Вс. Июл 14th, 2024

Сьогодні все більшої популярності набирає покриття даху м’якою покрівлею, яка має багато різних назв – бітумна черепиця, гонт, шинглас. Цей матеріал являє собою невеликі листи, які випускаються в різній формі і кольорі.
Використовується покрівельна плитка при влаштуванні нової або реконструкції старої покрівлі за умови, що вона має кут нахилу в 12 градусів. Застосовується така обробка покрівлі для будівель будь – якого призначення-житлових будинків і котеджів, комерційних будівель. Особливо підходить цей матеріал для дахів зі складною конфігурацією.

Характеристика м’якої черепиці

Крім високої естетичної привабливості покрівельна плитка має багато інших переважних характеристик, в числі яких:

  • тривалий термін служби-до 60-ти років;
  • стійкість до впливу сонячних променів, опадів, перепаду температури;
  • мала вага — 1 кв. метр черепиці важить від 8 до 10 кг, що значно полегшує процес навантаження, розвантаження і укладання, при цьому не потрібно пристрій потужного підстави;
  • високі показники звуко — і гідроізоляції при правильному влаштуванні нижніх шарів;
  • декоративні властивості — за рахунок широкої колірної гами можна реалізувати різні дизайнерські ідеї, домогтися 3D ефекту;
  • більш висока в порівнянні з рулонним матеріалом стійкість до вітрових навантажень;
  • проста технологія монтажу при наявності мінімальної будівельної практики та інструментів.

Види покриття

М’яка черепиця ділиться на види за різними критеріями:

  • За кількістю шарів існує одно-, дво — і тришаровий матеріал.
  • За формою випускаються кілька базових варіантів — у вигляді прямокутника, ромба, цегли, а також «хвіст бобра» і «зуб дракона». На підставі цих форм виробники випускають найрізноманітніші варіанти.
  • Колір. В основному, переважають такі відтінки — сірий, коричневий, червоний, теракота, зелений. Деякі види багатошарової черепиці мають оригінальний відтінок, що створює об’ємний орнамент на поверхні даху.

При покупці слід звертати увагу на товщину черепиці, яка повинна бути не менше 3 мм, а також на наявність захисного шару.
Покрытие крыши мягкой кровлей (черепицей)

Технологія монтажу покрівлі з м’якої черепиці

Укладання черепиці проводиться на стійке до вологи покриття з фанери, ОСП або деревини. Попередньо на підставу уздовж карниза укладається самоклеюча підкладка, а на решті поверхні – килим, який фіксується цвяхами. Шви обробляються спеціальною мастикою.
На підготовлену підкладку проводиться монтаж м’яких листів. Укладальні роботи починають виконувати по попередньо нанесеній розмітці від центру, переміщаючись до країв ската. Для фіксації використовуються спеціальні цвяхи, за допомогою яких закріплюються елементи двох сусідніх рядів.
Незважаючи на простоту технології, для виконання покрівельних робіт найкраще залучити професійних майстрів. Це забезпечить високу якість результату, дозволить уникнути помилок і недоліків, а також пов’язаних з їх усуненням додаткових витрат.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *