Чт. Апр 25th, 2024

Зміст статті:

Марка бетону-показник, що визначає характеристики міцності суміші, а значить і її довговічність, надійність, зносостійкість. Виробники маркують свою продукцію відповідно до нормативів ГОСТ. Однак іноді зустрічаються недобросовісні постачальники, які не дотримуються рецептуру виготовлення, тим самим, знижуючи марку бетонного розчину. Щоб точно дізнатися даний показник, використовуються спеціальні методи аналізу і контролю.

Способи визначення марки бетону

Марка бетону — показник міцності матеріалу на стиск. Чим вище цифра в маркуванні БСГ, тим міцніше буде застиглий елемент. Наприклад, марки М100-М200-продукція, яка не відрізняється підвищеними характеристиками міцності, тому застосовується для проведення допоміжних робіт. У свою чергу, зміцнені склади М300-М500 володіють високими експлуатаційними перевагами, тому рекомендовані для зведення відповідальних конструкцій.

Залежно від обладнання та Умов проведення визначення марки бетону може відбуватися такими способами:

  • лабораторний метод;
  • ультразвукове дослідження;
  • контроль в домашніх умовах.

Кожен із зазначених вище методів має свої особливості, перевагами і недоліками.

Лабораторний метод перевірки марки бетону

Визначення марки бетону в лабораторних умовах передбачає використання спеціального обладнання. Одним з найбільш популярних способів вимірювання відповідності маркування розчину вважається застосування склеромера. Зважаючи на підвищену вартість даного апарату, покупка спецобладнання для одиничної перевірки не є доцільною.

Ще один спосіб лабораторного дослідження – випробування міцності проби через 28 днів. Для цього розчин заливають в кубічну форму, дають застигнути в умовах, ідентичних основної конструкції. Такий метод вважається одним з найбільш точних, проте займає тривалий час і дає результати вже після застигання бетону.

Ультразвуковий метод аналізу

Відповідно до ГОСТ 17624-87, ультразвукове обладнання використовується, як для перевірки міцності, так і для визначення дефектів. Швидкість поширення ультразвуку в товщі бетонної конструкції може досягати до 4500 м/с.

Така методика може використовуватися для перевірки якості набору міцнісних показників застигаючим бетоном. Також вона підходить для масового контролю конструкцій абсолютно будь-якої форми. Однак ультразвуком не рекомендується перевіряти високоміцні склади, клас міцності яких перевищує В35.

Методи самостійної перевірки міцності характеристик

Придбати дороге спецобладнання або скористатися послугами лабораторії не завжди є доцільним рішенням. Наприклад, в приватному будівництві нерідко використовуються методи самостійної перевірки відповідності маркування:

  • перевірка на гладкість (неоднорідність поверхні і наявність візерунків на поверхні говорить про низьку якість розчину);
  • аналіз дзвінкості (при ударі молотком або відрізком металевої труби, вага якої не вище 500 г, повинен виходити дзвінкий звук, глухе звучання свідчить про погане ущільнення і низької міцності матеріалу);
  • удар молотком і зубилом (на бетоні марки М75 з’являється вм’ятина більше 1 см, М100 – менше 0,5 см, М350 – непомітна вм’ятина).

Щоб гарантувати відповідність міцності і маркування БГС, рекомендується купувати продукцію у перевірених продавців з хорошою репутацією.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *