Чт. Апр 25th, 2024

Ганок-неодмінний атрибут заміського будинку або котеджу. Залежно від цоколя споруди і креативності власника, воно може являти собою кілька ступенів або ж масивну конструкцію. Однак, в будь-якому випадку ганок має відрізнятися міцністю і зручністю.

Види бетонного ганку

Зрозуміло, в кожному конкретному випадку габаритні розміри конструкції визначаються індивідуально. До того ж, слід попередньо вирішити, ганок якої форми Вам підходить. Тут все впирається в потреби і фантазію власника.

Обмеженням за формою конструкції можна вважати лише відповідність оформлення фасаду будинку і/або ландшафтного дизайну присадибної ділянки. Слід зазначити, що в деяких будинках одне ганок може об’єднувати відразу кілька входів в будинок.

Бетон є ідеальним матеріалом для побудови ганку будинку. Він забезпечує необхідну міцність, надійність і довговічність. Крім того, бетонну конструкцію легко можна облицювати декоративною плиткою або каменем. А якщо дотримуватися технологію і мати потрібний інструмент, то спорудити ганок самостійно не складе особливих труднощів.


    Как сделать крыльцо из бетона

Проектування

Грамотний проект стане гарантом того, що конструкція буде зручною в експлуатації, що дуже важливо. В даному випадку мова йде про форму і розміри ступенів, а також декількох інших аспектах.

Рекомендації фахівців щодо розмірів ганку виглядають наступним чином.

 1. Яма під фундамент на 3-5 см ширше майданчика або нижнього ступеня.
 2. Ширина перевищує розмір дверного отвору мінімум на 5 см з кожного боку.
 3. Відстань від порога дверей до верхнього майданчика становить близько 5 см.
 4. Ширина і висота кожної сходинки не менше 30 і близько 20 см, відповідно.
 5. Нахил сходів становить 30-45 градусів.
 6. Ширина сходів дорівнює габаритам верхнього майданчика. В ідеалі це близько 80-100 см.
 7. При наявності понад трьох ступенів, бажано заздалегідь передбачити монтажні отвори для установки перил. Актуально це і для випадків, коли планується в подальшому спорудити навіс з опорами.

Багато будівельних компаній надають послуги проектування. Звернувшись до них, ви отримаєте проект, створений професіоналами, де будуть враховані всі стандартні вимоги і Ваші побажання в плані форми, габаритів і зовнішнього вигляду.

Підготовка до заливки

Щоб залізобетонна конструкція прослужила багато років, необхідно забезпечити якісну основу. У випадку з ганком з бетону, підготовчі роботи починаються з очищення території від сміття і рослинності.

Після цього слід сформувати фундамент. Глибина ями під фундамент безпосередньо залежить від типу і характеристик грунту, а її дно зміцнюється подушкою, виконаної з суміші щебеню і піску. Якщо грунт щільна, то досить 30 сантиметрової глибини, а для глинистого грунту потрібно викопати траншею вдвічі глибше.

До підготовчих процесів можна віднести підбір і закупівлю будматеріалів.

Розрахунок матеріалів

Оскільки дана конструкція буде піддаватися всіляким впливам навколишнього середовища, то вибирати слід Будматеріали найвищої якості. Мінімальний набір необхідного включає:

 • цемент високих марок (М400 або М500);
 • пісок і щебінь;
 • арматуру або спеціальну сталеву сітку;
 • гідроізоляція;
 • дошки під опалубку, а також саморізи для її монтажу.

Якщо возитися з приготуванням бетонного розчину немає часу, бажання або можливості, то готовий склад потрібної марки можна замовити. Роблячи ж все своїми руками, слід пам’ятати, що якісний розчин виходить при змішуванні цементу, піску і щебеню в пропорції 1 : 2 : 3,5, а щоб створити кубічний метр такого бетону потрібно близько двохсот кілограм цементу марки М400.


    Как сделать крыльцо из бетона

Виходячи з цих даних і знаючи необхідний обсяг бетонного розчину, розрахувати кількість будматеріалів не складе труднощів. Купувати ж їх краще з невеликим запасом, оскільки частина піску і гравію піде на формування подушки фундаменту.

Говорячи про армування конструкції, відзначимо, що на кожну сходинку рекомендується витрачати не менше двох прутів арматури. При використанні сталевої сітки, вибирати слід виріб з осередками 10 на 10 сантиметрів. Така арматурна сітка ідеально лягає в опалубку і забезпечує відмінну міцність.

Установка опалубки і армування

Дошки опалубки скріплюють за допомогою саморізів, формуючи задану форму ганку. При цьому кожен ярус найкраще формувати трьома дошками товщиною близько двох сантиметрів. Готову конструкцію перевіряють будівельним рівнем і фіксують в заданому положенні. Щоб уникнути труднощів при демонтажі, внутрішню поверхню опалубки можна змастити спеціальним складом, який запобігає «прилипання» деревини до бетону.

Арматура нарізається за розміром заздалегідь. При заливці прути повинні бути покриті бетоном з усіх боків, а тому їх не можна укладати на землю. Рекомендується попередньо вбити кілки і прив’язати до них арматуру спеціальним дротом. Для більшої надійності і міцності прути також слід зв’язати між собою. Така залізобетонна конструкція характеризується великою міцністю і надійністю.

Бетонування конструкції

Бетон готуватися в бетономішалці в заданих пропорціях. Консистенція готового продукту повинна нагадувати тісто. Іншими словами, хороший бетон не повинен бути занадто сухим або рідким, з однорідною консистенцією і заданою в’язкістю. Замовляючи готовий бетон, багато доповнюють його спеціальними присадками, які здатні підвищити характеристики даного складу.

Після завершення підготовчих процесів, гідроізоляції фундаменту, створення подушки, армування і установки опалубки можна заливати ганок. Для цієї роботи слід вибрати ясний день з помірно теплою температурою повітря.

Бетон виливається всередину опалубки невеликими порціями і трамбується, щоб уникнути утворення повітряних бульбашок і пустот. Досягнувши заданого рівня заливки, поверхня дорівнює кельмою. Готову споруду краще накрити руберойдом або брезентом.

Через тиждень після заливки ганку можна демонтувати опалубку і виробляти фінішну обробку поверхонь.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *