Вс. Апр 21st, 2024

Зміст

Технологія зведення конструкцій з бетону має на увазі приготування бетонної суміші, де часто використовується поліпропіленова фібра для покращення її характеристик, і її ущільнення. Є випадки, коли при замішуванні розчину всередині з’являються порожнини, які можуть порушити структуру, знизити її щільність. Через це у виробі з’являються тріщини, що в кінцевому підсумку здатне привести до руйнування бетонних конструкцій. В процесі ущільнення фахівці видаляють з розчину повітря, зайву рідину, за рахунок чого він стає більш щільним. Таким чином, виріб виходить більш міцним і довговічним.

Для чого застосовується?

Ущільнення бетону вважається найвідповідальнішим етапом укладання цементних сумішей. Від того, наскільки ретельно буде виконано цю дію, будуть залежати коефіцієнт бетону і основні характеристики виробу. В ході процедури фахівці обробляють бетонну поверхню вручну або за допомогою механічних пристроїв, видаляючи порожнини. Це дозволяє домогтися однорідності бетонного розчину, збільшити зчеплення складу з іншими елементами конструкції.

Спосіб

Будівельники використовують наступні види пристроїв при ущільненні суміші:

 • поверхневі (для верхнього шару цементу);
 • глибинні (великі бетонні конструкції);
 • зовнішні (встановлюються перед ущільненням з краю дерев’яної опалубки або ємності з цементним розчином);
 • віброплощадки (застосовуються на спеціалізованих підприємствах).

Існують різні способи ущільнення цементного розчину:

 1. Вручну. Практикується в основному при приватних будівельних роботах, так як цей метод допомагає заощадити кошти на придбання обладнання. До ущільнення вручну вдаються в тих випадках, коли необхідно обробити суміш в невеликій кількості. Як правило, в таких випадках розчин також виготовляють своїми руками. Бетонна поверхня обробляється ломом, трамбуванням, лопатою та ін.
 2. Способы уплотнения бетонной смесиШтикування фундаменту після заливки бетону.Штикування. Для виконання цієї процедури використовується стрижень з металу (наприклад, армований прут) вагою до чотирьох кілограмів. При цьому бажано, щоб кінчик стрижня був заокругленим. Він застосовується для того, щоб» проткнути » бетон. Фахівці рекомендують проштиковивать всю поверхню ємності з сумішшю. Цей спосіб дозволяє ущільнити щебінь, витіснити повітря і зайву рідину.
 3. Ручна трамбування. Такий метод прийнято застосовувати для утрамбовки важких бетонних розчинів. Для неармованих конструкцій будівельники використовують ручні або механічні трамбування. Трамбування слід виконувати ретельно і пошарово. Разом з тим товщина ущільненого шару повинна становити не більше п’ятнадцяти сантиметрів.

Інші способи

До інших методів ущільнення відносяться:

 1. Способы уплотнения бетонной смесиМеханічний. До цього способу будівельники вдаються при обробці значних обсягів цементу. Процес виконується за допомогою спеціальних приладів, до яких відносяться поверхневі і внутрішні віброустройства. Також фахівці користуються механізмами, які кріпляться на дерев’яну опалубку або ємність з сумішшю. Зокрема, поверхневі віброрейки дозволяють ущільнитися тільки верхньому бетонному шару. Тому будівельники застосовують його для виробів з тонкого шару бетону: підстав для плитки, підлог, доріг та ін внутрішня Віброрейка, в свою чергу, вважається найефективнішою в порівнянні з іншими механізмами. Крім цього, такі пристрої прості в експлуатації, ними користуються для обробки бетону в важкодоступних ділянках. Вібратори, які встановлюються на дерев’яній опалубці або формі, надійно кріпляться, ущільнюючи суміш за рахунок коливань опалубки, що передаються цементному розчину. Пристрої для опалубок незамінні для бетонування виробів незвичайної форми.
 2. Способы уплотнения бетонной смесиВіброущільнення. Проводиться за допомогою переносних і стаціонарних пристроїв. Застосування переносних механізмів для збірних конструкцій із залізобетону обмежений. Ними користуються при створенні великих і важких виробів. Віброплощадки необхідні у виробництві залізобетону на заводах, що працюють за спеціальними схемами. Сучасний ринок пропонує великий вибір віброплощадок, серед яких електромагнітні, пневматичні, Комбіновані та ін.
 3. Пресування. Фахівці рідше вдаються до даного методу ущільнення суміші, хоча він вважається ефективним, оскільки дозволяє підвищити міцність розчину при невеликих витратах цементу. Цей спосіб не отримав широкого поширення через свою дорожнечу. Тиск, необхідний для пресування бетону, має становити від 10 Мпа. Преси, які володіють подібною потужністю, використовуються в суднобудівній сфері для створення нових кораблів. Однак слід зазначити, що вартість таких пристроїв для пресування не дозволяє ними користуватися для проведення приватних будівельних робіт. Під час приготування цементних розчинів пресування необхідно застосовувати тільки в якості додаткового навантаження при віброущільнення. Необхідна ступінь тиску може становити не вище 1 кПа. На сучасному ринку представлені плоскі і профільні штампи. Зокрема, профільні штампи потрібні для надання потрібної фактури того чи іншого виробу. Так виготовляються Бетонні панелі, прольоти сходів і інші елементи і конструкції з цього матеріалу. Такий вид пресування називають штампуванням. Ще одним видом пресування вважається прокат. При цьому тиск на цементний розчин здійснюється за рахунок катка. Це дозволяє скоротити витрату електроенергії через зниження тиску під час пресування. Але спосіб має один недолік, пов’язаний з властивостями розчину. У деяких випадках може статися зміщення або розрив матеріалу валиком.
 4. Способы уплотнения бетонной смесиБетонні підлоги, що влаштовуються методом вакуумування.Центрифугування. При обертанні склад ущільнюється за рахунок прилягання до стінок форми. Після центрифугування збільшується щільність інгредієнтів, що входять в цементний розчин. Крім цього, з нього виводиться приблизно 30 відсотків води. Це допомагає підвищити міцність бетону. Метод дозволяє зробити довговічні вироби. Для центрифугування потрібно більше цементу, ніж для інших видів ущільнення. Бетонний розчин буде володіти потрібною в’язкістю. Інакше під впливом центрифуги склад розшарується. Технологія допомагає робити опори ЛЕП, стійки і труби.
 5. Вакуумування. Метод дозволяє розріджувати повітря, завдяки чому все зайве видаляється з суміші під сильним тиском. Відповідно, і щільність суміші підвищується.

Рекомендація

Щоб цементний склад був рівномірно ущільнений, необхідно дотримуватися наступних рекомендацій:

 1. Під час установки дерев’яної опалубки слід звернути увагу на надійну фіксацію деталей. На елементах конструкції не повинно бути щілин (розчин бетону може видавлюватися через тріщини). Необхідно, що опалубка побуту відшліфованою і гладкою, в іншому випадку вона буде залишати вм’ятини на виробі. До того ж згодом в тілі конструкції можуть утворитися порожнечі.
 2. Деталі дерев’яної або фанерної опалубки, в тому числі клини, повинні надійно фіксуватися, щоб не відбулося зміщення дощок.
 3. При віброущільнення складу слід періодично міняти положення віброрейки, інакше розчин буде неоднорідним, утворюються порожнини.
 4. Фахівці радять не витрачати багато часу на роботи, оскільки це здатне викликати розшарування, яке з’являється через те, що крупний щебінь збивається внизу, а нагорі накопичується тільки розчин цементу.

Способы уплотнения бетонной смеси

Дефекти бетонних і залізобетонних конструкцій через недостатнє ущільнення бетонної суміші.

Оскільки використання поверхневих вібруючих пристроїв не дозволяє візуально визначити ступінь щільності, при виконанні будівельних робіт часто застосовують додатковий засіб, який допоможе гарантувати міцність складу. Для цього будівельники додають до наявного складу розчин з високою пластичністю. З цієї причини зростає ризик розшаровування вироби. Щоб уникнути такого недоліку, радять збільшити кількість цементу.

Коефіцієнт ущільнення

Оцінити якість бетонного складу можна за допомогою одного важливого критерію. Йдеться про коефіцієнт ущільнення. Коефіцієнт визначається наступним чином: вираховується співвідношення питомої маси готової суміші до значення, яке було отримано при відсутності бульбашок повітря всередині. Так, допустимим значенням коефіцієнта вважається 1. Досягти показника можна різними способами ущільнення бетону, вибір методів буде залежати безпосередньо від складу, призначення і фракцій. Автоматизовані віброрейки значно збільшують якість розчину.

Від чого залежить коефіцієнт?

Цей показник визначається зернистістю складу, а також об’єктом, який буде бетонуватися, будь то вимощення, траси, доріжки.

Висновок

Досвідчені будівельники стверджують, що від щільності бетонного розчину буде залежати стійкість і довговічність конструкції. Це необхідно враховувати, якщо ви хочете, щоб виріб прослужило вам не один рік. Вчасно вжиті заходи допоможуть додатково підвищити захист конструкції від пошкоджень, заощадити кошти на реставраційних роботах. Універсальні вібраційні пристрої дозволять отримати високоякісний бетон. Перед виконанням будівельних робіт потрібно завчасно проконсультуватися з фахівцями і підібрати необхідне обладнання. Ергономічні віброустройства дозволяють будівельникам ущільнювати цемент в самих різних умовах.

Для виконання невеликого обсягу будівельних робіт професіонали рекомендують користуватися портативним вібратором, вагою до п’яти кілограмів. Для більш масштабних робіт будівельники застосовують великі інструменти, що дозволяють ефективно ущільнювати бетон на виробництві при великому фронті бетонних робіт.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *