Чт. Апр 25th, 2024

Бетон-будівельний матеріал, який використовується в індивідуальному і масштабному цивільному будівництві. Не у всіх приватних забудовників є можливість замовити пластичну суміш, виготовлену в заводських умовах з точним дозуванням компонентів і дотриманням технологічних правил. Великі виробники пластичних бетонних сумішей завжди надають документацію, що свідчить про відповідність характеристик продукту вимогам нормативів. Часто індивідуальні забудовники і невеликі будівельні бригади займаються приготуванням бетону своїми силами.

Основні компоненти бетонної суміші

Перед тим як самостійно зробити бетон – вручну або за допомогою бетономішалки, – необхідно правильно вибрати компоненти і визначити необхідні пропорції.

Для бетонних сумішей, використовуваних в індивідуальному будівництві, найчастіше використовують наступні матеріали:

 • Цемент. В’яжучий, від характеристик якого багато в чому залежать основні властивості застиглого бетону. Приватні забудовники зазвичай купують портландцемент марок М400 або М500. Слід пам’ятати, що цементне в’яжучий швидко втрачає робочі характеристики навіть при виконанні вимог до місця і умов його зберігання. Місяць зберігання в належних умовах призводить до втрати 10% в’яжучих характеристик продукту, півроку – на 50%. Бетонний розчин з таким в’язким приготувати можна, але кількість цементу в цьому випадку має бути істотно збільшено. В’яжучий річної давності в будівництві не використовують. При зберіганні в сирому місці будівельний матеріал втрачає робочі властивості значно швидше. При покупці цемент повинен бути сухим, сипучим, не містити грудок.

Порада! Не можна купувати немаркований і уцінений матеріал, продукт в пошкодженій упаковці.

 • Пісок — дрібний заповнювач. Для цієї мети використовують пісок, відповідний вимогам ГОСТу 8736-2014. Це може бути кар’єрний митий або сіяний, а також річковий пісок, очищений від мулистих включень. Наявність в заповнювачі глинистих включень або грунту істотно знижує міцність застиглого бетонного продукту.
 • Щебінь — великий заповнювач. Найчастіше в індивідуальному будівництві для виготовлення важких бетонів застосовується гравійний або вапняковий щебінь. Ці види сипучого матеріалу поступаються по міцності гранітного щебеню, але коштують дешевше і більш доступні в багатьох регіонах. Гранітний щебінь-сипуче, яке відрізняють: міцність, водонепроникність, морозостійкість. Але при покупці цього матеріалу слід перевірити клас радіоактивності, оскільки в деяких родовищах Гранітне сипуче відрізняється високим власним радіоактивним фоном. Для внутрішніх і зовнішніх робіт без обмежень можна використовувати щебінь тільки I класу радіоактивності. У приватному житловому будівництві зазвичай використовується щебінь фракції 5-40 мм.бажано, щоб в суміші були присутні зерна різних розмірів, що дозволить заощадити витрата в’яжучого.
 • Вода. Не можна для приготування бетонної суміші використовувати воду з озера або річки. Оптимальний варіант-вода з питного водопроводу. Якщо береться вода зі сторонніх джерел, її склад необхідно перевірити в лабораторії, інакше вона може негативно вплинути на якість готового продукту.
 • Добавка. Властивості пластичної бетонної суміші і готового бетонного елемента регулюють за допомогою різних добавок – пластифікуючих, гідрофобізуючих, іншого призначення. У розчин може додаватися фібра – металеві або полімерні армуючі волокна. Поряд зі сталевою арматурою, фіброволокна забезпечують об’ємне армування бетонної конструкції. У тонкостінних елементах фіброволокно може бути єдиним армуючим компонентом.

Увага! Деякі майстри радять додавати в бетонний розчин вапно, яка підвищує легкоукладальність. Але слід пам’ятати, що цей компонент знижує міцність застиглого бетону.

Як зробити бетонний розчин своїми руками-пропорції компонентів

Якість бетонного розчину залежить не тільки від якості компонентів, але і від правильно обраних пропорцій. Перед тим як зробити бетон самому, необхідно визначитися з пропорціями компонентів, що залежать від марки використовуваного цементу і марки бетону, яку необхідно отримати.

Таблиця масового і об’ємного співвідношення компонентів бетонної суміші для різних марок цементу і бетону

Марка бетону Цемент М400 Цемент М500
Співвідношення компонентів по масі Ц: П: Щ, кг Об’ємний склад компонентів на 10 л цементу, л Співвідношення компонентів по масі Ц: П: Щ, кг Об’ємний склад компонентів на 10 л цементу, л
100 1:4,6:7 41:61 1:5,8:8,1 53:71
150 1:3,5:5,7 32:50 1:4,5:6,6 40:58
200 1:2,8:4,8 25:42 1:3,5:5,6 32:49
250 1:2,1:3,9 19:34 1:2,6:4,5 24:39
300 1:1,9:3,7 17:32 1:2,4:4,3 22:37
400 1:1,2:2,7 11:24 1:1,6:3,2 14:28
450 1:1,1:2,5 10:22 1:1,4:2,9 12:25

Порядок приготування бетонного розчину вручну

Для приготування невеликої кількості суміші можна використовувати ручний спосіб. Для його реалізації буде потрібно велика ємність, наприклад металеве корито, лопата, відро, інструмент для перемішування.

Як приготувати бетон своїми руками без Бетономішалки:

 • У ємність засипають всі сухі компоненти в необхідних пропорціях і ретельно їх перемішують.
 • У суху суміш додають воду-приблизно 2/3 від запланованої кількості.
 • Після змішування всіх компонентів перевіряють консистенцію суміші. Якщо вона занадто густа, то потрібно долити ще води.

Порада! Правильно приготована суміш повинна повільно сповзати з лопати, розшарування матеріалу неприпустимо.

Як правильно приготувати розчин бетону в бетономішалці?

Використання Бетономішалки для приготування бетонної суміші не тільки значно прискорює і спрощує цей процес, але і підвищує якість результату, тому що вручну отримати таку ж якісну суміш досить важко.

Как сделать бетон: приготовление бетонной смеси своими руками

Як приготувати бетонну суміш в бетономішалці: етапи робіт

 • Включають бетономішалку. Всі компоненти засипають в обертову ємність.
 • На відміну від ручного замісу, завантаження компонентів в ємність для змішування починають з води. Заливають трохи менше (на 10-15%) від запланованого обсягу. Рідкі добавки вливають у воду.
 • Засипають цемент. Його теж рекомендується засипати в повному обсязі, а менше на 10-15%.
 • Завантажують пісок, перемішують протягом трьох хвилин.
 • Всипають щебінь, перемішують, перевіряють густоту розчину.
 • При необхідності доливають воду. Майстри радять змішати залишився цемент з водою і заливати в бетономішалку отримане цементне молочко.

Порада! Загальний час перемішування не повинно бути більше 10 хвилин, так як в противному випадку суміш почне розшаровуватися. Бажано весь приготований матеріал вивантажити з Бетономішалки.

При виготовленні бетону необхідно обов’язково дотримуватися правил і технологію, інакше навіть при використанні якісних компонентів можна отримати низькоякісний матеріал.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *