Вс. Июл 14th, 2024
розмішування бетону з пластифікаторами

Що таке пластифікатори і для яких цілей їх додають у бетонну суміш та цементний розчин? За рахунок чого пластифікатори полегшують роботу з бетонною сумішшю спрощують доставку бетону, підвищують міцність та водонепроникність бетону?

Прагнення поліпшити якість виробництва бетону та будівельних сумішей – розчинів і знизити вартість бетону було основним завданням інженерів-технологів всього світу. Розробки пов’язані зі збільшенням плинності розчину без шкоди для його міцності і посилення здатності прилипання бетону – адгезії проводяться будівельними інститутами та корпораціями.

Пластифікатори для бетону ­служать для підвищення еластичності та рухливості бетонної суміші покращують технологічні якості та спрощують роботу з бетоном.

Результатами сучасних розробок стали спеціалізовані добавки – пластифікатори для бетону, що наділяють його специфічними властивостями; міцністю морозостійкістю та підвищеною плинністю. Новому поколінню пластифікаторів притаманні такі якості як гідроізоляція та можливість проведення будівельних робіт під водою.

Специфіка добавок для бетону

Сучасна в тому числі й вітчизняна промисловість випускає досить великий обсяг різних засобів, що підвищують якісні характеристики бетонів. До них відносяться різного роду пластифікатори та суперпластифікатори на основі полікарбоксилатних ефірів. Завдяки ним якість готового бетону значно підвищується.

Пластифікуючі добавки мають стабільний склад і точну дію, що регулює властивості бетонних сумішей у широких межах:

  • підвищення рухливості бетонної суміші;
  • зниження водоспоживання при затворі в’яжучої речовини;
  • підвищення рівня зчеплення бетону з металовиробами, зокрема із заставною арматурою;
  • зменшення проникності вологи;
  • підвищення стійкості до утворення тріщин;
  • збільшення морозостійкості;
  • збільшення кінцевої міцності.

Добавки у вигляді пластифікаторів нового покоління застосовуються залежно від ситуації та конкретних потреб. Саме в цьому полягає максимальний ефект добавок, що застосовуються.

Застосування добавок-модифікаторів

Додавання пластифікаторів у бетон

Суттєве полегшення експлуатації бетонних сумішей досягається шляхом підвищення пластичності та еластичності матеріалу за рахунок застосування відповідних присадок. Існуючі компоненти та активні добавки-пластифікатори додаються до будівельних сумішей та розчинів з метою полегшення процесу їх укладання наприклад для стяжки підлог заливки каналів тунелів басейнів водних резервуарів та фундаментів.

Присадки до бетону – найпопулярніший продукт сучасного будівництва. Вони «гасять» суперечність, що склалася в приготуванні бетону і сумішей.

Парадокс полягає в тому, що для отримання міцного бетону потрібно обмежити об’єм води та залишити необхідний мінімум для того, щоб відбувся процес сольватації цементу. Результатом служить жорстка швидко твердне суміш. При додаванні більшого обсягу води – знижується розрахункова міцність бетонної суміші. Надлишки вологи, що утворилися, призводять до низької якості кінцевого бетону. Саме в цьому випадку допомагають пластифікатори для бетону.

Хімічний склад пластифікаторів та їх отримання

Добавки-модифікатори або пластифікатори – присадки створені внаслідок хімічного процесу. Вони є в’язкі суміші або подібні порошку матеріали використовуються в будівництві. При взаємодії добавок з водним середовищем утворюється розчин з нейтральною або слаболужною реакцією.

За хімічним складом всі присадки розрізнені і являють собою в більшості випадків суміш чистих неорганічних речовин рідше – комплекси органомінеральних компонентів. Пластифікатори для бетону зазвичай виробляються спеціально для цього існує ціла галузь будівельного виробництва.

Присадки, отримані в результаті органічного синтезу, є побічним продуктом хімічної промисловості. При переробці продуктів нафто-лісохімічної або целюлозно-паперової промисловості а також відходів агропромислового комплексу одержують органічні добавки. ПАР – поверхнево-активні речовини.

Спрямованість та частка активності ПАР проявляється по-різному залежно від призначення. Як правило, поверхнево-активні речовини є основою для виробництва суперпластифікаторів.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *