Вс. Июл 14th, 2024
добавки для бетону

Незважаючи на те, що сучасний бетон при його якісному виробництві цілком готовий до використання, проте є певні спеціальні суміші, які роблять його ще кращим за рахунок збільшення:
• міцності;
• вологонепроникність;
• рухливості;
• тріщино- та морозостійкості:
• захисту від солей та інших корисних якостей.

Добавки для бетону

Основні хімічні добавки в бетони, що успішно використовуються у виробництві, можна розподілити за такими групами:

1. Добавки для бетону, вплив яких здійснюється на основні його властивості (утворення пір, утримання води, пластичність та інші).
2. Добавки, що впливають на швидкість затвердіння, процес гідратації, твердіння та міцності.
3. Протиморозні добавки, завдяки яким можна працювати із сумішами в мінусову температуру.
4. Покращують протистояння корозії, морозостійкість та міцність добавки.
5. Спеціальні добавки в бетон, що надають полімерні, біоцидні властивості та інші.
6. Розширювальні, що знижують усадку конструкцій, підвищують стійкість до утворення тріщин і створюють самонапруження залізобетонних виробів.
7. Гідроізоляційні добавки до бетону.
8. Барвники-пігменти.
9. Газо-, піноутворюючі та інші добавки, що створюють у бетоні пори (використовуються для легких видів бетону).
10. Інгібітори корозії, які більш призначені для сталевої арматури та запобігають її руйнуванню.

Основні види добавок до бетону

добавки в бетонДобавки в бетон, склад якого значно покращується за рахунок їхньої присутності, є найрізноманітніші. З описаних вище груп, видів ще більше. На основних із них ми зупинимося докладніше.

Пластифікатори та суперпластифікатори – це, мабуть, одна з найбільш застосовуваних серед інших добавка. Основне призначення таких речовин – абсорбувати воду у суміші, а точніше зменшити у ній співвідношення цементу та води. Насправді, якщо зменшувати кількість води, то суміш виходить жорсткою і укладати її складно. Тому для рухливості бетону води додають більше, а щоб конструкція була міцною, застосовують пластифікатори, а точніше вже суперпластифікатори – їх вдосконалені аналоги. Внаслідок цього бетон стає:
• пластичне;
• щільніше;
• більш морозостійким;
• водонепроникним;
• економним у використанні.

При цьому вироби з бетону міцніші в середньому на 25%, а свіжоукладені суміші не потрібно вібрувати. Вони легко заливаються і краще зчіплюються з арматурою. Однак, є один несуттєвий недолік — бетонні конструкції схоплюються і твердіють трохи довше, ніж звичайно. Хоча для нейтралізації цього ефекту (якщо дійсно важливо, щоб суміш швидше застигла) використовують прискорювачі твердіння бетону.

Прискорювачі як добавки до бетону, склад його не змінюють, але сприяють скороченню часу на затвердіння. Їх використовують переважно поряд з пластифікаторами або заливки такого типу, коли потрібно, щоб конструкції схопилися швидше для продовження робіт. Як приклад, прискорювачі твердіння бетону використовують при спорудженні басейнових чаш. Також корисна така властивість бетону в холодну погоду.

Сповільнювачі твердіння бетону – це ще один вид добавок, дія якого протилежна попередньому. Їх застосування необхідне збільшення живучості, наприклад, при далеких транспортуваннях чи тоді, коли швидка заливка неможлива. До цих добавок відносять водопонизлювачі, які також сприяють уповільненню затвердіння.

Протиморозні добавки забезпечують можливість укладання бетону в зимовий період. Завдяки їм навіть за мінусової температури готові конструкції не потребують прогріву. Завдяки тому, що є такі добавки для бетону, навіть за -25 можна продовжувати роботи. Звичайно, самі по собі такі погодні умови для роботи некомфортні, але в екстремальних і термінових випадках протиморозні добавки будуть корисними. Бетон для фундаменту особливо необхідно посилювати спеціальними добавками та пластифікаторами.

Повітряні добавки при замішуванні суміші сприяють утворенню дрібних маленьких повітряних бульбашок, чому структура бетону мікропориста. Від цього конструкції стають морозостійкішими. Однак, убезпечуючи від руйнування у складах цементний камінь, ці добавки до бетону не захищають заповнювачі. Крім того, конструкції з порами менш міцні, тому ці добавки використовують не так часто.

Як правило, комплексно використовують добавки в бетон і цементний розчин. Склад його від цього набуває одразу кілька додаткових властивостей, а суміш – найбільш оптимальна за характеристиками для заливання. Є навіть спеціальні добавки двокомпонентні, наприклад, з суперпластифікатором в основі і прискорювачем затвердіння або повітрозтягувальною добавкою в доважку. Завдяки цьому виходять чудові високоміцні суміші. Головне, ввести добавки у правильному співвідношенні та концентрації та правильно використовувати їх для різних видів бетонних конструкцій.

Добавки та присадки в бетон — відео

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *