Чт. Апр 25th, 2024
зимовий бетон

З наближенням зими ми помічаємо зниження температури довкілля. Але з огляду на те, що ми живемо в країні звиклій до морозів, життя не зупиняється. Триває робота і у будівельній сфері.

Нормальні умови для бетонних робіт – це +5..20°C. Зі зниженням температури бетон все повільніше набирає свою міцність, тому необхідно застосовувати зимовий бетон.

При температурі нижче 0 ° зупиняється процес затвердіння. Вода, що в цей момент не прореагувала з цементом, стає льодом, що виключає необхідні хімічні реакції цементу і води. Крім того бетон взимку структурно руйнується зсередини через льод, що утворився.

Зимове бетонування вимагає особливої ​​уваги

У цей час навколо будівельної арматури виникає плівка льоду, яка заважає взаємодії металу і майбутнього бетону. Все це необхідно враховувати, оскільки страждає головна характеристика бетону — його міцність.

зимовийАле трапляються випадки, коли необхідно залити бетон у мороз та іншого варіанту немає, ситуацію врятує зимовий бетон.

Взимку робота можлива при температурі до мінус 20 градусів С. Далі бетон починає замерзати практично моментально при вивантаженні з бетонозмішувача і робота з ним стає дуже трудомісткою.

Однак якщо бетон до моменту його заморожування набирає свою мінімальну (критичну) міцність, все описане вище не впливає на його показники.

Запам’ятайте наступні показники (критична міцність):

М100-М150 — 50%
М150-М350 — 40 %
М350 і вище — 30%

Для бетонного розчину із застосуванням протиморозних добавок міцність до моменту його охолодження до температури, на яку розрахована кількість добавок, повинна бути не менше 30% (від проектної) при марці до 200, 25% для бетону марки 300 і 20% для бетону марки 400.

Додавання в бетонну суміш цих добавок знижує температуру замерзання, що позитивно позначається на часі набору міцності і наближає зимовий бетон до проектного.

ПМД забезпечують гідротацію цементу та допомагають у наборі міцності для бетону, але враховуйте, що бетон при мінусових температурах набере критичну (мінімальну) міцність приблизно через місяць.

При рівній міцності холодний бетон програє бетону, залитому в нормальних умовах, за такими показниками, як водонепроникність бетону та морозостійкість.

зимовий бетон бетонування взимку догляд за бетоном взимку зимове бетонування бетон зимою бетонні суміші взимку

У перевірених виробників бетон у зимовий період доставляється з мінімальною температурою суміші +8-9°С ( згідно з ГОСТ 26633-2012 (п 3.4.3) :
Температура бетонної суміші в момент поставки повинна бути не нижче 5 °С)

На заводі відбувається підігрів інертних матеріалів, підігрів суміші. Таким чином у міксер уже потрапляє т.зв. «Зимовий бетон», суміш готова до укладання при мінусових температурах. Добавки та прогрівання бетону лише допомагають набрати необхідну міцність.

Догляд за бетоном у зимовий час

Полягає в заходах, що дозволяють розчину набрати критичну міцність до замерзання (або до набору 100% міцності). Для цього слід купити зимовий бетон від заводу-виробника, врахувати зовнішню температуру та замовити бсг із застосуванням протиморозних добавок.

Далі, виходячи з ваших можливостей, застосувати один з кількох способів прогріву бетону — метод термоса, електропрогрів, заборгувавши гарячим повітрям у тепляках і т.д. Також необхідне оперативне укладання, щоб уникнути зайвої агресивної дії.

Підсумок хотілося б підбити так:

  • купуйте продукцію тільки від заводу — виробника;
  • бетон взимку необхідно забезпечувати різними утеплювачами (приклад, метод термоса);
  • по можливості замовляти марку із запасом від проектної;
  • використання ПМД обов’язково при негативних температурах (або варіант «зимовий бетон»);
  • категорично не можна порушувати співвідношення «вода-цемент»;
  • бетон та зима — це можливо, не відкладайте будівництво на наступний сезон.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *