Вс. Июл 14th, 2024

З кожним роком на будівельному ринку все більше з’являється ЛФМ на основі поліуретанових смол. Варто сказати, що поліуретанова фарба для бетону користується попитом не тільки у населення, її купують промислові підприємства і Будівельні компанії.

Що таке поліуретан

Поліуретан-це полімер, який виробляють в процесі переробки сирої нафти. Для отримання необхідного кінцевого продукту, в реакцію ступають каталізують, стабілізуючі і спінюють речовини, а також барвники.

Різні комбінації цих речовин дозволяють виробляти поліуретан:

 • у твердому вигляді для використання в якості конструкційного матеріалу в багатьох галузях промисловості;
 • у рідкому вигляді, службовець основою для фарбувальних складів, клею і герметиків;
 • еластичним, в такому вигляді полімер з успіхом замінює гуму.

Фарба для бетону-характеристики фарбувального складу

Хоча бетон вважається міцним матеріалом, проте під впливом негативних факторів зовнішнього середовища він поступово може руйнуватися. Фарбування бетонних поверхонь дозволяє попередити руйнування. Фарба по бетону складається з поліефірних смол, затверджувача, різних наповнювачів і барвників.

Утворені нею покриття характеризуються:

 • підвищеною вологостійкістю;
 • хімічна стійкість;
 • високою покривною здатністю;
 • відмінною адгезією до бетону;
 • високою зносостійкістю;
 • підвищеною термостійкістю;
 • стійкістю до атмосферних явищ;
 • міцністю до механічних навантажень (міцність плівки при ударі не менше 50 см).

Полиуретановая краска для бетона: особенности применения

Фарби для бетону легко і просто наносяться і відрізняються універсальністю застосування.

Типи захисних поліуретанових складів для бетонних поверхонь

Для захисного фарбування поверхонь бетону виробляють поліуретанові покриття двох видів: з одного або двох компонентів.

Оскільки Однокомпонентний склад не має затверджувача, процес полімеризації покриття відбувається від взаємодії з повітрям. Швидкому затвердінню сприяє його тонкошаровість.

Двокомпонентні суміші складаються з пігментованого компонента і затверджувача. Зручність використання цих сумішей полягає в більш тривалому періоді схоплювання покриття.

Ґрунтовка

Одним з видів захисних складів є поліуретанова грунтовка. Вона вважається кращою грунтувальною сумішшю для бетону. Складається з поліуретанової основи, різних розчинників і добавок, які надають грунтовці певні властивості.

Також як і фарби, поліуретанові грунтовки бувають:

 1. Однокомпонентний. Їх застосовують для робіт всередині приміщень. Завдяки текучій структурі склад проникає всередину бетонної основи, вирівнюючи його поверхню і підвищуючи адгезію до фінішного покриття.
 2. Двокомпонентний. Ці грунтовки міцніше, але не такі текучі через вміст затверджувача. Їх застосовують для зовнішніх робіт або загрунтовки підлоги з бетону в місцях підвищеної прохідності.

Мастика

До захисних складів поверхонь бетону відносять також поліуретанові мастики. Вони призначені для гідроізоляції. В результаті нанесення складу утворюється цілісне покриття у вигляді міцної плівки, під яким ховається і деформаційний шов. Для полімеризації покриття досить взаємодії з повітрям. Поліуретанову мастику наносять двома способами. Вручну пензлем або валиком. За допомогою пристрою безповітряного розпилення. Доцільно застосовувати мастику даного типу при роботах невеликого обсягу.

Полиуретановая краска для бетона: особенности применения

Фарба

Фарбувальні склади на поліуретановій основі ще один тип захисного покриття бетонних поверхонь. Вони складаються з одного або двох компонентів. Поліуретанова Двокомпонентна фарба для бетону крім поліефірних смол входять затверджувачі, наповнювачі та барвники. Молекули компонентів зв’язуючись, утворюють водонепроникну захисну плівку, що відрізняється підвищеною стійкістю до кислот.

Тому поліуретанова фарба по бетону володіє захисними властивостями, що дозволяють їй мінімізувати негативний вплив навколишнього середовища на бетонну поверхню.

Подібну суспензію використовують для захисту бетонних підлог всередині приміщень, а також для фарбування різних конструкцій.  Деякі виробники випускають Поліуретанові фарби по бетону, до складу яких входить розчинник. Такі фарбувальні склади відносяться до однокомпонентним. Водно дисперсійні склади, що містять замість розчинників звичайну воду, також вважаються однокомпонентними.

Наливні підлоги

Якісне фінішне підлогове покриття роблять за допомогою наливної підлоги. Воно відрізняється монолітністю і відсутністю стиків.

Рідка спочатку суміш застигає протягом години. Товщина фінішного шару може варіюватися від 1 мм до 5 мм.в результаті заливки виходить покриття, рівна поверхня якого дозволяє виконувати укладання облицювання.

Нерідко наливна підлога сам по собі виступає в декоративній ролі. Матеріал може складатися з поліуретанових або епоксидних смол, мінеральних наповнювачів і декоративних присадок. Всі ці компоненти дозволяють зробити покриття міцним і стійким до негативних впливів покриття, забезпечуючи при цьому гарний зовнішній вигляд підлоги.

Особливості двокомпонентних фарб

При виготовленні поліуретанова Двокомпонентна фарба для бетонної підлоги розфасовується в дві ємності: одну заповнюють поліуретановою основою іншу затверджувачем. Двокомпонентні фарбувальні склади крім поліуретану виробляються на основі акрилу, епоксидної смоли. Акрилова фарба відрізняється яскравою тональністю.

Для фарбування бетону всередині приміщень частіше за інших застосовується зносостійка акрилова фарба. У порівнянні з однокомпонентними складами, поліуретанові двокомпонентні фарби по бетону більш якісні, тому досить нанесення одного шару для створення зносостійкого покриття.

Перевага

До переваг двокомпонентної поліуретанової фарби по бетону можна віднести:

 • підвищену зносостійкість і механічну міцність покриття не випадково поліуретанові ЛФМ використовують при фарбуванні виробничих площ, які постійно піддаються великим навантаженням;
 • підвищену адгезійну міцність, зокрема, до бетону;
 • безпека роботи з ЛФМ і експлуатації пофарбованих поверхонь, завдяки хімічній стабільності поліуретану і використання розчинників без запаху;
 • стійкість до впливу ультрафіолету;
 • хімічну стійкість, тому поліуретанові ЛФМ можна використовувати в агресивному середовищі.

Застосування

Завдяки високим показникам експлуатаційних характеристик Двокомпонентна поліуретанова фарба для бетону для зовнішніх робіт знайшла широке застосування у виробництві ремонтних і будівельних робіт.

Фарба для бетонної підлоги на основі поліуретану

Деякі фарбуються підстави потребують додаткового захисту від зовнішніх факторів. Так, перед нанесенням фарбувального складу потрібно грунтовка для металу. У рідкісних випадках попереднього грунтування вимагає і фарба для підлоги по бетону поліуретанова.

Підготовка поверхні і нанесення

Сьогодні асортимент полімерних ЛФМ досить широкий. Виробниками пропонуються Поліуретанові фарби для бетону різних видів. Вони відрізняються не тільки складом, але і характеристиками. Наприклад, тонкошарове покриття, яке утворює полімер емаль, відрізняється підвищеною зносостійкістю. Отже, вимоги до фарбується поверхонь і умови нанесення ЛФМ можуть відрізнятися. Тому, необхідно слідувати інструкції, яка є на кожній банці. Але краще ще до того, як буде обрана емаль для підлог, дізнатися, що потрібно підготувати для фарбування.

Полиуретановая краска для бетона: особенности применения

Вимоги, що пред’являються до поверхонь

До поверхонь, що підлягають фарбуванню, пред’являються наступні вимоги:

 • поверхня повинна бути очищена від бруду, бризок, пилу, висолів, жирних плям і патьоків розчину;
 • її вологість не повинна перевищувати 4%;
 • повинні бути видалені старі ЛФМ з поганою адгезією;
 • повинні бути нанесені просочення і герметики для гідроізоляції невеликих тріщин;
 • нанесений відповідний грунт (поліуретанова або акрилова грунтовка).

Особливості нанесення і догляд

Фарбу перед нанесенням на основу потрібно відповідним чином підготувати: перемішати, якщо необхідно прибрати плівку і профільтрувати. Щоб привести фарбу в робочий стан потрібно щільно закрити банку кришкою і перевернути догори дном. Потрясти і перевернути назад. Температура в місці фарбування повинна бути не нижче +15°C і не вище +30°C. Вологість повітря при температурі 20 градусів не повинна перевищувати 85%.

Нанесення барвистого складу може проводитися в один або в кілька шарів. Для отримання рівного і гладкого покриття поліуретанова фарба для бетонної підлоги розподіляється рівномірно за допомогою валика або металевого шпателя з додатковою прокаткою валиком. Після укладання першого шару необхідно відразу приступати до нанесення другого. Промислові бетонні підлоги з поліуретановою поверхнею не вимагають особливого догляду. Але все, ж варто уникати розливів води і концентрованих сильних кислот з тривалим перебуванням на підлозі у вигляді калюж.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *