Вс. Апр 21st, 2024

Зміст статті:

Бетон-матеріал, який відрізняється високими показниками міцності і ударостійкості. Однак в деяких випадках виникає необхідність зруйнувати бетонну конструкцію. Існує кілька способів, що дозволяють виконати Демонтажні роботи.

Методи руйнування бетонних конструкцій

У будівництві застосовується кілька методів, які дають можливість якісно і безпечно зруйнувати бетонну конструкцію за допомогою:

  • кувалда;
  • перфоратор;
  • кислих сумішей;
  • невибухаючих порошків;
  • алмазного каната.

Вибір методики залежить від майбутнього обсягу і характеру демонтажних робіт.

Використання Кувалди

Найменш витратний метод, який не передбачає істотних вкладень в покупку спеціальних будівельних інструментів і підсобних матеріалів – руйнування бетонної конструкції кувалдою. Такий спосіб передбачає фізичні зусилля, тому рекомендується для невеликого обсягу демонтажних робіт. Крім іншого, методика не застосовується для ЗБВ.

Застосування перфоратора

Будівельний інструмент можна використовувати як самостійно, так і в тандемі з кувалдою. У першому випадку перфоратор оснащується спеціальним свердлом і перемикається в режим відбійного молотка. У другому-в бетоні проробляється кілька отворів, завдяки чому знижується міцність конструкції, внаслідок чого її набагато легше розбити кувалдою.

Руйнування хімічним порошком

У промисловому будівництві часто використовується хімічна речовина-невибухаючий порошок типу НРС-1. Перевагою такого методу вважається його безпеку, відсутність сміття і безшумність. Для виконання демонтажних робіт за допомогою реагенту слід виконати кілька кроків:

  • у бетоні просверливаются отвори діаметром 8 см на відстані не менше 56 см один від одного;
  • в отримані поглиблення заливається розчин на основі невибухової речовини.

Руйнування бетонних конструкцій таким способом займе приблизно дві доби. В процесі застигання розчин кристалізується, завдяки чому бетон руйнується. По закінченню зазначеного часу на будівельному майданчику залишиться тільки лом, який можна з легкістю утилізувати.

Кислі суміші

Ще один затребуваний в промисловості метод – використання розчинів на основі кислоти, так як в кислому середовищі бетон руйнується і втрачає свої експлуатаційні характеристики.

Для демонтажних робіт використовується суміш на основі концентрату соляної кислоти та інгібіторів. Такий склад обумовлений тим, що кислотна речовина в первозданному вигляді повільно впливає на бетон. Інгібітори необхідні для того, щоб в процесі руйнування не пошкодити поверхні з інших матеріалів.

Найчастіше методика використовується для очищення ємності Бетономішалки. Для цього в чашу заливається кислотна суміш. Після випаровування рідини в резервуарі залишиться лише порошок, який можна змести звичайною щіткою або віником.

Алмазний канат

Обладнання, оснащене алмазним канатом, використовується для руйнування залізобетонних виробів. Такою машиною управляти досить складно, тому всі дії повинен виконувати кваліфікований фахівець. В процесі демонтажу конструкція охоплюється високоміцним канатом, різання відбувається під гідравлічним тиском. Швидкість розрізання залежить від міцності бетонної конструкції (в особливо складних випадках роботи з арматурою швидкість робіт становить 2 м на годину, тоді як зі звичайним бетоном часу витрачається в 5 разів менше).

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *