Вс. Июл 14th, 2024

Щодня ринок будматеріалів поповнюється новими матеріалами, які раніше були неймовірні для будівельного світу. Поліпшуються: міцність, колір, склади, термін придатності, водонепроникність і багато інших показників. Протягом довгого часу в будівництві використовувався стандартний, сірий, бетон. Здавалася б, даний матеріал має відмінні технічні показники, завдяки йому можна втілити практично будь-яку архітекторську задумку, але все-таки найбільшим мінусом був його зовнішній вигляд. Погодьтеся, споруди однотонно сірого кольору виглядають не презентабельно. Але, через деякий час, на початку двохтисячних в Угорщині був представлений матеріал з найменуванням «літракон», простіше кажучи «прозорий бетон».

У цій статті ви дізнаєтеся:

 • Інформацію про прозорий бетон;
 • Компоненти будматеріалу;
 • Технічні характеристики даного бетону;
 • Сфери застосування;
 • Спосіб виготовлення та іншу інформацію.

ЩО ТАКЕ ПРОЗОРИЙ БЕТОН?

Літракон (прозорий бетон) — це матеріал, що складається з волоконно-оптичних сплетінь, які роблять дрібнозернисту бетонну суміш прозорою. Оптоволокна повинні бути розташований на заздалегідь розрахованому відстані в межах 5-6%.

Завдяки труднощам з технологією виробництва, зустріти прозорий бетон досить таки не просто. Такий будматеріал не має великих заповнювачів, але не варто забувати, що всі його характеристики не поступаються стандартному.
Не варто забувати, що блоки, що складаються з прозорого бетону, не повністю прозорі, вони відносяться до класу анізотропних, через що вони пропускають якусь кількість світла. Завдяки цьому, дизайнер може максимально урізноманітнити ваш проект.

СКЛАД БУДМАТЕРІАЛУ

Основну частину суміші становить в’яжуча речовина. Важливим є те, що при замісі не використовуються заповнювачі великих фракцій. Замінюють такі компоненти піском (крупність повинна бути не більше «2»-«3»). Також до складу входить оптоволоконна фібра, яка протягом тривалого часу захищає матеріал від лужного середовища (від 4 до 5%). Допускається використання пластифікаторів та інших добавок. Особливістю складу прозорого бетону є застосування пластикової смоли, яка і дає функцію прозорості.

ОСНОВНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ПРОЗОРОГО БЕТОНУ

Основні характеристики прозорого бетону відображаються так:

 • Міцність-M250 до М350;
 • Вага питома-2250 до 2350;
 • Теплопровідність — 2 105 Ватт / м * град;
 • Морозовитривалість-від F50 до F75;
 • Звукопоглинання-до 65 Децибел;
 • Водостійкість-від W4 до W8;
 • Водопоглинання-до 6%;
 • Горючість-Категорія НГ;
 • Стійкий до ультрафіолету.

СФЕРИ ЗАСТОСУВАННЯ

Основним напрямком використання прозорого бетону є дизайн. Такий матеріал використовують для створення: приліжкових тумбочок, стендів, що не несуть стін, декорацій і багато іншого. Також періодично матеріал застосовується в додатковому облицюванні будівлі. Незвично виглядають і сходи з прозорого матеріалу. Поки що, у забудовників немає можливості використовувати прозорий бетон для повної споруди будівлі, так як цьому перешкоджає я висока ціна матеріалів і невідповідні технічні показники.

СПОСІБ ВИГОТОВЛЕННЯ

Виготовлення прозорого бетону обійдеться вам набагато дешевше, ніж виготовлений на заводі. Адже основні компоненти та обладнання для замісу мають прийнятну вартість. Найскладніше буде правильно розташувати і залити нитки, які надають особливість матеріалу.

Для замісу вам знадобиться:

 • Бетонна суміш з маркуванням М400;
 • Кварцовий або кар’єрний пісок;
 • Фільтрована вода;
 • Відрізки ниток оптоволокна комбінацією до 0,25 мм; 0,5 мм; 1,0 мм і довжиною відповідної майбутньої товщині квадрата;

Консистенція цементної суміші повинна бути максимально однорідною і не мати ознак розшарування. Для цього вам варто скористатися бетономішалкою, при її відсутності будівельним міксером. Вводити воду варто по завершенню змішування кар’єрного піску з в’язким, а тривалість замісу не повинна бути менше 9 хвилин. Водоцементне відношення ви повинні будите контролювати самостійно, так як точних пропорцій немає.

ЗАЛИВКА

Перший шар повинен бути не більше 1 сантиметра, після заливки необхідно розташувати оптоволоконні нитки і трохи втопити їх. Ущільнення прозорого бетону неможливо. Для рухливості прийнятно використання пластифікаторів. В процесі заливки не можна пошкоджувати нижній шар, якщо його зруйнувати, споруда буде вважатися браком. Після виконання необхідних робіт, опалубку варто залишити до повного висихання (в середньому 7 днів), після чого можна приступати до етапу шліфування.

ПІДСУМОК

Прозорий бетон дає можливість втілити найрізноманітніші дизайнерські задумки, при цьому він має непогані технічні характеристики. Але якщо ви вирішили використовувати такий матеріал, то потрібно бути готовим до великих витрат, адже в даний момент матеріал важкодоступний.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *