Чт. Апр 25th, 2024

Гіпсобетон є новим будматеріалом, який з’явився на вітчизняному ринку відносно недавно. При цьому він стрімко набирає популярність за рахунок невисокої вартості і відмінних експлуатаційних характеристик. Використовують цей будматеріал переважно для зведення самих різних перегородок.

Компоненти складу

На відміну від традиційних бетонних сумішей, в гіпсобетоні головним в’язким компонентом є гіпсова складова, а не цемент. Крім того, в складі подібних будматеріалів можуть бути присутніми всілякі мінеральні та органічні добавки. Завдяки таким наповнювачів виробники домагаються:

 • поліпшення тепло / звукоізоляційних характеристик;
 • зниження крихкості виробів;
 • зменшення собівартості виробництва;
 • підвищення експлуатаційних властивостей матеріалу.

В даному контексті слід зазначити, що в якості органічних добавок найчастіше використовується деревна стружка, тирса, солома, очерет, торф, целюлоза, а також продукти переробки конопель і льону. Що до мінеральних компонентів складу гіпсового бетону, то тут може бути використаний туф, пемза, керамзит, зола, агропорит, шлак, пісок, а також щебінь вапняку, граніту або ж доломіту.

За рахунок введення органічних наповнювачів відчутно поліпшуються теплотехнічні властивості гіпсобетону і еластичність матеріалу. Однак при цьому страждає міцність готових виробів. З іншого боку, мінеральні наповнювачі забезпечують кращі фізико-механічні характеристики, а також підвищену стійкість до атмосферних і температурних впливів.

Також відзначимо, що при виробництві гіпсового бетону перевага віддається заповнювачів, які мають шорсткою поверхнею. Такий підхід забезпечує кращу однорідність і міцність матеріалу на виході.

Виробництво будматеріалів

Вітчизняні виробники виготовляють гіпсовий бетон згідно з вимогами ГОСТ 25192-2012. Цей нормативний документ регламентує технічні вимоги і класифікацію всіляких бетонів, які використовуються в сучасному будівництві.


    Гипсобетон - новый стройматериал

У промислових масштабах виробництво гіпсобетонних виробів ведеться на спеціалізованих підприємствах за технологією формування. Цей процес складається з наступних етапів.

 1. Приготування розчину. Гіпсова маса спочатку формується шляхом перемішування в’яжучих складових, необхідних добавок і наповнювачів, і лише після цього додається очищена вода. Далі всі інгредієнти перемішуються в спеціальному змішувачі.
 2. Формування виробів. У попередньо підготовлені форми, що мають розбірну конструкцію, монтується каркас з арматури. Після цього здійснюється поетапна заливка бетонного розчину з обов’язковим ущільненням кожного 20-сантиметрового шару за допомогою трамбування або вібрації.
 3. Фінішна обробка. Після повного становлення і висихання складу, форми розбираються, а поверхні готової продукції перевіряються на наявність дефектів і, при необхідності, шліфуються. Необхідність обробки виробів залежить від їх типу, якості та призначення.
 4. Зберігання. Готові вироби з розгладженими поверхнями переміщаються в складські приміщення, які забезпечують надійний захист від опадів та інших факторів зовнішнього середовища. Тут вони зберігаються аж до транспортування в пункти реалізації.

Необхідно сказати, що найчастіше виробництво перегородкових панелей з гіпсобетону відбувається за методикою прокату на спеціальному стані в безперервному режимі. При цьому швидка сушка такої продукції забезпечується за рахунок димових газів.

Різновиди і характеристики гіпсового бетону

Практично всі виробники виготовляють Гіпсобетон, як у вигляді однорідного щільного матеріалу, так і у формі виробів з комірчастою структурою.

За методом освіти пір розглянутий будівельний матеріал ділять на два види.

 1. Піногіпсобетон-створюється за допомогою додавання спеціалізованих піноутворюючих компонентів.
 2. Газогіпсобетон-виготовляється за методикою, що передбачає введення алюмінієвої пудри, яка забезпечує утворення газів.

Як уже згадувалося, гіпсові бетони мають безліч незаперечних переваг. У їх числі, крім демократичного цінника, слід виділити такі аспекти, як:

 • невелика вага;
 • вогнестійкість;
 • стійкість до перепадів температур;
 • екологічна чистота;
 • простота обробки;
 • гідні звуко / теплоізоляційні параметри.

При цьому такі характеристики, як міцність і водопоглинання не можна назвати «сильними» сторонами гіпсобетону. Вирішити ці проблеми, тим самим підвищивши показники готового виробу, дозволяє конструктивна армування, а також додавання до складу бетонної суміші гідрофобізуючих присадок. Відзначимо, що посилення гіпсового бетону може виконуватися за допомогою металевої сітки або арматури, дерев’яних каркасів або синтетичних волокон.

Сфера застосування

Сьогодні гіпсовий бетон отримав широке застосування. Його використовують для створення будівельних блоків і стінових плит, декоративних архітектурних елементів і всіляких перегородок, а також сухих сумішей. При цьому готова гіпсобетонна продукція може бути пустотілої або ж монолітної, з армуванням і без такої.

Великим попитом в даний час користуються такі вироби, як:

 • стінові та Перегородкові панелі;
 • теплоізоляційні та звукоізоляційні плити;
 • камені для обробки поверхонь;
 • архітектурні деталі;
 • матеріал для перекриттів;
 • підлогові плити;
 • блоки вентиляційні.

Крім виробництва готових виробів, Гіпсобетон широко використовується в монолітному будівництві. При цьому для створення всіляких огороджувальних конструкцій, в процесі яких застосовується опалубка, перевага віддається пеногіпсобетону. Газогіпсобетон використовується для цих цілей відчутно рідше. Вибір гіпсових бетонів легко пояснюється тим, що даний матеріал швидко набирає міцність.

Вибір забудовників гіпсових бетонів замість традиційних аналогів легко пояснюється тим, що даний матеріал швидко набирає міцність, що істотно скорочує терміни будівництва.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *