Вс. Июл 14th, 2024

Бетонне полотно (англ. Concrete Canvas або СС) являє собою просочений бетоном гнучкий тканинний матеріал, який в процесі взаємодії з водою застигає і створює міцний, тонкий, стійкий до вогню і воді шар бетону. Матеріал дуже простий в монтажі і надійний в експлуатації, вимагає мінімуму людей, сил і часу для укладання.

Все, що потрібно для створення міцного і надійного шару бетону – застелити рулон на об’єкт, а потім полити водою. Внаслідок проходження реакції гідратації бетон затвердіє і вже через добу буде придатний до експлуатації.  Поставляється бетон в рулонах, зроблений на основі цементно-піщаної суміші, що знаходиться між двома шарами нетканого текстилю.

Стандартне бетонне полотно включає 3-мірні волокна в структурі, які просочуються створеної за особливим рецептом сухої бетонної сумішшю. Завдяки особливому розташуванню волокон тканини полотно після першої взаємодії з водою стає водонепроникним. Первинна гідратація здійснюється методом розпилення або повного занурення матеріалу у воду.

Після того, як покриття встановлено, воно схоплюється і створює міцний шар, що не боїться зовнішніх впливів і виключає можливість поширення тріщин. Всього на ринку представлено 3 основних види матеріалу – СС5, ОВ8, СС13 (товщиною відповідно 5, 8 і 13 міліметрів).

Бетонна тканина активно використовується в цивільному і промисловому (навіть військовому) будівництві, дозволяє покращувати рельєф і зберігати грунти від зрушень, захищати різні об’єкти, швидко і якісно споруджувати будівлі і т.д. матеріал з кожним днем стає все більш популярним, знаходячи різні види застосування.

Бетонное полотно (ткань), рулонный бетон - плюсы и минусы

Технічний паспорт

Бетонне полотно володіє певними технічними характеристиками, які обов’язково потрібно вивчити до початку виконання робіт. Вся важлива інформація вказана в таблиці:

Бетонное полотно (ткань), рулонный бетон - плюсы и минусы
Переваги в порівнянні з розчином

Якщо порівнювати рулонний бетон з звичайний рідким розчином, то переваг у полотна дуже багато.

Основні переваги бетонного полотна:

 • Простота і легкість монтажу – рулонний матеріал потрібно розкачати по поверхні і зволожити, а це вимагає на 95% менше зусиль і часу, ніж приготування, заливка звичайного бетону, догляд за ним і т.д. Так, якщо три майстри можуть за годину укласти близько 200 квадратних метрів бетонного полотна, то у випадку з розчином все не так швидко і легко.
 • Недорога і проста транспортування (тканина поставляється в форматі рулонів), можливість використовувати навіть в найбільш важкодоступних місцях, відсутність необхідності залучати спецтехніку.

Бетонное полотно (ткань), рулонный бетон - плюсы и минусы

 • Працювати з матеріалом можуть навіть новачки – тут не потрібно нічого розраховувати, змішувати, готувати, ризикуючи взяти не ті пропорції і знизити ТЕХНІЧНІ характеристики застиглої конструкції. Спеціальних інструментів і навичок не потрібно.
 • Екологічність і безпека як для людини, так і для природи – через невелику витрату: в середньому для покриття певної території рулонного бетону знадобиться на 80% менше (за вагою), ніж звичайного.
 • Високий рівень вогнестійкості-тканина просто не загоряється.
 • Стійкість до різних хімічних впливів – за рахунок того, що полотно не боїться сірчанокислих сполук, воно актуально для автомобільних доріг.
 • Прекрасні властивості водонепроникності.

Бетонное полотно (ткань), рулонный бетон - плюсы и минусы

 • Тривалий термін експлуатації-в середньому близько 50 років.
 • Відсутність необхідності в догляді після укладання.
 • Укладати бетонний полотно можна під атмосферними опадами (монтаж повинен бути завершений протягом 1-2 годин), прямо в воду – чого не можна сказати про звичайний рідкий розчин.
 • Можна укладати і на морозі – для цього достатньо скропити шар теплою водою і накрити плівкою.
 • На спеці теж допускається класти бетонне полотно-просто зволожувати водою потрібно протягом перших 8 годин з періодичністю в 2 години.
 • Можливість демонтажу — з використанням стандартного набору обладнання / інструменту і техніки для знесення.

Специфікація та сфери застосування

Бетонне полотно — поки ще мало вивчений, але вже досить затребуваний матеріал. Сфера використання полотна досить широка-від покриття рельєфу і зміцнення берегової лінії до створення наметів і спеціальних військових об’єктів. Зважаючи на особливості і переваг матеріалу він може використовуватися там, де звичайний бетон не актуальний.

Де застосовується

Шар бетону дає можливість захищати і зміцнювати різні ділянки – котловани, схили, запобігаючи ризик сповзання землі. Часто полотно монтують там, де весь укіс нестійкий, об’єднуючи в комплексі з іншими заходами і заходами.

Завдяки водонепроникності матеріал стелять в місцях, де є контакт з водою: обробляють канали, дренажні канави, інші споруди. Нерідко бетонна тканина використовується для гідроізоляції колодязів, басейнів, дозволяє виконувати якісний ремонт каналізаційних ємностей, систем. Також полотно підходить для обробки труб, перемичок в шахтах, створення дамб.

Бетонное полотно (ткань), рулонный бетон - плюсы и минусы
Бетонне полотно знайшло застосування в аграрних, промислових секторах, в процесі проектування автомобільних, залізниць. Матеріал хороший тим, що не вимагає пригону великогабаритної техніки, особливих навичок у майстрів, може використовуватися в будь-яких умовах.
Основні сфери застосування бетонного полотна:

 • Прокладка ровів, траншей-змочена тканина швидко обволікає поверхню, гідроізолює, не рветься, витримує до 200 циклів заморожування/відтавання.
 • Захист укосів-як альтернатива торкретування, з метою захисту схилів від ерозії, стабілізації нахилу (може застосовуватися в комплексі зі сталевою сіткою).
 • Обвалування-захист територій від затоплення біля дамб, навколо складів, нафтохімічних комплексів. Бетонне полотно, крім того, ще й захищає територію від бур’янів.
 • Ремонт бетонних конструкцій-швидка модернізація, захист від покриття тріщинами і деформації.

Бетонное полотно (ткань), рулонный бетон - плюсы и минусы

 • Габіони-оперативне відновлення нестабільних і пошкоджених габіонних стін: полотно кладуть вручну, запобігаючи негативні впливи.
 • Організація водоскиду-захист від ерозії поверхні зон стоку води з труб систем водопроводу.

Також існують більш цікаві способи і сфери використання бетонного полотна, зважаючи на підвищення популярності матеріалу і збільшення пропозиції.

Намети з бетону

Сьогодні поки що використовуються військовими, але вже по всьому світу. Основні переваги бетонних наметів в порівнянні зі стандартними: більш високий захист від негативного впливу навколишнього середовища, мінімум 10 років термін служби (при активній експлуатації).

Бетонное полотно (ткань), рулонный бетон - плюсы и минусы

Виробництво меблів

Меблі з бетонного полотна поки ще не так популярна, як з традиційних матеріалів, але багато дизайнерів вже пропонують оригінальні моделі садової моделі з даного матеріалу.

Аварійні притулки

Головні переваги бетонної тканини (стійкість до різних впливів, швидкий і простий монтаж) дозволяють споруджувати якісні укриття для людей максимально оперативно. Після того, як тканина зволожена водою, з неї можна виконати будь-яку форму і всього через кілька годин отримати надійне аварійне притулок, укривши людей і продукти, речі.

Бетонное полотно (ткань), рулонный бетон - плюсы и минусы

Будинки та дороги

З бетонного полотна можна швидко створювати якісні дороги, а також будувати будинки. Дорожні покриття вже створюють з полотна, але в якості будівельного матеріалу для звичайних будинків поки рулонний бетон не дуже популярний.

Проте, і такий варіант можливий-особливо там, де райони густонаселені або постраждали від стихійних лих і потрібно швидко звести якісне житло. Тут основними перевагами виступають вогнетривкість і водостійкість, тривалий термін служби.

Знахідка для МНС і військових

Інноваційна розробка здатна полегшити і прискорити виконання маси завдань військовим і працівникам служби МНС в умовах необхідності терміново розгортати наметові містечка (при проведенні польових навчань, рятувальних операцій). Бетонне полотно стане в нагоді в зонах стихійних лих.

Працювати з тканиною можуть двоє, в мінімальні терміни можна змонтувати приміщення величиною до 54 квадратних метрів – натягнувши матеріал на каркас з труб, його просто поливають водою. І вже через кілька годин шар перетворюється в монолітну конструкцію з високими характеристиками стійкості до вогню і воді, продувається і монолітну.

Важливо й те, що при створенні масштабних об’єктів вдається істотно економити матеріал і обмежувати його вплив на навколишнє середовище. В середньому в процесі зведення споруд однакової площі бетонне полотно дає можливість заощадити близько 95% будівельних матеріалів.

Бетонное полотно (ткань), рулонный бетон - плюсы и минусы

Так, для будівництва наметового містечка на 500 осіб потрібно мінімум 10 вантажівок з матеріалами, а необхідний обсяг рулонного бетону поміститься на одній машині.

Будівництво та реновації гідротехнічних та іригаційних споруд

В процесі експлуатації гідротехнічних споруд штучного типу рано чи пізно починає руйнуватися Берегова лінія каналів, водосховищ. Рельєф розмивається і деформується під впливом вітрів, потоків води, опадів, льодового навантаження, замулення, зниження швидкості потоку. Грунт змивається у водосховищі або канал, забруднює воду, заболочує місцевість.

У деяких випадках руйнування берегової лінії гідротехнічних конструкцій штучного походження може перетворюватися в катастрофу. Тому використовуються всі доступні заходи для порятунку ситуації.

Бетонне полотно-одна з новітніх технологій, що дозволяють зміцнити берегову лінію, створивши міцне покриття, точно повторює рельєф. Установка проста і швидка, покриття виходить довговічним і надійним. Надалі матеріал не вимагає догляду, чітко справляючись з покладеними функціями, якісно зміцнюючи рельєф.

Бетонное полотно (ткань), рулонный бетон - плюсы и минусы

Керівництво по установці

До того, як монтувати бетонне полотно, необхідно ретельно вивчити технологію. Незважаючи на те, що тут все досить просто, черговість дій бажано чітко дотримуватися за інструкцією.

Як змонтувати бетонну тканину:

 • Підготовка основи-видалити органічні матеріали, згладити гострі виступи, прибрати різні предмети. Рельєф траншеї повинен бути рівним, адже матеріал максимально точно прийме його форму.
 • Установка-без складок і зморшок розгортається рулон за профілем. Якщо є геомембрана, то кладуть так, щоб вона була внизу. Зазвичай починають з нижньої точки траншеї, перехлест виконують на схилі каналу. Можна використовувати підйомники: навантажувальний механізм піднімає рулони, полегшуючи монтаж.
 • Позиціонування-рулони кладуться паралельно схилу, кріплення панелей здійснюється на верху схилу до траншеї. Коли шари кладуться внахлест, потрібно стежити, щоб перехлест дорівнював мінімум 10 сантиметрам у напрямку водного потоку.

Бетонное полотно (ткань), рулонный бетон - плюсы и минусы

 • Зволоження стиків-ділянки під перехлеснути секціями просочуються водою (після матеріал ще пару годин буде пластичним).
 • Шви-на відстані в 5 сантиметрів від краю стику кріплять сталеві штирі або саморізи, які повинні точно пройти через бетонне полотно. Крок установки і довжина саморізів вибираються відповідно до особливостей експлуатації і станом грунту. Зазвичай застосовуються там, де потрібно надійно закріпити шари – на стиках.
 • Зволоження всього полотна-після того, як все ретельно зафіксовано, бетонну тканину потрібно просочити водою в пропорції 1:2. Можна не боятися лити більше, ніж треба – краще так, ніж води буде мало і полотно не застигне. Повторне зволоження здійснюється через годину. Воду краще брати очищену.
 • Схоплювання-в середньому шар рулонного бетону схоплюється і твердне протягом доби, будучи готовим до експлуатації. Але багато що залежить від обсягу води і температури навколишнього середовища.

Бетонне полотно-якісний сучасний матеріал, який з кожним днем стає все більш затребуваним в самих різних сферах. Тканина вже можна знайти в продажу від безлічі виробників, що гарантують прекрасну якість і експлуатаційні характеристики.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *