягання водоносних шарів. Глибину промерзання не враховують при розрахунку глибини котловану під фундамент при відсутності на ділянці підземних джерел і грунтових вод. Для всіх видів грунтів, за винятком глинистої, допускається заливати бетон вище цієї риси.

Глибина закладення і типи фундаментів

Фундамент для дома из газобетона - типы, как выбрать

Розрахунок заглиблення котловану грунтується на дотриманні двох базових правил:

 • відстань від підошви фундаменту до поверхні грунту має в 1,5 рази перевищувати відстань до лінії промерзання;
 • нижня межа підстави не повинна розташовуватися ближче 2 м до рівня залягання підземних джерел, але не далі 0,4 м від точки промерзання.

При зведенні приватних будинків з газобетонних блоків облаштовують фундаменти декількох типів.

Плитний фундамент

Надійна основа характеризується здатністю рівномірно розподіляти навантаження між будівництвом з газобетону і грунтом.

Володіє наступними перевагами:

 • компенсує тиск, що викликається обдиманням грунту;
 • знижує ймовірність пошкодження бетонної плити під дією ваги споруди;
 • наявність дренажної системи продовжує термін експлуатації будівлі.

Для виготовлення плитного фундаменту застосовуються залізобетонні плити. Стики і перекриття на завершальній стадії виробництва заливаються бетонним розчином.

Фундамент для дома из газобетона - типы, как выбрать

Плита під будинок з газобетону.

Облаштування котловану складається з наступних етапів:

 • формування піщано-щебеневої подушки;
 • утрамбовка підстилаючого шару;
 • укладання гідроізоляції;
 • заповнення бетонною сумішшю проміжку між вологозахисною прокладкою і піщано-щебеневим шаром.

Трудомісткість земляних заходів, доповнених необхідністю використання габаритної спецтехніки для укладання плит і риття котловану, компенсується високою швидкістю виконання робіт.

Монолітна основа

Основною рекомендацією при облаштуванні моноліту є забезпечення повним обсягом бетону, необхідного для заливки конструкцій фундаменту в один захід. Необхідну кількість замовляють на заводі або готують самостійно на місці проведення робіт. Підготовчі заходи дозволяють одночасно формувати кілька елементів приватного будинку, включаючи опалубку, сходинки ганку та інші деталі, передбачені проектом.

Фундамент для дома из газобетона - типы, как выбрать

При будівництві будівель розміром менше 6х10 м допускається відмовитися від армування. Шари розчину слід заливати по черзі-наступний після схоплювання попереднього. Їх рекомендована товщина не повинна перевищувати 15 см.для видалення повітря з бетонного прошарку застосовується штикування або вібротрамбовка.

Стрічкова основа

Перевагою такого типу фундаменту є невисокі витрати на придбання матеріалів і виконання робіт. Заливка бетонної стрічки проводиться після закінчення риття траншеї, розташованої під несучими стінами і по периметру споруди.

Стрічкові підстави компенсують руйнівну дію рухливих грунтів.

В основі класифікації на дві категорії лежить технологія закладки:

 • глибоко заглиблений розміщується нижче первинної лінії промерзання грунту при відсутності утеплення;
 • аналогічна конструкція з ідентичними методами проведення будівельних робіт, доповнювана утеплювачем, що протидіє пученію грунту в морозну погоду.

ГЗЛФ приваблює споживачів можливістю створення теплого підвалу. Така основа використовується при зведенні цокольного поверху.

Фундамент для дома из газобетона - типы, как выбрать

Стрічковий монолітний фундамент для будинку.

МЗЛФ-основа

Застосовується при будівництві будівель на стабільних непучинистих грунтах. Відсутність зрушень грунтового шару дозволяє розташовувати фундамент на відстані від 0,3 м від поверхні. На дрібно заглибленою стрічкової основі допускається зводити двоповерхові будинки з газобетонних блоків. Існує можливість спорудження триповерхового житла з мансардою.

Наявність подушки з суміші, що включає щебінь і пісок, є обов’язковою умовою, що вимагається для компенсації навантажень, викликаних обдиманням грунту. При облаштуванні враховується рівень залягання грунтових вод. Неглибоке розташування підземних джерел вимагає використання стовпчастого або пальового підстави.

Фундамент для дома из газобетона - типы, как выбрать

При розміщенні будинку з газоблоку на пучинистому ділянці доведеться обмежитися одноповерховою будівлею. Закладка мелкозаглубленного стрічкового фундаменту вимагає перед початком зведення стін почекати 6-8 місяців для накопичення запасу міцності і жорсткості. Протягом перших 5 днів буде потрібно постійне зволоження поверхні.

Цегляний фундамент

Зводиться на грунтах, аналогічних попередньому варіанту. До споруджуваних будівель пред’являються ідентичні вимоги. Максимальна кількість поверхів-2, на велике навантаження підстава не розраховане. Перевагою цегляного фундаменту є можливість створення складної геометричної форми без необхідності облаштування опалубки або застосування додаткового бетонування. Недоліком вважаються підвищені вимоги до захисту конструкції від вологи. Проблема вирішується формуванням гідроізоляційного шару.

Фундамент для дома из газобетона - типы, как выбрать

Фахівці вважають за краще зводити підставу з повнотілої цегли марки М-200. Матеріал повинен володіти морозостійкістю.

Стовпчаста споруда

Фундамент для дома из газобетона - типы, как выбрать

Стовпчастий фундамент.

Конструкція передбачається в місцях підвищених навантажень і по периметру будівлі. Економічна вигода стовпчастого підстави нівелюється обмеженнями використання. Такий фундамент споруджується на ділянках з великим ухилом і ймовірністю сезонного зміщення грунту або в зонах, що характеризуються рихлістю грунту. Використання такого типу основи унеможливлює будівництво підземного гаража або підвалу.

При облаштуванні потрібно приділити особливу увагу дренажній системі, цоколю і опалубці. Контроль спрямований на забезпечення вологозахисту підстави.

Існують два різновиди розглянутої конструкції:

 • монолітна основа на стовпах;
 • збірна столбчатая система.

Схема дренажу закладається на етапі заливки бетоном, запобігаючи вплив грунтових вод на спорудження.

Пальовий фундамент

Рекомендується застосовувати при близькому розташуванні до поверхні підземних джерел. Палі аналогічні стовпів по функціональності, відрізняючись габаритами і матеріалом виготовлення. У той час як останні виготовляються з пустотілого бетону, розглянуті вироби виконують з дерева, металу і залізобетону.

Фундамент для дома из газобетона - типы, как выбрать

Пальові конструкції ділять на два типи:

 1. Гвинтовий. Використовуються для фундаментів будівель, що зводяться на ділянках з ухилом або на нестабільних і рухливих грунтах. Виготовляються переважно зі сталі. Функції якоря, що перешкоджає зсуву підстави, покладаються на спеціальні лопаті, встановлені на нижньому торці палі. Спіральна форма сприяє надійному закріпленню в несучому шарі грунту.
 2. Буронабивні. Сферою застосування є фундаменти будівель, що споруджуються на глині, суглинках, піщаних, супіщаних і торф’яних грунтах. Конструкція витримує навантаження до 10 т.

Для з’єднання виробів використовується монолітна стіна, представлена бетонним ростверком. Процес спорудження складний, такі підстави рекомендуються для проблемних грунтів.

Земляні роботи

Небажано надовго залишати вириті траншеї відкритими, тому відразу по завершенні установки тимчасової дренажної системи необхідно приступати до земляних заходів.

Починати роботи рекомендується з розмітки території. У місцях, що відзначають кордону фундаменту, забивають кілочки. Родючий шар чорнозему слід видалити.

Риття траншеї виконується або ручним способом, або з використанням спецтехніки. При облаштуванні неглибокого стрічкового підстави застосовувати габаритне обладнання недоцільно, можна впоратися лопатою.

Фундамент для дома из газобетона - типы, как выбрать

Землерийними машинами робота виконується в два етапи:

 1. Чорнова виїмка грунту.
 2. Чистове формування траншеї.

Рекомендується заздалегідь підготувати місце для розміщення видаляється шару грунту.

Армуюча конструкція

Знижена стійкість бетону до опору на розрив вимагає обладнання спеціального каркаса для збільшення міцності. Для зміцнення фундаменту застосовується армування. Процес полягає в заливці бетоном конструкції з металевих прутів, з’єднаних дротом. Допускається використання сталевої сітки з комірчастою структурою.

Фундамент для дома из газобетона - типы, как выбрать

В окремих випадках в якості армуючого елемента застосовують протяжну арматуру. Виріб виготовляється із сталевих стрижнів, поліпропілену і скловолокна.

Процес заливки бетоном

Для забезпечення надійності підстави необхідно виконати захід в один захід. Бетон слід зволожувати в спеку, поливаючи водою. Для запобігання випаровування рекомендується накривати фундамент дерев’яною стружкою.

Фундамент для дома из газобетона - типы, как выбрать

Заливка фундаменту під двоповерховий будинок з газобетону.

При неможливості одноразової заливки допускається пошарове формування фундаменту з рівномірним розподілом розчину по ділянці. Заборонено заливати в’язким складом окремі стіни на різних етапах, щоб уникнути зниження міцності конструкції.

Горизонтальна гідроізоляція

Застосовується для захисту житлових приміщень від проникнення вологи. Використання гідроізоляційного матеріалу вимагає попередньої обробки бітумною мастикою.

Ширина вологозахисного шару повинна перевищувати ширину фундаменту. Формування парасольки з гідроізоляції запобігає появі вогкості в будинку.

Цоколь

Фундамент для дома из газобетона - типы, как выбрать

Для спорудження цоколя використовуються бетонні блоки. Допускається замінювати їх вологостійким цеглою лицьовим. Цоколь вимагає обробки мастикою на бітумній основі. Для надійності рекомендується повторити процедуру кілька разів, наносячи рідкий засіб шарами.

Розрахунок МЗЛФ по Сажину

Проводиться на підготовчому етапі, перед початком будівництва. Дозволяє визначити розміри фундаментної траншеї-її довжину, ширину і глибину залягання.

У розрахунках враховуються:

 • тип поверхневого грунтового шару;
 • фізичні характеристики;
 • ступінь пучинистости грунту в залежності від рельєфу і погодних умов регіону;
 • рівень залягання водоносного шару на ділянці;
 • наявність опалення в будівлі.

Для будинків з газобетону з несучими внутрішніми і зовнішніми стінами, що споруджуються на рухливих грунтах, навантаження на фундамент розраховуються з урахуванням наступних параметрів:

 • довжина перекриттів;
 • кількість і висоти поверхів;
 • матеріал і розмір цоколя;
 • висота карниза.

Для блоків з пористого бетону вибирають залізобетонні або дерев’яні плити перекриття. При виконанні розрахунків беруть до уваги, з чого виготовлені покриття.

Калькулятор ваги будинку

Дозволяє визначити величину тиску на підставу з боку будівлі і правильно вибрати тип фундаменту.

Розрахунки виконуються в два етапи. На першому розраховується загальна довжина стін, для цього потрібно креслення плану майбутньої споруди.

На другому етапі виконується оцінка всіх навантажень на основу споруди.

При розрахунках враховується ряд факторів:

 • матеріали конструктивних елементів будівлі з керамзитобетонних блоків;
 • особливості покрівлі;
 • регіональні погодні умови;
 • схема і розміри горищного приміщення;
 • висота цоколя.

Тиск на фундамент складається з маси зовнішніх стін і внутрішніх перегородок. Має значення наявність стяжки і різновид обробки.

Оптимальним варіантом є рівномірний розподіл навантажень на всі фрагменти будови з пінобетону. При розрахунках рекомендується передбачити резерв.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *