Вс. Июл 14th, 2024

Якісний бетон дозволяє зводити міцні і довговічні об’єкти різної складності. Проте, навіть в найнадійніших спорудах з’являються пошкодження: через порушення технології виготовлення бетонного розчину, умов заливки, механічних пошкоджень і т. д.

Своєчасне усунення дефектів бетону і знання причин їх появи дозволяє зберегти об’єкт і продовжити термін його експлуатації.

Фактори, що впливають на міцність

Щоб знизити ймовірність появи пошкоджень, необхідно звести до мінімуму їх можливі причини. На міцність бетону впливають:

 • Склад. Чим вище марка цементу і фортеця заповнювача (найміцніший – граніт), тим надійніше буде будівельна конструкція. Такий бетон коштує дорожче і складний в обробці.
 • Якість армування. При зведенні монолітних стін, колон, перекриттів обов’язковим елементом є армування. Якщо воно зроблено з порушенням технології, виникнення дефектів неминуче.
 • Проникність поверхні. На поверхні бетону є мікропори (в якісному – менше), куди проникає волога. Згодом після замерзання пори збільшуються і призводять до появи пошкоджень.

Зниження факторів впливу збільшує довговічність бетону. Однак навіть в самому міцному і якісному матеріалі поява дефектів з часом неминуче. Ось найпоширеніші з них.

Гравелістая поверхню

Така похибка виникає при використанні неякісної опалубки і полягає у випиранні зерен наповнювача на залитій поверхні бетону. Усувають наступним способом:

 • зачищають за допомогою сталевих щіток;
 • промивають струменем води;
 • роблять розчин на портландцементі М400-500 в пропорції 1: 2 з піском;
 • оштукатурюють поверхню.

Поява такого дефекту супроводжується значним підвищенням витрат будівельних матеріалів.

Порожнини на поверхні

Виникають через порушення технологічного процесу: в разі зайвої кількості води або при недостатньому ущільненні. Усувають цей дефект так само, як і попередній: очищають поверхню і затирають цементним розчином.

Раковина

Зустрічаються дуже часто через:

 • високої жорсткості бетону в результаті затяжного транспортування;
 • низького ступеня ущільнення при заливці;
 • розшарування суміші перед укладанням в опалубку;
 • закидання в опалубку з великої висоти.

Усувають раковини після очищення поверхні щіткою і промиванням вологою. Марка цементу для розчину повинна бути вище, ніж марка в бетоні. При глибоких і наскрізних раковинах подачу розчину роблять по спеціальній трубці.

Порожнечі всередині моноліту

Є найбільш небезпечним пошкодженням і вимагають негайного усунення. Їх поява викликана порушеннями технологічного процесу на будь-якому етапі: від неправильного складання суміші до недотримання умов заливки. Небезпека такої вади полягає в його можливої невидимості і великих розмірах, які можуть стати причиною руйнування моноліту.

Для усунення пустот:

 • сколюють поверхневий шар бетону;
 • встановлюють опалубку з отвором вгорі;
 • по трубці подають бетонну суміш з фракцією заповнювача не більше 20 мм.

При ремонті зважаючи на серйозність дефекту обов’язкова присутність представників замовника і виконавця робіт.

Тріщини на поверхні

Такі пошкодження з’являються при надлишку вологи в розчині, перепадах температури, підвищених навантаженнях на конструкцію, корозії арматури. Поширений спосіб виправлення великих тріщин-ін’єкції полімерними матеріалами після попередньої зачистки. У разі невеликих розмірів пошкоджень на вертикальних поверхнях наносять цементно-піщаний розчин з полімерною добавкою (фуріловий спирт і сульфанол). Після висихання місце ремонту покривають поліуретановим герметиком.

Крім затірки і ін’єктування, для усунення дефектів бетону застосовують метод торкетування – накидання на пошкоджену поверхню суміші в тому ж складі, що і ремонтується. Спосіб має високу продуктивність, але вимагає застосування спеціального обладнання.

На нашому сайті ви можете замовити бетон з доставкою. Для цього достатньо відправити
номер телефону і ми зв’яжемося з вами найближчим часом.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *