Вс. Июл 14th, 2024

У будівництві вважається, що найкращим часом року, для приведення будівельних робіт є літо. Але, незважаючи на велику кількість переваг, у проведення будівельних робіт є і свої недоліки. У цій статті ви дізнаєтеся:

  • Основні мінуси проведення робіт з бетоном влітку;
  • Як запобігти появі браку в бетонних виробах влітку;
  • Переваги зведення бетонних конструкцій влітку і багато іншого.

ОСНОВНІ МІНУСИ ПРОВЕДЕННЯ РОБІТ З БЕТОНОМ ВЛІТКУ

Перед тим, як ви замовте доставку бетону на об’єкт, вам необхідно ознайомитися з основними вимогами, які можуть вплинути на якість виконаної роботи. Основними проблемами робіт з бетоном в літній період є:

  • Занадто швидке схоплювання, яке не дозволяє суміші досягти необхідної міцності;
  • Раніше випаровування рідини з бетону, через що в готовому виробі з’являються тріщини і мікро отвори;
  • У разі заливки бетонної суміші при високих температурах, відбувається прискорена пластична усадка;
  • Через те, що хімічні реакції з водою відбуваються набагато швидше, в цементі спостерігається процес стрімкої гідратації.

Гідратація-це процес під час якого більше виділення тепла. Завдяки цьому процесу, взимку бетон може прискорювати процес розморожування. Також існують добавки, які при потребі допоможуть вам уникнути або зменшити процес гідратації.

Як запобігти появі браку в бетонних виробах влітку

Підходящої річної температурою для заливки бетону є 20-29 градусів, в разі перевищення даного показника, вам необхідно перенести будівництво. Також рекомендується проводити роботи рано вранці або ввечері (коли температура почне знижуватися), щоб бетон мав мінімальний контакт з високою температурою.

Вітер, як і сонячні промені негативно впливає на затвердіння. Щоб уникнути взаємодії їх з матеріалами необхідно встановити сонцезахисні навіси і противітрові блоки, це допоможе вам уникнути завітрювання бетону. Також необхідно змочувати форми водою, це допоможе зробити і прохолодніше, а також не давати бетону завітритися.

ПЕРЕВАГИ БУДІВНИЦТВА СПОРУД ВЛІТКУ

Окрім недоліків, у літній період є й плюси:

  1. При виконанні всіх технічних вимог висихання буде відбуватися швидше, без втрат будь-яких властивостей;
  2. Цемент буде залишатися однорідним більш тривалий термін;
  3. В цей час року не відбувається великих перепадів температури, завдяки чому міцність буде незмінною.

ВИСНОВОК

Проведення будь-яких робіт з бетоном в літній період часу цілком прийнятно, головне дотримуватися всіх технічних вимог. Також варто відстежити температурний режим на найближчі дні до замовлення бетонної суміші в пункт призначення.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *