Вс. Апр 21st, 2024

Правильний розрахунок обсягу будматеріалів — це найвірніший спосіб не витратити зайві гроші:

 • У разі, коли вони залишаються, ніхто не відшкодує нам їх вартість, а варіант того, що ними вийде скористатися в майбутньому, вкрай невеликий.
 • Якщо ж витратних матеріалів, того ж бетону, не вистачить на заплановані роботи, доведеться з екстреному порядку завозити другу партію. А значить-знову оплачувати транспортні витрати.

Саме тому так важливо розрахувати бетон, пісок, цемент або будь-який інший матеріал настільки точно, наскільки це можливо. І ми сподіваємося, що поради, які ми зібрали в цій статті, допоможуть вам уникнути зайвих витрат.

Як розрахувати бетон для фундаменту

Кількість бетону для будь-яких видів будівельних робіт розраховується в кубометрах. Не в кілограмах, не в літрах, а саме в кубометрах. І почати прорахунок, звичайно, потрібно з того, щоб визначитися конструкцією фундаменту.

 • Стовпчастий. Бетон заливається в заздалегідь підготовлені свердловини.
 • Стрічковий. Суміш заливається в заздалегідь підготовлений котлован з опалубкою по периметру всіх несучих стін.
 • Плитний. Монолітна конструкція по всій площі майбутньої споруди.

Звичайно, для кожної конструкції витрата будматеріалів буде різним, і зараз ми розберемо, як його обчислити:

Як розрахувати скільки потрібно бетону для стовпчастого фундаменту

Цей варіант вигідніше інших, так як вимагає мінімальних витрат праці і будматеріалів. Зазвичай використовується для легких будівель.

Как правильно рассчитать бетон для строительных работ

Так виглядає паля стовпчастого фундаменту

Для правильного розрахунку суміші на кожну палю використовуємо наступну формулу:

V = 3.14 х R2 Х Н.

Тут:

 • V-обсяг бетону для однієї палі.
 • R-радіус стовпа.
 • Н-його висота.

Потім нам потрібно буде помножити V на кількість паль.

Для прикладу порахуємо обсяг для стовпчастого фундаменту, що складається з 30 паль, висотою 1.5 метра і перетином 0.2 м.

V = 3.14 х (0.2) 2 х 1.5= 0,19 м3-обсяг бетону для однієї палі;

0,19 х 30 = 5,6 м3 – підсумковий обсяг суміші для фундаменту.

Разом, можна сміливо замовляти 6 кубометрів бетону, невеликий запас і по кишені не вдарить і в господарстві знадобиться.

Розрахунок бетону на стрічковий фундамент

Стрічковий-найпоширеніший вид фундаменту. Тут і будматеріалу відносно трохи витрачається, і міцність на рівні. Трохи трудовитратна організація котловану і зведення опалубки, але без цього ніяк.

Как правильно рассчитать бетон для строительных работ

Стрічковий фундамент-найпоширеніший варіант

Стрічковий фундамент однаково добре підходить і для будинку, і для гаража, і для забору

Щоб правильно провести обчислення, використовуємо наступну формулу розрахунку бетону:

L x H x W, де:

 • L-довжина фундаменту.
 • W-його висота.
 • H-ширина (товщина) стрічки.

Для прикладу порахуємо обсяг бетону, необхідний для заливки фундаменту, довжиною 40, товщиною 0,4 і висотою 1 метр.

40 м х 0.4 м х 1 м = 16 м3.

У тому випадку, якщо перетин або висота на різних ділянках відрізняється, потрібно перемножити їх окремо, а результати скласти. Наприклад, для внутрішніх стін фундамент може бути помітно менш масивним.

Розрахунок бетону для плитного фундаменту

Плитний — самий витратний, але і самий Капітальний спосіб організації фундаменту. Побудоване на ньому будівля простоїть цілу вічність. Але інша сторона медалі-значно вища вартість.

Как правильно рассчитать бетон для строительных работ

Заливка плитного фундаменту

За великим рахунком ми заливаємо все підставу будинку суцільним шаром бетону. Розрахувати обсяг суміші для даного випадку просто – достатньо помножити площу плити будинку на її передбачувану товщину. Так, для фундаменту, площею 100 квадратних метрів і товщиною 30 см, необхідний для замовлення обсяг бетону буде дорівнює:

100 х 0,3 = 30 м3. Тобто, замовляючи 30-33 куба суміші, ви точно організуєте якісний, товстий фундамент для будинку в 100 кв. м.

Ці прості розрахунки допоможуть вам ще на самому початку будівництва, при закладці фундаменту майбутньої будови, заощадити сили, гроші і час.

Як розрахувати кількість бетону для стяжки

Після того, як фундамент залитий і зведені стіни і покрівля, починаються роботи по чорновій обробці. І починаються вони зі стяжки, для якої також потрібно правильно розрахувати кількість матеріалу.

Как правильно рассчитать бетон для строительных работ

Заливка бетонної стяжки

Для цього випадку обсяг бетону розраховується за тією ж формулою, що і для плитного фундаменту. З одним «але». Для міцної, правильно організованої стяжки (для житлових приміщень), досить товщини 3-7 см.тобто, якщо через нерівності підстави потрібно збільшити цей шар до 10-20 см, то в такому випадку краще використовувати підсипку з керамзиту або щебеню. Це і здешевить конструкцію, і зменшить шанс розтріскування стяжки.

Таким чином, кількість бетону для організації стартового шару не повинно перевищувати 0,07 куба на один квадратний метр площі:

 • 0,07 м (товщина стяжки) х 1 м2 (її площа).

Калькулятор розрахунку кількості бетону

Ми представили вам формули і приклади ручного розрахунку бетону для різних конструкцій. Але в Інтернеті нескладно знайти безліч різновидів калькуляторів, які можуть значно спростити ваше завдання. До того ж, такі програми можуть враховувати куди більше даних, таких як кількість арматури, марку бетону та інші моменти.

Відповідно, на виході буде виходити більш точний результат. Але не соромтеся звіряти їх зі своїми розрахунками. Адже ми не можемо знати, наскільки правильно написана програма для калькулятора.

Сподіваємося, наша стаття допоможе вам заощадити. Якщо залишилися питання, можете задати їх у коментарях.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *