Чт. Апр 25th, 2024

Зміст статті:

Для зведення відповідальних споруд необхідно обладнати якісну основу. Саме з цієї причини слід максимально ретельно Підійди до розрахунку кількості бетонного розчину, необхідного для будівництва фундаменту.

Правила розрахунку кількості бетону на фундамент

Підрахувати кількість бетонного розчину, необхідне для заливки фундаменту, не складе особливих труднощів, якщо знати розмір і тип споруди. Параметри споруджуваної конструкції і різновид підстави може визначити досвідчений майстер, виходячи з характеристик майбутньої будівлі, типу грунту і глибини його промерзання в даній кліматичній зоні.

Існують такі різновиди фундаменту:

  • стрічковий;
  • плитковий;
  • стовпчастий.

Кожен з даних типів має свої особливості і характеристиками. Для різних видів потрібна певна кількість бетонного розчину.

Стрічковий фундамент

Стрічковий фундамент — найбільш популярний тип підстави в приватному будівництві. Щоб підрахувати необхідну кількість бетонного розчину, потрібно обчислити параметри конструкції:

  • загальну довжину споруди;
  • висота;
  • ширина.

Формула обчислення потрібного обсягу має на увазі множення показників довжини, ширини і висоти. Також слід враховувати марку бетону, коефіцієнт усадки конуса, показник пластичності, рухливості і т. д.

Плитний фундамент

Плитний фундамент являє собою монолітну конструкцію під плямою будівлі. Для влаштування такої основи використовується розчин з маркуванням не менше М100. Обчислюється обсяг моноліту досить легко – множаться коефіцієнти довжини, ширини і висоти виробу.

Однак якщо конструкцією передбачені ребра жорсткості, процес обчислення необхідної кількості БГС ускладнюється. В даному випадку необхідно підрахувати площу трапеції, а також кількість ребер жорсткості.

Стовпчаста основа

Фундаменти стовпчастого типу-чудова альтернатива масивним плитковим і стрічковим аналогам. Така конструкція дозволяє істотно скоротити витрати на будівництво без втрати експлуатаційних характеристик виробу. На відміну від свайно-гвинтових підстав, стовпи не забиваються спеціальним обладнанням (палебоем), а заливаються в попередньо підготовлені шурфи.

Щоб обчислити необхідні для зведення стовпчастого фундаменту обсяги бетонного розчину, слід визначити показники сторони перетину, довжини стовпів, а також їх кількість (спосіб використовується для стовпів з квадратним або прямокутним перетином), або ж розрахувати площу кола для аналогів з перетином круглої форми.

Істотно спростити процес підрахунку необхідної кількості розчину дозволить допомога професійного будівельника або ж спеціальний онлайн-калькулятор, в який потрібно ввести відповідні параметри фундаменту.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *