Чт. Апр 25th, 2024

Міцна основа-гарантія безпеки споруди. Тому зрозуміти, який фундамент краще — стрічковий або пальовий, потрібно на етапі розробки проекту.

Основа на палях

Ця конструкція нагадує встановлену на стовпи решітку. Стовпи розміщують під усіма основними точками споруди і з’єднують ростверком. Головну увагу приділяють місцям з високим навантаженням і кутах. Фундамент невеликих будівель відтворює малюнок будівлі, для великих споруд вибирають суцільну основу.

Опори можуть бути дерев’яними, металевими, бетонними або залізобетонними. Сталевий елемент виготовляють у вигляді литої труби. До гвинтовий її різновиди кріплять лопаті, за допомогою яких елемент вкручується в грунт.

При покупці стовпів необхідно обстежити місця зварювання. Стик повинен бути покритий бітумною мастикою або іншими антикорозійними засобами.

Як ростверку використовують залізобетонну плиту або стрічку або металеву балку. При установці зрубу ростверком є нижній вінець. Його укладають на приварені до паль монтажні майданчики.

Спосіб зведення фундаменту

Залежно від типу матеріалу палі вкручують, вставляють або забивають у землю. В останньому випадку використовують елементи з тупим кінцем і гострим наконечником. Для забивання стовпів використовують спеціальну техніку.

Для буронабивного фундаменту облаштовують свердловини, в які встановлюють пустотілі стовпи. Після армування підставу заливають бетоном. Для гвинтових опор готують невеликі ямки, куди їх перпендикулярно вкручують дрилем або спеціальним інструментом. Після установки їх вирівнюють по горизонту і виконують обв’язку.

Плюси і мінуси пальового фундаменту

Головною цінністю подібного типу підстав-висока міцність. Товщина стінок становить 4-6, 5 мм.

Какой фундамент лучше ленточный или свайныйПальовий фундамент.

До достоїнств можна віднести:

 1. Економічність. Облаштування пальового поля обійдеться на 30% дешевше фундаментної стрічки.
 2. Стійкість до зміни клімату. Це означає, що установку опор можна проводити в будь-який сезон. Взимку для буріння лунки прогрівають верхній шар грунту.
 3. Тривалий термін експлуатації-до 200 років.
 4. Можливість зведення конструкції на схилах і нерівних ділянках. На складному ландшафті з ухилом більше 15° додатково використовують укосіни, розпори, стяжки.
 5. Придатність фундаменту для зведення будівель на болоті або на суглинних, глинистих і торф’яних видах грунту.
 6. Невеликий обсяг земляних робіт.
 7. Висока швидкість монтажу.

Недоліком пальового підстави є схильність корозії. При установці продукції низької якості розраховувати на міцність конструкції буде складно. Також через особливості паль не можна її використовувати на кам’янистих грунтах.

Технологія зведення такого фундаменту обмежує можливість облаштування підвалу або цокольного поверху. Буде потрібно більше коштів на утеплення вільної площі під підлогою. У той же час існують проекти пальових полів для зведення підземних гаражів.

Стрічковий тип фундаменту

Стрічковий фундамент виглядає як цілісна залізобетонна конструкція, укладена по всьому периметру майбутньої споруди. Через високу міцність його використовують при будівництві як дерев’яних, так і монолітних конструкцій. Основа складається з застиглої маси армованого бетону або скріплених між собою будівельних блоків. При будівництві лазні або сараю на сухих грунтах можливе зведення стрічки з керамічної цегли.

Спосіб зведення фундаменту-стрічки

Укладанні фундаменту передує великий обсяг земляних робіт. Спочатку по контуру будівлі риють траншею шириною від 0,4 м.на вибір величини котловану впливає характер грунту і розрахунок передбачуваного навантаження.

Існує кілька варіантів такої конструкції, серед яких найпоширенішими вважаються:

 1. Заглиблений стрічковий фундамент. Його встановлюють нижче рівня промерзання грунту і використовують на рухливих грунтах, а також при зведенні бетонної і цегляної кладки.
 2. Незаглубленное підставу. Конструкція використовується для СИП-панелей і щитових будівель.
 3. Мелкозаглубленная стрічка, призначена для зрубів і каркасних будинків. Цей фундамент розміщують на глибині 0,4 -0,7 м.для захисту від грунтових вод в траншею укладають дренажний геотекстиль і засипають піщано-щебеневу «подушку». Щільність кожного шару становить не менше 20 см.при необхідності встановлюють вирівнює стяжку.

Какой фундамент лучше ленточный или свайныйЗведення фундаменту-стрічки.

Потім настилають гідроізоляційні матеріали і утеплювач. Зовнішня гідроізоляція з нахлестом на стіни застосовується в залежності від умов будівництва. Для компенсації сил обдимання під стрічку закладають екструдований пінополістирол.

На завершальному етапі монтують опалубку, встановлюють армуючий пояс і заливають бетонний розчин. Останню процедуру необхідно виконати за 1 раз. В іншому випадку на поверхні утворюються стикувальні шви, які знижують міцність підстави.

Плюси і мінуси стрічкового фундаменту

У числі його переваг:

 • стійкість до негативного впливу грунтових вод;
 • універсальність;
 • надійність;
 • доступність самостійного монтажу;
 • тривалий термін експлуатації;
 • можливість облаштування цокольного поверху або підвалу.

З мінусів потрібно назвати:

 1. Великі фінансові витрати. Приміщення під спільним дахом мають різну усадку, що може привести до руйнування перекриттів і покрівлі. Попередити появу тріщин дозволяє будівництво додаткових стін з температурними швами. Цей тип фундаменту економічно вигідний лише на скельних грунтах і при необхідності облаштування підземного поверху.
 2. Трудомісткість робіт.
 3. Необхідність демонтажу при ремонті.
 4. Обмежене використання на слабких і нерівних грунтах. Монолітний варіант підходить до всіх типів грунтів крім торфовищ. Збірну стрічку не можна використовувати для монтажу на схилах або на вологих і схильних до пученію ділянках.

Какой фундамент лучше ленточный или свайный

Стрічковий фундамент.

Підіб’ємо підсумки-який краще

Якщо порівняти характеристики обох фундаментів, можна зробити висновок, що вони однаково прийнятні при зведенні будівель. Вибір тієї чи іншої конструкції залежить від умов земельної ділянки і типу споруди.

Стрічкове підставу використовують на кам’янистих грунтах, пальовий аналог — на болотних грунтах. На нерівному рельєфі монтують пальове поле. Якщо потрібно облаштувати підвал, заливають бетонну стрічку. Монолітне підставу потрібно для цегляних і блокових будинків, щоб кладка не розсипалася від нерівномірної усадки фундаменту.

При можливості вибрати будь-який тип підстави доцільно порівняти експлуатаційні характеристики цих конструкцій і майбутні фінансові витрати. Здешевити Стрічковий варіант вийде лише шляхом економії на матеріалах (марці бетону або товщині арматури), що призведе до зниження міцності споруди.

Залізобетонна основа буде готова протягом 20 діб після заливки, що пояснюється необхідністю набору міцності. При порушенні режиму поверхню фундаменту потріскається, і його доведеться встановлювати заново. Поле на палях можна вводити в експлуатацію після завершення монтажу опор.

Термін служби бетонних конструкцій — не менше 50 років. Такий же період експлуатації характерний для гвинтових паль з товщиною стінок 6 мм за умови, що елементи виконані з якісного металу з надійними зварними з’єднаннями.

На вибір впливають і такі фактори, як:

 1. Промерзання статі. У бетонній основі важко облаштувати вентиляційні отвори. Про це слід потурбуватися при монтажі опалубки. У конструкції на палях проміжок між нею і грунтом облицьовують сайдингом або профлистом. Тут же проектуються отвори для вентиляції. Крім того, на відміну від підстави-стрічки, такий фундамент не призводить до появи конденсату.
 2. Промерзання цокольного приміщення і технічних комунікацій. При прокладанні труб і пристрої цоколя теплоізоляцію використовують незалежно від типу споруди.

Прискорити монтажні роботи і знизити витрати на будівництво дозволить стрічково-гвинтовий фундамент. При його установці стовпи з’єднують за допомогою монолітного залізобетонного ростверку. Таку конструкцію вибирають для зведення будинків на ділянках зі складним видом грунту і рельєфом.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *